Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
nalim68
Příspěvky: 334
Registrován: stř črc 11, 2012 10:07 am
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dobře se to čte, snad to vydrží ještě dalších 120 let, příští rok bude výročí :-)
http://novojicinsky.denik.cz/podnikani/ ... 61025.html
úte říj 25, 2016 6:32 pm

sob lis 05, 2016 10:08 am

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
stř lis 16, 2016 12:40 pm

Uživatelský avatar
toko
Příspěvky: 636
Registrován: ned dub 13, 2008 9:08 am

Příspěvek

Ve druhé části rozhovoru reportérů ze serveru Požáry.cz s technickým ředitelem Ing. Radomírem Smolkou a obchodním zástupcem Ing. Radimem Studeným byla poprvé veřejně zmíněna spolupráce automobilky Tatra s rakouským výrobcem hasičských vozidel Rosenbauer, která začala před několika měsíci, jejíž prvním výsledkem bude dodávka 4dvéřových podvozků Force pod automobilové plošiny. Taktéž před několika měsíci oznámil tento výrobce nástaveb vizi zásahového vozidla budoucnosti:
Výsledkem snahy firemních inženýrů o stavbu automobilu zítřka je velmi kompaktní a snadno manévrovatelný vůz s moderním designem a promyšlenou ergonomií. Celou nástavbu lze snadno obsloužit ze země, bez nutnosti použít přídavné stupačky.
Kabina a nástavba tvoří jeden celek, na zákazníkovi je, zda bude osazena modulem pro mužstvo či nikoli. Výhodou je stabilita vozu, nízká stavba, lepší využití prostoru a lepší ochranu posádky.
Obrázek
Celý článek na www.pozary.cz

A nyní trochu spekulací.
Čím se vyznačují hasičská vozidla postavená na podvozku Tatra? Kromě jiných je to nízká stavba, dobrá stabilita vozidla, zvýšená odolnost proti krutu a ohybu, možnost ovládat čerpadlo ze země. Rosenbauer je zase firma vlastnící kapacity na zahájení výroby vlastních kabin i pro klasická zásahová vozidla. Tato jejich vlastní kabina by byla umístěna na vysoce mobilní těžký podvozek, který by si musel Rosenbauer taktéž vyrobit, nebo by mu ho musel někdo dodat. Třeba někdo, kdo má zatím zkušenosti s dodávkami podvozků především pro armádní sektor, kde jsou taktéž používány pro stavbu obrněných transportérů s jednoprostorovou karosérií, někdo, kdo se snaží vždy vyhovět přáním nástavbářů. To se nám těch náhod ale sešlo, co? :think:
Madness??? No, this is TATRA!!
pát lis 18, 2016 2:48 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

""Kabina a nástavba tvoří jeden celek, ""
Hmmmm, a kdyby tento celek byl na rám posazen stejně jako korba u sklopek, a byl hydraulicky zvedatelný aby se daly bez problému provádět opravy na motoru, převodovce i podvozku, bylo by to dost vychytané řešení :roll: :roll:
pát lis 18, 2016 6:36 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Né,tam bude v kabině dekl jako u Trambuse a v podlaze nástavby poklopy jako má Karosa 8) :lol:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát lis 18, 2016 8:46 am

DjDD
Příspěvky: 188
Registrován: pon led 25, 2016 9:15 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

http://zpravy.e15.cz/domaci/tatra-phoen ... ku-1325932

A proč tam teda není jediná fotka Phoenixe (nebo dokonce lesního - to už bych asi chtěl příliš)? :evil:
úte lis 29, 2016 10:16 am

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Příspěvek

Tatra zvažuje výrobu replik svých slavných osobních automobilů.

https://www.novinky.cz/auto/422708-tatr ... obilu.html
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
úte pro 06, 2016 2:19 am

Blondy
Příspěvky: 80
Registrován: pát lis 23, 2012 11:18 am
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Jedna krasavice Tatra 87 v Německu v expozici: http://zen.e15.cz/automobil/ve-wolfsbur ... ky-1325712
čtv pro 08, 2016 8:57 am

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Přiští rok probíhají zajímavé veřejné zakázky :shock:

Speciální vozidla silniční údržby 2016 – opakovaná zakázka.
Moravskoslezský kraj - Předmětem veřejné zakázky je dodávka 6 ks automobilových podvozků pro silniční údržbu osazených 2 ks nástavby pro posyp chemik/inert, 4 ks nástavba pro celoroční údržbu vozovek, včetně 3 ks koreb, 6 ks radlic a jedné kropící nástavby. Podvozky budou opatřeny GPS sledováním vozidel.

Nákladní technika na údržbu komunikací Kraje Vysočina.
Vysočina - Předmětem veřejné zakázky je dodávka techniky na zimní a letní údržbu komunikací – celkem 21 sypačů včetně nástavby pro potřeby Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace. Předmětem plnění bude dodávka 21 podvozků nákladních automobilů kategorie N3 určených pro výměnné nástavby, 36 výměnných nástaveb a 21 křídel s ocelovou radlicí na podvozcích včetně montáže, zaškolení obsluhy, záruční a pozáruční servis a dodávka do místa plnění v rozsahu:, a) 9 ks vozidel silniční údržby 6 x 6 (26 t) včetně nástaveb (tj. třístranné sklápěče, sypače pro posyp chemickým, inertním a kombinovaným materiálem, různé typy radlic, oboustranná zametací a čistící nástavba),, b) 12 ks vozidel silniční údržby 4 x 4 (18 t) včetně nástaveb (tj. třístranné sklápěče, sypače pro posyp chemickým, inertním a kombinovaným materiálem, různé typy radlic a oboustranná zametací a čistící nástavba),

Pořízení 20 ks nákladních automobilů především pro zimní údržbu komunikací .
Jihočeský kraj- Předmětem plnění veřejné zakázky je dodávka 20 ks nákladních automobilů jako nosiče výměnných nástaveb pro údržbu komunikací, včetně sypacích nástaveb a sněhových radlic.

Zdroj : http://www.verejna-soutez.cz/
"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
pon pro 12, 2016 5:06 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
čtv pro 15, 2016 1:24 pm

zdenek54
Příspěvky: 936
Registrován: sob říj 07, 2006 12:00 pm

Příspěvek

Kluci nekupujete někdo časopis Doprava a Silnice?.Má tam být o
moderním hasičáku Tatra Force. Dík.

http://doprava-a-silnice.magaziny.cz/
sob pro 17, 2016 1:47 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
pon pro 26, 2016 5:31 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6861
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

TATRA TURKIYE DE

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
úte led 10, 2017 9:43 am

nalim68
Příspěvky: 334
Registrován: stř črc 11, 2012 10:07 am
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Rozhovor s generálním ředitelem Martinem Bednarzem v Kopřivnických novinách:
http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=21927
pát led 20, 2017 7:41 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 15 hostů