Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Prosím admina o vysvětlení přesunu tématu do sekce technické témata, pokec např kurtování nákladu, vysílačky a tachografy.
Promiň ale to jsi se sekl uplně nesmyslně.
Navíc bez nějaké smysluplné debaty. Myslím že je zde dost rozumných lidí, kteří by se k tomu mohli vyjádřit.
Klidně vytvoř anketu nebo cokoliv ale ne takto!
Navrhuji vytvořit samostatné vlákno na hlavní stránce Expediční vozy....

Děkuji
pon lis 10, 2014 1:55 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Jirka Novák

Příspěvek

Jirko sice hezký ale ty ceny naprosto o stovky % "někde" tihle a podobní "kšeftaři" objednají za pakatel z číny ... daj do pytlíku ... doporučuji koupit si sám.... i když chápu, že pro některé z nás cena nehraje roli a radši si připlatí za "službu" je to vlastně služba taky .... :wink:

jen namátkou ....

Obrázek
Obrázek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon lis 10, 2014 1:59 pm

Kojal
Příspěvky: 173
Registrován: stř led 23, 2013 6:56 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

souhlasim s progranitem
pon lis 10, 2014 2:02 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tady je odkaz na jiné LED zdroje, jen varování před náhradou za H7, viz text od lidí kteří je již použili.
http://www.amazon.de/Auto-Xenon-Birne-L ... rds=h7+led

A zde náhrada za 21 Watt s slušnou referencí pro karavan atd.
http://www.amazon.de/Bremslicht-Ba15s-L ... CKSJNK6XHW
Volvo FL 614.
pon lis 10, 2014 3:32 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Našel jsem ceník výrobce nástavbových oken na které dával odkaz progranit.
http://www.outbound.eu/de/windows.php
Volvo FL 614.
pon lis 10, 2014 5:09 pm

gorila
Příspěvky: 117
Registrován: sob říj 29, 2011 9:35 pm

Příspěvek

pon lis 10, 2014 5:17 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano přesně tento tmel jsem používal na těsnění střechu té šedomodré nástavby co jsem dával obrázek před pár dny a je perfektní.
Momentálně mě drtí cena oken, ceny jsou jak kdybych s nima kupoval celý auto :shock:
Plast jsem zamítnul, plexi taky ostatně u karavanů jsou předražený.
Dále jsem studoval bytový hliníkový okna Vekra, jenže ty mají silný profil pro zástavbu.
Mám zde skříňovou nástavbu s dílenský Avie a tam jsou okna skleněný a odšupovací ve velikosti přibližně jako na té vojenské nástavbě. Sranda je že celá Avie i s vybavenou dílenskou skříňí a silným generátorem mě vyšla na cenu pouhého jednoho okna Outbound :shock: .
Tedy ekonomika jasně velí cestu.
Volvo FL 614.
pon lis 10, 2014 5:47 pm

PetrP
Příspěvky: 300
Registrován: čtv říj 30, 2008 11:17 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Taky souhlas s progranitem,
to je ale blbost to přesunout sem....... :shock:
Petr.P
pon lis 10, 2014 6:58 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Děkuji tady je to ideální. :D
pon lis 10, 2014 9:10 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Už se to vrátilo :wink:
pon lis 10, 2014 9:27 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Také velice děkuji :D a zrovna řeším hliníková dvojitá vakuovaná okna a to tak aby byla kvalita skvělá a cena velice rozumná.
Volvo FL 614.
pon lis 10, 2014 9:59 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Zde předkládám první variantu řešení hliníkových oken které jsem poptal a požádal o vypacování cenové nabídky. Protože stěna nástavby má sílu 40 mm tak toto je asi minimum na které se můžu dostat při dvojitém zasklení. Poptávané je v zeleném nebo hnědobronzovém odstínu zasklení a s mikroventilací.
Obrázek
Volvo FL 614.
pon lis 10, 2014 10:21 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Otvírací jak? A co rolety a štika na hmyz?
Diky
úte lis 11, 2014 2:04 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Otvírání je jako odkápění dovnitř s pantama dole a kličkou nahoře uprostřed stejně jako u bytových oken a tím je zajitěno že dovnitř neprší a vzduch od stropu jde ven. Taky funkce mikroventilace je pořadovaná. Rozměr skla V 500 a š 600.
Ano síť na hmyz i roleta je v nabídce, jen v první fázi jsem požádal o cenu samotných oken. To pro přehled a protože to bude dělat pobočka v Uhřiněvsi tak se následně dá cokoliv doplnit na místě při jednání.
Když jsem hledal profi nástavbový okna tak jsem nevycházel z údivu nad cenou a celkem forovým provedením. Takže proto jsem poptal několik variant bytových AL oken, která se mi jeví taky dobá, zejména izolační pramretry kde díky normám je přísnější režim než u nástavbářů. Taky konkurence je ve stavebnictví obrovská a to by mohlo pomoct.
Volvo FL 614.
úte lis 11, 2014 8:47 am

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jasné ale nezapomeň ze parametry tech oken jsou jiné. Třeba změny tlaku stavební okna nijak neřeší a kdyz jede průsmyk 5tis m tak ti klasické bouchne. Nebo se s tím musí počítat.taky pevnost, zkrut a další, dum se nehýbe Nastavba ano. Pracuje i tepelné úplně jinak než zeď. Navíc si myslím ze otvírání dovnitř je špatně. Já chci určitě ven.
Ne jen prostou větračku okno o 20cm výklopné, ale plné otevřít vyklopením nahoru na 90stupnu.
A pravé kvůli změnám těch tlaku a pevnosti jsou ta expediční tak drahá...
Taky jsem to chtěl takto vyřešit a výrobců výborných oken znám mnoho ale přesvědčili mě ze to není dobrý nápad.
Všem si hnusna plastová okna do karavanu a stojí raketu. Myslíš ze kdyby šli jednoduše nahradit klasickými ze už tam nejsou?
úte lis 11, 2014 9:56 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů