Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ten ukazatel rychlosti je skvělý.V Tatře ještě nikomu asi nedošlo že se v obci nejezdí 60 km rychlostí.
50 tam není pořádně vyznačená.Je jen vidět jak v Tatře myslí na řidiče.
ned čer 06, 2010 1:04 am

Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 993
Registrován: pon bře 24, 2008 12:55 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano, neoznačená 50 u kruhového ukazatele, který je dělen po deseti je obrovský problém.. asi tak pro neabsolventy základní školy :wave:
Optimista se učí anglicky, pesimista čínsky, ale realista spí s Sa vz.58!
ned čer 06, 2010 1:57 am

alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Tu padesátku má zvýrazněnou prakticky každý ukazat rychlostil.Je to pro řidiče důležitý údaj.Mimochodem desing toho ukazatele je žalostně zastaralý ,tipuji,že ho vyrábí v nezměněné podobě takových 20 let.Excelentní ukázka šetření v době kdy počítač ve vozech je standartem.
Otáčkoměr taky nic moc.Na vyznačení optimálních otáček zelenou barvou asi peníze nezbyly.
Jak známo u Tatry je uživatelský konfort řidiče na prvním místě. :lol:
ned čer 06, 2010 7:41 am

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

No, alfo, to si dovolím nesouhlasit, moc fotek palubky nemám, ale co jsem zkoukl, tak padesátka není označená všude....-třeba tady Volvo FM:

Obrázek

Jinak Norgren - takhle to vypadá na převodovce:


Obrázek Obrázek
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned čer 06, 2010 8:30 am

alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Se divím,že u Volva na to taky zapoměli.
Otáčkoměr už je lepší.Na Iveco ale nemají tam by se měli chodit učit.
Jinak ten nortgren nebo jak se nadává té změti hadic co to je?
ned čer 06, 2010 8:37 am

Uživatelský avatar
Čonkin
Příspěvky: 991
Registrován: sob srp 02, 2008 11:47 am
Bydliště: hl.m.P.

Příspěvek

Scania:
Obrázek
Chodí to dobře, ale neseje to...
www.bm-autocross-team.euweb.cz
ned čer 06, 2010 8:48 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

Alfa je to elektronické řezení které má řidiči ulehčit a spřesnit řazení.jak je to přesné a funkční se ukáže.
Obrázek
a tady palubka z Trakkeru i tak by to mohlo vypadat v Tatře a rozhodně by to nebyl krok v zad.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned čer 06, 2010 9:17 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Já myslím, že Alfa ví už teď, jak je to přesné a funkční, aniž by doteď vlastně věděl, co to je. :lol:
ned čer 06, 2010 9:44 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:lol:

Ješkovy oči tady někdo má mindrák z neoznačené padesátky ...
Co by potom říkal na tohle
Když tachometr ukazuje 30Mph jedu 40
při ukazatel je na 60Km jedu 50Km a když ukazuje něco málo přes 70Km jedu ve skutečnosti necelých 60 .. :lol:
A když mi příjde smímek od policie šéf mi řekne že jsem profesionál a tak bych měl správnou rychlost přesně odhadnout .. :lol:
Mimochodem s takhle přesným tachometrem jezdím od té doby co vůz přišel z generálky cca 3 roky :lol: a žádný technik s tím nic neudělá :oops:
A vy si tady stěžujete nad neoznačenou 50 .. mimochodem když Vám to tak vadí vemte kousek reflexní folie vystříhněte si krásnou šipku a nalepte si ji na správné místo .. :D

PS : jinak tady machrujete s padesátkou a pak po městě stejně lítáte co to dá ... :lol:
ned čer 06, 2010 9:54 am

alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Proč bych tam měl něco lepit?Za ty prachy co za to auto chtějí by to měli udělat ve výrobě.
Petersene nesuď lidi podle sebe.Když tam je 50 tak já tak na rozdíl od tebe jedu.Taky nechápu jak ti mohou chodit snímky od policajtů když ti to ukazuje více než jedeš ve skutečnosti.Asi máš dřevěnou nohu.
Ono taky to auto má nejmenší spotřebu okoko 50-60 km/hod.A nemíním prachy cpát do nafty za 30 Kč litr.
ned čer 06, 2010 9:59 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

add 1
On tě taky nikdo nenutí to auto kupovat , Většina řidičů si když chce poradí .
add 2
Vidím moc dobře jak ty náklaďáky kolem sviští :lol:
add 3
:lol: mě už auto dávno nelítá tak jak lítávalo ... v nádrži mám emulzní naftu
add 4
To bude tím že ne vždy jezdím se svým vozem .. například ve čtvrtek jsem vystřídal rovnou čtyři a co kus to originál ..

Ty prachy co za to dáváš ??? mimochodem tachometry jsou nakupovány u subdodavatelů . Takže ty které jsou momentálně v nabídce a za slušnou cenu se montují . Věs že tachometry od firmy která dodává například pro Iveco by vyšli podstatně dráž , to se týká i ostatních nedostatků které na tom vidíte a ve finále by se to promítlo kompletně v ceně a to auto by zase bylo dražší ..

A co se týká Tatry to není auto pro primabaleríny ale pro pořádný chlapy co uměj tvrdě makat :wink: pro fintily a nemakačenka jsou jiné značky
Naposledy upravil(a) petersen dne ned čer 06, 2010 10:39 am, celkem upraveno 1 x.
ned čer 06, 2010 10:16 am

alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Taď jsi mne rozesmál ti nemačenkové co jezdí v Manech a podobných západních sráčích si vydělají víc než tvrdí chlapi z Tater.O tom to totiž v autodopravě je.Není umění peníze vydřít,ale v pohodlí VYLEŽET!
ned čer 06, 2010 10:36 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

No nedávno jsem byl svědkem toho jak ti " spokojení řidiči z Mercedesů " si stěžovaly na rozlámané rámy což se jim u Tatry nikdy nestalo :wink:
ned čer 06, 2010 10:41 am

pavel14
Příspěvky: 58
Registrován: čtv čer 25, 2009 11:38 am
Bydliště: vysočina

Příspěvek

Tak tím tachometrem iveca bych teda moc nechlubil, taková nepřehledná změť čísel :lol: Spíš to iveco by se mělo kounout jinde..
ned čer 06, 2010 10:42 am

alfa
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 261
Registrován: stř led 06, 2010 6:57 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Iveco má standart počítač.Než to dojde do Tatry tak všichni co to tady čtou budou penzisti.
Mimochodem já měl tu přístrojovku světlejší do šeda a ty budíky hlavně otáčkoměr byl víc barevný a přehlednější.
Ovládaní na volantu byla taky samozřejmost což ja v Tatře neřešitelný problém.Ono taky co by se tam chtělo ovládat.To rádio v tom rachotu stejně nejde slyšet.
Ono taky Tvrdí chlapi z Tater musí makat a ne poslouchat rádio. :lol:
ned čer 06, 2010 10:47 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] a 13 hostů