Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Nevím no, ale pokud to někdy vzejde v život, tak si myslím, že právě tak, že to bude vypadat jako veterán. Nemyslím si, že je to nereálné, protože jak už jsem psal - takové repliky se vyrábí... Myslím, že bude snaha o to, aby interiér a vnější vzhled byl maximálně věrný. :wink:
pát pro 09, 2016 2:32 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

no jediný vodítko je předpokládaná cena 2,7mega a z toho se moc poznat nedá :lol: na supersport je to málo a na repliku se mi to zdá moc
pát pro 09, 2016 7:35 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No to je přesně tak akorát na tu repliku založenou na autě, co stojí okolo milionu.
Filip Nikl
pát pro 09, 2016 8:18 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

to by jeden neřek co jsou schopný si říct za holej polotovar :lol: ale drbání a s tím bude dost takže asi jo,jestli z té novinářské kachny něco bude tak nejspíš tatraplan co voní novotou má klimu a slušně řeže zatáčky
pát pro 09, 2016 9:17 pm

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Příspěvek

Já si moc nedovedu představit, že by to bylo nějak jinak než novodobé Rko.. bude to od něčeho sériového odvozené a navazovat to na tradiční model - ale to se děje v Itálii a Anglii s Lanciemi, Alfami a podobně dnes a denně.

Jinak Filip to napsal hezky, ale berte to tak, že člověk co má těch kýžených 2,7míče našetřených na účtě a rozhodovat se co s nimi, bohužel nebude v žádném případě cílová skupina tohohle auta. To si koupí buď někdo o dost bohatší z recese nebo si to lízne někdo na firmu a podobně.

Ale jo, jedna cesta je třeba koenigsegg, nebo ariel atom, zonda - a nebo třeba tradiční caterham - který není v ničem nejlepší, není luxusní, není ani pohodlný - ale je to prostě styl, zážitek z jízdy, svátek se v tom autě projet. A to je podle mě dnes cesta - výjimečnost. :) velký problém bude ale český trh, který je bohužel pro tenhle případ moc malý...

Retro je přece dnes in, a ''český věci'' tady u nás taky.
sob pro 10, 2016 12:33 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

pipiroha: Vzhledem k současným legislativním požadavkům to prostě ani nemůže vypadat tak, že "interiér a vnější vzhled byl maximálně věrný", prostě to nejde. Bude to maximálně něco, co bude vzdáleně ten model připomínat... A vyrábět absolutní repliky mi přijde jako totální nesmysl...
sob pro 10, 2016 12:51 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Příspěvek

Nevím co máš na mysli tím slůvkem absolutní... Jakože podívej, já nejsem žádný blázen, abych si myslel že auto co postavíš na koleně můžeš přihlásit do normálního provozu. Ani neznám jaké jsou současné požadavky a podobně. Ale zároveň vím, že jinde v EU (třeba v té Anglii) to jde - jak píše i Marley, ty auta vypadají jako originály a můžou jezdit po silnicích, netuším co splňují nebo ne, jak se dostaly do provozu, ale nějak se tam dostat musely. A pokud bych teda neměl bájit o Anglii ... co třeba české vozy Bureko? Náhrady Hummeru? Jejich cena není tak závratná na to že se jedná o kusovou výrobu (okolo 4mil kč tuším), jak se tyto auta dostaly na silnice? ( http://www.bureko.cz/cs/ )

Uvádím jen příklad, že jinde jsem už takové pokusy viděl a právě proto si myslím, že nějaká cesta se najít dá... Já to naopak cítím tak, že kdyby to mělo tvar jen vzdáleně připomínat, tak to nebude mít smysl dvojnásob. Nevidím v tom naději na úspěch, ale to asi i proto, že se mi takové "facelifty legend" často moc nelíbí a spíše by mě to zklamalo...
sob pro 10, 2016 1:13 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Bureko je individuální homologace a musí splňovat prakticky vše. Anglie má dodnes vlastní předpisy, nikoli evropské... Jinudy cesta nevede.
sob pro 10, 2016 7:37 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Škoda, že se ještě nevyjádřil nikdo s Tatry k tomuto projektu.
sob pro 10, 2016 8:19 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

osobáky je neživí ale byla by to forma jakési vlastní prezentace takže jen tak na něco nekývnou
pon pro 12, 2016 8:23 pm

nalim68
Příspěvky: 334
Registrován: stř črc 11, 2012 10:07 am
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nové číslo Kopřivnických novin zveřejnilo vyjádření Tatra Trucks k replikám osobních vozů:
http://www.koprivnice.cz/index.php?tema ... anek=21827
pát pro 16, 2016 2:38 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Návody pro renovátory? A kdo to bude dělat? Doufám, že ne sám pan kurátor muzea v Kopřivnici? No to by to dopadlo, umí tak akorát ty exponáty kurvit :wall: A už vidim, jak budou někomu kecat do toho, jak má vypadat jeho veterán - bylo by skvělé, kdyby ta auta vypadala jak mají a osobně bych byl i pro, ale jednou jsou ta vozidla v soukromých rukou a tím je řečeno vše. Pokud to ale myslí tak, že renovátorům budou poskytovat obrazovaou a výkresovou podporu, pak to jedině kvituji, bohužel se obávám, že to tak nebude a pokud ano, tak za tažký prachy...
pát pro 16, 2016 5:43 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Příspěvek

no jasně řečeno neni na to čas ani prachy a ani to neni potřeba a kdyby tak tady máš výkres a pos.....er si to sám :lol:
pát pro 23, 2016 10:47 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Prosím neví někdo jaka posádka a jakou soutěž jela tahle tatra. Byl tento obrázek tak 2 roky spátky v tatrovackem kalendáři od pana Rosenkranze.
Obrázek

Prosím není někde fotka s Rally Vltava 1970 Válek Jiří / Lešínský Julius Tatra 603
Rally Nitra 1971 Molnár Ladislav / Friedl Ivan Tatra 603
stř led 11, 2017 11:39 am

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

Re: osobní TATRY 603, 613, 700 i jiné

Příspěvek

Zdravím, posílám pár fotek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob dub 22, 2017 10:19 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot], standa a 16 hostů