Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Já jsem to četl velmi pořádně, dovolil jsem si jen poznamenat, jak by to auto mělo vypadat, protožýe jsem předpokládal., že z toho opravdu chceš vysochat to, o čem píšeš. Nejsem debil, abych neuměl číst. V tomto vlákně jsem skončil i kdych měl co říct.
stř črc 16, 2014 10:05 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

logická stavba věty - jazyk český :-)

Příspěvek

To Apex: Máš pochvalu, jsi tedy velmi dobrý projektant. Já bych neuměl nakreslit v počítači ani trojúhelník. Ty umíš v CADu, nebo co to je, úplně kouzlit. Škoda, že to samé nemůžu říct o tvém vyjadřování. Já to tedy četl tak, že chystáš třináctku, blablablablabla a že bude mít dvě turba. Pak jsi vysvětlil dost jasně, že my všichni ostatní jsme blbci :-). Víš, kdybys k tomu férově dopsal, že ti je patnáct nebo dvacet let, že jsi v životě nepřečetl ještě ani jednu knihu, že radši kreslíš takhle pěkné auta než píšeš odborné texty o nákladních vozech, tak by bylo všechno v pohodě. Nikdo tady není mistr českého jazyka. Kromě mě, ale nikoho s tím neotravuji. Jenže mě už bude padesát a knížek jsem měl v ruce určitě milionkrát víc víc než ty dívek v posteli (promiň). Nevadí mi, že jsi tu větu napsal blbě (lidově se to popisuje úslovím: "jako když hladovej sere"), jasně že kdekdo tu píše stejně jako mluví, není tu žádná soutěž o nejlepší slohopis s dokonalou a logicky bezchybnou větnou stavbou :-). Spíše bys měl přijmout dobrou a především erudovanou radu a v pohodě to vzít. Já dělám tisíce chyb každý den, a pokud si je uvědomím, klidně o nich řeknu všem okolo. Tady nemáš žádného nepřítele, Apexi. Tady jsou jen tvoji přátelé, kteří ti fandí, já i další v tomto vláknu jsme jedni z mnoha. Všimni si, nikdo ti tu neříká, že ti tam chybí jeden vzduchový filtr a turbo, ani že máš u patnáctky třináctkový rozvor, že na předním víku motoru nemá být hrana, že máš na vojenské budce civilní nárazník, o tvaru spoje mezi oknem a čumákem ani nemluvě. A už vůbec tě tady nikdo neopravuje, i když napíšeš tak obrovský nesmysl, jako že existuje verze KOLOSu s pohonem 8x8. Tady každý ví, že označení KOLOS je POUZE a VÝLUČNĚ pro vozy 8x8, ale nikdo tě na takovou zásadní chybu upozorňovat nebude, protože víme, že to myslíš dobře a nikdo neví všechno. Já měl dvě třináctky a tři patnáctky. Tak o nich trošku něco vím, rozdíly jsem ovšem psal z hlavy, neporovnával jsem to s žádnou fotkou. Ale nikdy bych si nedovolil kritizovat jiné lidi za to, že se mi snaží pomoci a dávají mi cenné rady. Já také nikoho nekritizuji, že slovo prototyp se píše s tvrdým Y. Mimochodem to jsi byl právě ty, Apexi, kdo tady psal, abychom ti poradili a pomohli!!!! A když to někdo udělá, osočíš ho z hlouposti a obviníš, že neumí číst :roll: ? To snad dělají jen hloupé děti. Ale opravdový muž umí přijmout i jiná slova než jen podlézavé lichocení. Prosím, buď mužem. A ty jsi bezpochyby správný a chytrý chlapík. Přeju ti hodně štěstí a moc rád se podívám na tvé další výsledky. Ahoj.
P.S. Ale dvouturbová třináctka náhodou existuje, minimálně jedna, asi před rokem ji v dost bědném stavu prodávala jedna osoba z Milovic, a v TT myslím taky minimálně jedna jezdí nebo jezdila, takže vlastně nic nezkazíš, když do ní ty dvě turba dáš :-).
čtv črc 17, 2014 1:23 am

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

zaverecny tak ani ty si to nepochopil

tohle je ZKUŠEBNÍ MODEL-jde o odzkoušení dvou hlavních funkcí a to 1)Pohon 8x8 a 2) Zatáčení dvou předních náprav

O tom že to je T813 s dvěma turby psal Hynek který to rovněž špatně pochopil.Tohle nemá s T813 nic společného je to jen test zda budou výše zmíněné funkce fungovat u T813 která má taky 8 kol a tyto funkce jsou u ní také.Takže bych nic netvrdil že tohle je nějaký finální model ale zkouška.T815 sem si vybral proto,že má možnost 8x8 která je právě pro mé testy funkcí dostačující.Model je nekompletní práě proto že bylo hlavní odzkoušení těchto funkcí takže to není vojenská verze.Ty dvě turba tam jsou taky proto abych věděl jako moc budu muset upravit případně T815 aby se V12 vlezl pro případné vojenské verze.O tom spojení mezi oknem a čumákem vím delší dobu,tenhle model totiž je z dřívjejší doby a tak jsou na něm chyby více viditelné.Ostatně i s T148 nejsem spokojený.Takže tu nepiš nic o tom že to nemá být tak a tak když tohle je ZKUŠEBNÍ MODEL,udivuje mě jen že filip 90 si to přečetl správně
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
čtv črc 17, 2014 9:54 am

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

odpověď

Příspěvek

Milý příteli Apexi, děkuji ti za tvé vysvětlení, a přeji ti upřímně velmi hezký a pohodový den, i hodně štěstí v tvém životě. Ahoj.
čtv črc 17, 2014 6:10 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Není zač,snad je to už jasné kam model směřuje :)

Mimo to jsem začal připravovat jednu z posledních T148.Je to návěsový tahač NTt ve verzi 6x6.Barva je bílá ale správně podle vzorníku je to dopravní bílá

Model nebude tak detailní jako by mohl být,kvůli celkové velikosti modelu

Velikost model je taky hlavní důvod ukončení výroby T148.Poslední vyrobenou T148 bude S3 ve starší verzi ale ne úplně první.Velikost model mi nedovoluje přidat další plánované nástavby jako např CAS 32 nebo AD 20,Kdybych se o to pokusil nemělo by to smysl poněvadž bych model nerozjel.To ale nebude vadit protože v budoucnu přijde nově vymodelovaná T148 ,která bude velikostně menší a bude tedy možné se těšit z nástaveb.Zároveň i opravím chyby které jsem nadělal v průběhu modelování :)

Ve fázi přemodelování je velmi pomalu i T815 u které jsou 2 velké chyby a to-moc šikmé zkosení u dveří a moc utopené čelní sklo

Teď ale k návěsovému tahači,tady jsou nějaké ty obrázky,místy je to dost zjednodušeno právě kvůli velikosti :)

Obrázek Obrázek
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
čtv črc 17, 2014 8:34 pm

Uživatelský avatar
jarek148
Příspěvky: 1126
Registrován: sob led 16, 2010 5:44 pm
Bydliště: Herálec (ZR)

Příspěvek

Tahač je nádherný,zkus udělat t 148 s2 agro
čtv črc 17, 2014 9:03 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Jarek148 díky,agro není na něj výkres nebo sem nikde neviděl,nicméně pokud by byl tak bude už v lepší verzi T148

Tvorba byla tak pohodová a rychlá že sem dal tahač do hry.Je moc hezký,podle mě mu patří druhé místo hned za Arktikem,ale je to zajímavé a neobvyklé takhle vidět kabinu při jízdě.Barva se mi líbí kdybych udělal NTt v plánované modré asi by to nebylo ono


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
čtv črc 17, 2014 11:10 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

TY VÁLIŠ :dance:
pát črc 18, 2014 1:42 pm

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

video

Příspěvek

Apex:
můžeš udělat video z jízdy ze hry? Někde trochu v terénu?
sob črc 19, 2014 12:50 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Hanys to bych mohl ale k ničemu to nebude,hra není stavěná na simulaci fyzikálního modelu :)
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
sob črc 19, 2014 8:14 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

A jak to máš se zvukem? Máš původní nebo jsi vytvořil svuj Tatrováckej?
Filip Nikl
sob črc 19, 2014 9:17 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

mám původní,docela to stačí,ono zvuky moc kvalitní nejsou na T148
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
sob črc 19, 2014 9:55 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Mohly by mi někdo poradit s barevným odstínem?

Potřeboval bych vědět barevný odstín téhle verze T148 S3

Obrázek

Očividně to není ta samá co má jarek148 a já ji nemůžu nikde najít,buď je moc tmavá nebo moc světlá
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
ned črc 20, 2014 12:46 am

Uživatelský avatar
jarek148
Příspěvky: 1126
Registrován: sob led 16, 2010 5:44 pm
Bydliště: Herálec (ZR)

Příspěvek

To dělá pouze fotka odstín modré byl pořád stejný
ned črc 20, 2014 7:31 am

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Díky o to líp :D
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
ned črc 20, 2014 3:27 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 17 hostů