Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Blbej nápad, jamile se to tu objeví, tak to rovnou smažu. Jedná se o aktuálně prodávané číslo časopisu a jeho vydavatel by mohl velmi tvrdě popotahovat provozovatele tohoto fóra :idea:
čtv pro 03, 2015 1:10 pm

TOMÁŠ111
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 22, 2015 10:58 am
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek

Hynku děkuji za rychlejší reakci než já na skenování zrovna prodavaného čísla VŽDYT TO STOJÍ JEN 50 KČ.
čtv pro 03, 2015 5:05 pm

jarinelli
Příspěvky: 28
Registrován: ned bře 30, 2014 6:35 pm
Bydliště: Putim

Příspěvek

už mlčim
čtv pro 03, 2015 6:15 pm

Pavel Raksa
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 16, 2010 12:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dobrý den,
nevíte někdo kde by se dal sehnat tlumič výfuku na T805?
sob pro 05, 2015 7:46 am

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Dvirka schranky

Příspěvek

Zdar.chlapi.Shanim dvirka od schranky na baterii a kanystry.leva strana.bouda sanity.Kdyby nekdo rozume mel,pouzitelna.Diky
ned pro 06, 2015 8:40 pm

Pavel Raksa
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 16, 2010 12:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zdravím, potřeboval bych poradit, nechal jsem udělat nové brzdové obložení, síla je 8mm a nejde mi to seskládat, buben se otáčí celkem volně,ale když ho nasadím až na doraz tak to brzdí, bubny mám taky přetočené, pakny jsem zkoušel trochu zbrousit šmirglem,ale moc to nepomohlo, nevim co s tím.
pon pro 14, 2015 6:54 pm

vlčák
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 02, 2010 12:57 pm
Bydliště: K prokopávce 22 Plzeň

Příspěvek

Věčné téma brzdy na kačeně. Probíralo se to už hodně a vždycky se skončilo u toho, že kačena prostě brzdí blbě. Dost mě to trápilo a věnoval jsem tomu hodně času. Jedna z příčin je celkem jednoduchá, bubny už za ty léta mají větší průměr a pakny jsou na původní průměr 325 mm.
Řešení se objevilo úplně náhodou, kamarád objevil inzerát na starý soustruh brzdových čelistí. Už toho měl hodně za sebou, ale po cca půl roční cestě pokusu a omylu je z toho jednoůčelový stroj na stáčení bubnů a paken na stejný průměr.
Určitě souhlasím, že kačena má brzdy jen taktak , ale pokud jsou v pořádku prasátka a bubny s paknama spasovaný s co nejmenší vůlí tak to brzdí dobře. Nový obložení má lepší vlastnosti než to starý, ale je otázka co na to budou říkat bubny. To ukáže čas.
sob pro 19, 2015 6:25 pm

Had65
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 13, 2014 6:59 pm
Bydliště: Boskovice

Příspěvek

Dobrý den,ohledně brzd na t 805 se s Váma podělím o svou zkušenost.Originál nýtované obložení má sílu 6mm je tvrdé,neubývá ale taky špatně brzdí.Já nechávám dělat lepené síly 7mm,je sice trochu měkčí ale lépe brzdí.V každém případě nechat stočit bubny,třeba jen jednu desetinu milimetru.Jednak se srovná ale hlavně se odsoustruží vyhřátý materiál který tvoří jakoby sklovinu a brzdy pak mají horší ůčinnost.Co se týče prasátek já jsem na předek dal větší o průměru 44,5mm od pana Kopečného a auto brzdí nádherně.Ohledně napasování Vašeho obložení stočit na autě nejde,tak jeko třeba na liazu stáčecím přípravkem kvůli aretaci paken,uhýbaly by.Stáčet bubny víc by šlo ale je to škoda,proč ubírat materiál a ztenčovat je a mohly by pak třeba i prasknout,pěkné se shánějí těžko.Já bych to udělal tak že bych na ponku do bubnu vložil pás smirkového papíru na něj přiložil paknu s obložením a šmirgloval a šmirgloval.Samozřejmě měřit aby byly obě pakny na kole stejné tlouštky.Dá to práci ale jinak to nevidím.Nesnažte se brzdy zajíždět násilím(jet autem a přibrždovat)vyhřejete a zvlníte bubny a vyvaříte brzdovku!Ještě jedna možnost mě napadla,zkrátit tyčky od prasátek,ale to bych nedělal.S pozdravem had.
pon pro 21, 2015 7:00 pm

Had65
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 13, 2014 6:59 pm
Bydliště: Boskovice

Příspěvek

Ještě jsem si vzpoměl jestli máte dobře nastavené excentry,to znamená nastavené na nejmenší možný průměr.had
pon pro 21, 2015 8:11 pm

vlčák
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 02, 2010 12:57 pm
Bydliště: K prokopávce 22 Plzeň

Příspěvek

Zřejmě jsem nebyl správně pochopen.
Bubny samozřejmě stočím co nejmíň to jde. Na pakny nechám nalepit obložení 8 mm a v přípravku je stočím na průměr bubnů. Nechám vůli 1 mm na průměr. Pakny ubírám taky jen minimálně, jde o to, že mají stejný rádius jako buben a sedí po celé ploše. Excentry mám při tom obrábění úplně na nule aby se potom dali při provozu dotahovat.
úte pro 22, 2015 9:03 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Musíš zjistit kde to drhne .
úte pro 22, 2015 9:25 am

Had65
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 13, 2014 6:59 pm
Bydliště: Boskovice

Příspěvek

Zdravím,odpověd pro vlčáka:já jsem Vás pochopil,jezdím a spravuju těžká nákladní auta 16let.Jenže pan Raksa asi nemá tu možnost si nechat pakny osoustružit na mašině,nehledě na to že štít na t805 na mašinu asi nikdo z opraven mít nebude.Na druhou stranu tlouštka obložení 8mm už je příliš a pan Raksa to nějak (na koleně)musí spasovat.Já jsem to tak připasovával jak jsem psal výše a šlo to.A to klidně i hrubým šmirglem zrnitosti 60 až 40.
úte pro 22, 2015 8:57 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Do flexi skládanej smirgl
úte pro 22, 2015 9:16 pm

Pavel Raksa
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 16, 2010 12:40 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Dobrý den,
všem moc děkuji za odpovědi, už jsem si s tím poradil,bubny mám nově přetočené samozřejmě jen o minimum, válečky jsem také rozebral, vyčistil,dal nové gumyčky, i do pumpy, obložení mi nově nalepil výška 8mm, ale nesedělo to do bubnů, musel jsem ubrousit vždy kraje paken,jako by to mělo jiný rádius než buben, předky jsem bral jen o trošku,ale na zadkách jsem celé obložené brousil o dobré 3-4mm aby to vůbec vlezlo do bubnu a nedrhlo. excentry mám samozřejmě na minimum. Brousil jsem to normálně vibrační bruskou a smirek P80, teď ještě natahám nové trubky a hadice,odvzdušnit a uvidím jak to bude brzdit,ale snad jo
stř pro 23, 2015 10:19 am

Had65
Příspěvky: 26
Registrován: čtv bře 13, 2014 6:59 pm
Bydliště: Boskovice

Příspěvek

Ještě bych přidal radu,dejte tam červenou brzdovku.Je sice do 160stupnů ale je na bázi glycerinu a nesaje do sebe vlhkost.Takže i když nebudete s autem jezdit třeba 20let tak Vám prasátka nezareznou a vnitřek prasátek bude jako nový.Brzdovku si můžete objednat na stránkách paramo pardubice.had
stř pro 23, 2015 6:48 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů