Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

cestovatel: Takováhle auta není legislativně problém přihlásit ani teď - stačí prohlášení o shodě od výrobce. Problém Kolosů nebo třeba vojenských modifikací T815 (VVN, VT, účelové podvozky VPR) je v tom, že nikdy nebyly jako typ schváleny pro provoz na pozemních komunikacích. Ale přihládit to jde - Když předloni přešel Záchranný útvar Hlučín z armády pod HZS, všechny vojenské tatry dostaly civilní čísla...
úte led 03, 2012 11:22 am

sikydjs
Příspěvky: 80
Registrován: úte úno 10, 2009 7:49 pm
Bydliště: Klatovy

Příspěvek

Víte někdo o tomhle víc?
Naposledy upravil(a) sikydjs dne pát led 06, 2012 11:10 am, celkem upraveno 1 x.
čtv led 05, 2012 10:00 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

S přihlášením se může i dnes narazit jelikož úřady neuznávají kusovou výrobu v cizině. Přitom tam ty expediční auta přihlásili, ale naši chtějí homologaci a ta u kusovek není. Takže cizí papíry jsou na prd, jedině na nich stále jezdit.
Volvo FL 614.
čtv led 05, 2012 10:19 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono to chce nenechat se vyhodit, mě vždycky zkoušeli odbýt se slovy že to nejde, a když sem trval ať mi ukážou teda ZÁKON podle kterého to co přímo chci nejde tak po chvilkovém "bojování" že se o tamtud nehnu dokud mi to nedaj to najednou jakoby zázrakem šlo. U toho Kolose - nevím v čem by měl bejt problém, některý papíry maj, takže stejnym způsobem to musí jít i u každýho dalšího, akorát s tim bude spojená velká STK, možná výzkumák, znepříjemní to člověku jak jen to půjde, vytáhnou z vás 10000 na poplatcích ale povede se to. Od výrobce stačí jen liebesbrief s technickými údaji a od STK že vozidlo splňuje podmínky pro provoz na silnicích. Plus výpis všech výjimek co měla civilní 813, jako třeba ostré hrany, stěrače malý vůči sklu, ostřikovače, schůdky, hlučnost ( :twisted:) a další, ty výjimky bude mít výrobce a nebo je mám já v origo papírech k 813.
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
čtv led 05, 2012 11:05 pm

sikydjs
Příspěvky: 80
Registrován: úte úno 10, 2009 7:49 pm
Bydliště: Klatovy

Příspěvek

Na netu sem objevil zajímavej návrh

Obrázek
pát led 06, 2012 11:12 am

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No, myslím že tohle i jezdilo nebo jezdí..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
pát led 06, 2012 12:09 pm

sikydjs
Příspěvky: 80
Registrován: úte úno 10, 2009 7:49 pm
Bydliště: Klatovy

Příspěvek

Já sem to teda nikdy neviděl ani na fotce....
pát led 06, 2012 3:30 pm

PAVEL
Příspěvky: 479
Registrován: sob pro 09, 2006 4:29 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Příspěvek

pon led 09, 2012 5:57 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Autojeřáb s budkou vpravo????? To by byli často ve sklenářství :mad: :mad: :mad:
pon led 09, 2012 6:03 pm

penjo
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 23, 2010 12:45 am
Bydliště: Streženice

Příspěvek

Skvelá práca Pavel :wink:
Mal by som pár základných otázok, ktoré asi budú zaujímať viacej ľudí.
Ako dlho si ju renovoval?
Koľko to celé vyšlo finančne?
A koľko ľudí ti pri tom pomáhalo?
pon led 09, 2012 6:50 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Lubosss

Příspěvek

A nebo v klempírně a u sklenáře potom
Obrázek
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
pon led 09, 2012 7:08 pm

PAVEL
Příspěvky: 479
Registrován: sob pro 09, 2006 4:29 pm
Bydliště: Dolní Lutyně

Příspěvek

Filip- to je čerstvá fotka po silvestru?? :lol: mi takhle zajela noha trojnožkovité devítimetrové pozorovatelny taky podobně...na vojně
Penjo-
-všechno sám ...
-každý den od rána do tmy ....
-jeden rok a půl
a finančně ??ani se neptej...prodal jsem- uaz, erenku a v3sku a plno krámů ze svého "království"a teď nafta stále stoupá nahoru, a ze sociálky:- až nic nebudete mít tak teprv přijďte...není lepší chodit na ryby??
a to jsem to jen polakýroval a nerozebíral ty diferáky a motor a kdejaké simeringyx..."bo" to má najeto asi 2 tisíce...až se to projeví- to se udělá...musí to jezdit -ne abych tam pod tím furt ležel...
:wink:
pon led 09, 2012 8:32 pm

penjo
Příspěvky: 36
Registrován: sob říj 23, 2010 12:45 am
Bydliště: Streženice

Příspěvek

Pýtam sa preto, lebo tiež plánujem do budúcna niečo podobné. Lenže brať Kolos od armády ako úloženku, nie je príliš vhodné, aj keď budú mať málo najazdené. Čo mám informácie od vojakov priamo z armády, tak väčšina vozidiel už stojí minimálne 22 rokov, v nádrži tak trochu nafty a...(nachcané), len aby preštartovali raz za rok motor. A v prípade, že to tak dlho stojí, by určite veľmi rýchlo odišli guferá, tesnenia a skondenzovaná voda v diferákoch, prevodockách...a to už by som teda nechcel rozoberať. Preto ak mám niečo kupovať, tak radšej jazdené, ako to celé do šróbika rozoberať. V takom prípade by som robil len ozaj karosárke práce a pod., podľa potreby.

Ale aj tak klobúk dole, keď si sa na takéto niečo dal a sám. A samozrejme rešpekt aj pred ostatnými, ktorí sa takémuto niečomu venujú.
Mne zatiaľ len všetci z okolia nadávajú a to som zatiaľ len pri rečiach, plánoch do budúcna a šetrení na Kolos. Proste ľudia nemajú pochopenie, keď ma niekto trochu iné záujmy, ako je napr. futbal, rybárčenie...aj keď je to až príliš nákladné.
pon led 09, 2012 8:51 pm

813
Příspěvky: 368
Registrován: sob úno 16, 2008 12:34 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvek

Hezká práce, :shock: . Pavle
Tak už to máš komplet, anebo ještě něco doděláváš. A co ti Ostravácí.., měli něco, co ti pomohlo. Anebo to házeli rovnou do šrotu? :lol:
pon led 09, 2012 9:00 pm

bazilisak
Příspěvky: 2454
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:45 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

penjo : gufera , okroužky a těsnivo stárne at už to nejezdí, nebo jezdí . Pořád lepší mechanicky nové , než mechanicky opotřebené . Ale jak vidíš , je to věc názoru .
pon led 09, 2012 9:06 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů