Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj Ivano, jsem rad ze sleduješ mou stavbu a děkuji za hodnotné příspěvky.
Já jsem kotvení nábytku vyřešil vnitřní překližkou 12mm která je dostatečně silná na to aby unesla vše jako jsou police a podobně. Zvenku mam pod laminátem 4mm překližky a protože je laminát nalisován přímo na ni tak by neměl praskat protože ho ta překližka podrží, zároveň by neměl jít tak snadno prorazit od větví či podobných věci při expedici a ze nástavba par ran dostane je jasné.
Dodatečný rám v panelu budu mít ve dveřích, u oken jsme se shodli ze díky pevnosti té překližky to není potřeba.
Ty kovové pásky není špatný nápad, děkuji.
Jakou ty mas tloušťku stěny tedy spíše PUR pěny abych byl přesný? Já bych měl mít 43mm pěny a myslím ze to bude dost.
Naposledy upravil(a) progranit dne stř led 14, 2015 12:21 pm, celkem upraveno 1 x.
stř led 14, 2015 8:22 am

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

Je nas tady vic lidi kteri tu stavbu auta sleduji! :lol: Ja se uz nemuzu dockat kdy to bude hotovy na start! :lol:

Obrázek

Tak abych stihnul udelat na pul korby nadrz na naftu, do te druhe pulky naskladat gumy jako rezervy, a sehnat nejakou peknou slusovickou maringotku! :lol:
A tak ja uz mam tatru nachystanou, tak jak jsem rekl, muzeme jit tam nekde na nejvyssi bod Europy a zacit startovat! :driver:
Nebo muzeme startovat tady to mam kousek, geograficky stred Europy (Rachiv-UA)! :lol:

Obrázek
stř led 14, 2015 8:56 am

ivano
Příspěvky: 48
Registrován: čtv říj 29, 2009 8:46 am
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

progranit-hrúbka PUR peny je cca to isté ako u mňa, ako izolácia je úplne dostatočná, podstatne lepšia ako u môjho predchádzajúceho Hymera,
a to uchytenie nábytku, hlavne ťažších vecí nepodceňuj, či bude dosť tá prekližka netuším, ja som už na Pamíre vytrhol chladničku aj z hliníka :-)
a ešte k tej vonkajšej prekližke, mne tvrdili, že nie je vhodná, že ak sa poškodí vonkajší laminát /čo sa stáva/, môže nasiaknuť vodou a potom sa toho dá ťažko zbaviť.
Ďalšia vec, tie rámy okolo okien, keď mi to opravovali, tvrdil expert na laminovanie, že by ten rám mal byť z rovnakého materiálu kvôli rovnakej rozťažnosti. Ale sú to len názory, ako som dostal tak podávam ďalej.
stř led 14, 2015 1:37 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Určitě to nepodcením a dávám si na to pozor.
Samozřejmě že věci jako je lednice a další jsou vlastně zastavěné v nábytku a tím pádem nedrží pouze na té stěně,ale celkově.

O té nasákavosti jsem se bavili a bylo my řečeno že v ploše to nevadí, zaprvé ta co používají není tak savá a za druhé říkal pokud poškození do určité doby zalepím třeba páskou nebo nějakým tmelem,zase se to uzavře do té doby než se to opraví pořádně. Větší problém je to v hraně,ale tam je to kryté hliníkovým profilem....
podle mě je lepší jí tam mít protože ten laminát má touhu praskat po nárazu a tím že je na té překližce tak nepraskne(pokut to není velká rána).
stř led 14, 2015 8:28 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

...co tempomat?
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř led 14, 2015 10:20 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jak budeš řešit koupelnu? Já zrovna řeším její zvětšení v karavanu a je to neskutečný rebus. Vše co je pro karavany je jako hrachovina a ještě k tomu předražená. Na forech je i sposta případů rozpadlých vaniček a dalšího příslušenství po krátký době.
Já se tedy rozhodnul vytvořit zcela novou koupelnu svépomocí a to jí svařit z desek PP-C a to přesně na míru s tím že to bude jeden celek od vaničky až po strop kvůli těsnosti a dveře budou hliníkovo skleněné jednokřídlé s magnetickým tichým zavíráním. Zatím toto se mi jeví jako nejlepší řešení.
Volvo FL 614.
čtv led 15, 2015 9:22 am

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

V podstatě podobné jen to dělám z Korianu.
Z toho bude sprcha v jednom kuse. Dveře asi také hliník.
Pro Tebe špatně kvůli váze....
Rozvody vody standardně Vavin jako v domě a i baterie.
Neřeším na toto karavanové věci.

Tempomat je koupen ale ještě není namontován,čekám na projení motor výfuk a filtr motor, takže jsem se ještě ani nesvezl
čtv led 15, 2015 6:31 pm

Kojal
Příspěvky: 173
Registrován: stř led 23, 2013 6:56 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

a jak budeš řešit ohřev teplé vody? něco takového?- http://www.karavan.cz/_ntme30lez-bojler ... lgena-.htm
čtv led 15, 2015 6:37 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ohřev vody vyřeším klasickým 30 l bojlerem, je to nejlevnější řešení a v karavanovým sortimentu jsou předražený a i kvalita pokulhává.
Pro Progranita je ten vodou vyhřívanej nepoužitelnej, Tatra by ho zvládla u Phoenixe nebo po velké úpravě vzducháče.
Koukal jsem na ten Corian, ale cena mě zarazila vzhledem k jeho technicky horším prametrům oproti PP-C. Pouze v vzhledovém parametru má velké plus.
Jenže tyto ceny:
Deska 6 mm 760x2490 165 € 183 € 217 € 244 € za m2 bez DPH podle provedení je hodně a je to přepálený díky u nás prezentovanýmu luxusu. Ale dokázal bych si to vyrobit i sám. Složení není žádná věda a výrobní náklady jsou v desítkách korun na m2 :D
Volvo FL 614.
čtv led 15, 2015 10:16 pm

Kojal
Příspěvky: 173
Registrován: stř led 23, 2013 6:56 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

co mysliš tím klasickým bojlerem? Že bude voda ohřívana elektricky 12V/24V a 230V ? Ty nebudeš dělat předehřev od motoru? Proč? A jaky zachod jste si vybrali? A proč,jestli se mužu zeptat.
pát led 16, 2015 4:38 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já vzdal stavbu expedičního auta, protože se stejně smrskl rozsah zemí kam se dá bezpečně jet a zůstal jsem u velkého karavanu, který offroadem utáhnu jako nic.
Proto volím klasický bytový 30 litrový bojler, ten je za pár korun a stejně je v civilizaci elektrika k dispozici. Z více zdrojů napájených spotřebičů mě vyléčila nová lednička, ta funguje bezvadně na 230 volt a na PB. U napájení 12 V je taková proudová zátěž že by i 180 AH aku byly brzy prázdný. Tedy plyn je jediná záchrana a na něm se i dá ohřát voda na mytí když by to bylo mimo dosah elektriky. Taky centrála může vyřešit situaci.
Volvo FL 614.
pát led 16, 2015 6:03 pm

Kojal
Příspěvky: 173
Registrován: stř led 23, 2013 6:56 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

A kolik ma spotřebu lednička na PB za 24hod? 60L
pát led 16, 2015 6:08 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mám tuhle a spotřeba je nízká díky malému plamínku . Nedá se to srovnávat s 5 Kw plynovým topením, to sežere za tři dny 10 kg flašku.
http://www.kobras.cz/katalog/p/prenosne ... =srovnavac

Ta informace o nevhodnosti do karavanu je zavádějící, normálně tam funguje , jen má komínek na levé straně oproti původní lednici a komínkem na pravý straně. Ale upravil jsem to a funguje skvěle.
Volvo FL 614.
pát led 16, 2015 6:55 pm

progranit
Příspěvky: 359
Registrován: ned led 26, 2014 4:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj, tak ohřev vody řeším takto:
http://icaravaning.cz/plynove-teplovzdu ... 310-157%5D

Co se týká Corianu, pracuje s ním tchán, má trošku jiné ceny ale hlavně mám záruku že to drží, funguje a vypadá....cena je vyšší....

U lednice uvažuji o koupi klasické do domácnosti, kterou vestavím do skříně a bude mít spotřebu AAA+.
To utáhnu z baterií v pohodě. Navíc u kompresorové nemusíš řešit ja k stojí a chladfí i nakřivo, což je u plynové problé...
Navíc stejně kvůli klimě musím mít centrálu, baterie s ní když tak dobiji, a lednici utáhnou i soláry takže je to jedno....

Toaleta tato:
http://www.karavan.cz/_301_290-wc-s-drt ... ravanu.htm
nechtěl jsem chemickou a takhle budu mít nádrž kterou pak vyprázdním.
A pánové porcelán:-)
pát led 16, 2015 7:01 pm

Kojal
Příspěvky: 173
Registrován: stř led 23, 2013 6:56 pm
Bydliště: Blansko

Příspěvek

Jirka Novák - a jakou maš vzadu mezeru?
progranit-jednoduché řešení :thumbud: ale nad moje finanční možnosti, A jaké to topení ma rozměry? Nikde jsem to tam nevyčetl. A vahu toho zachodu jsem tam taky nenašl-sory asi jsem slepej.
mužu se ještě zeptat proč ta lednice nemuže byt na křivo? Ja myslel že když zaparkuju auto na louce na 1 noc tak nemusim rovnat auto do vahy?


omlouvam se za blbé dotazi-přemyšlím o autě a tak zjištuju co a jak :oops:
pát led 16, 2015 7:26 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů