Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Na hmyzocykl pořádnou trumpetuuu :hvizd:
co neodhodí nárazník odfoukne klakson :lol:
pát dub 17, 2020 11:06 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

Bude jich vice !!!
Offroad Trucks Australia are excited and proud to announce that we will be supplying our Tatra 4x4 range (815-2 crew and 815-7 single cabs) to the WA Department of Fire and Emergency Services (DFES), for the current "4.4 Broadacre" fleet replacement.
https://www.facebook.com/offroadtrucksaustralia/
"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
sob dub 18, 2020 7:26 am

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Milan Dermek

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
sob dub 18, 2020 7:27 am

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Terra THT

Příspěvek

https://www.instagram.com/p/B_Mgsa3BWSn/
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odkaz na instagram ...
Tatra Terra CAS 20 THT Políčka ..
SDH Drásov ..
Naposledy upravil(a) TATRA8X8 dne úte dub 21, 2020 10:20 pm, celkem upraveno 1 x.
"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
pon dub 20, 2020 11:22 am

zdenek54
Příspěvky: 942
Registrován: sob říj 07, 2006 12:00 pm

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Už se nemůžu dočkat nového vyprošťováka.
pon dub 20, 2020 12:04 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Bude to stejněj sráč jako AV-20 jen o kousek větší :wall: :wall: :D :D Ale hezký to asi bude, no :mrgreen: :mrgreen:
pon dub 20, 2020 6:56 pm

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 732
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Proč sráč?
pon dub 20, 2020 9:44 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Zeptej se na stanicích kde to maj. Neslyšel jsem na to od nich jediný slušný slovo. Nic to nezvedne, nikam to nedosáhne a když to chtěj zapatkovat, musek kolem toho běhat kolem dokola jak idioti... Měla to být auta s hydraulickou rukou, která má výrazně lepší parametry, ale to by tehdy nesměl bejt někdo zaháčkovanej v ČKD... Měli jsme v práci AV-30, horší vyprošťovák neexistuje na světě, říkali jsme, že zapoměli mezi trojku a nulu dát tečku, protože přesně tolik to skutečně zvedlo. Naprosto nechápu, proč si ZÚ nechává postavit vyprošťovák s jeřábem, kterej větišnu svý nosnosti sežere to extrémně těžký rameno. Budu vypisovat pro nás teď vyprošťovák a bude tam ruka, na základu nosnost 25 tun, na 20 metrech ještě 2,7 tuny... Tohle bude rádo, že to na deseti metrech zvedne osobák...
úte dub 21, 2020 12:00 pm

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

To máš těžký, dle norem EU budou stroje stále nepohodlnější a složitější. To patkování je zrovna příklad, stará V3S měla páky na straně řidiče na celý jeřáb. Nyní dle EU musíš na pohyb opěry vidět. Vyprošťovák s rukou má své pro i proti , tak jako jeřáb. Například ruka je vždy pružnější- tzn. pokud dostaneš břemeno do pohybu, tak se vlivem průhybu ruky zastaví o něco déle(dále) po uvolnění ovladače než u jeřábu. Další věcí je patkovací šíře. S rukou budou hasiči zabírat celou dálnici a nebojím se říci i protisměr. To se mohu posrat, když jezdím kolem auta ve škarpě půl dne a po příjezdu hasičů tito místo zastavení za sebou na krajnici a případně v pravém pruhu, postaví 3 auta vedle sebe. Podotýkám, že vozidlo bylo na kolech, zamčené a opuštěné(shodou okolností ve stejném místě jako ty kanály, ale v protisměru). Chápu, když musí vyprošťovat, nebo umístit vrtulník, ale na zasypání skvrny, čekání na odtah a podobné drobnosti :roll: Stejně jsme národ čumilů a kolemjedoucí pojedou krokem, aby si to prohlédli
úte dub 21, 2020 7:59 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

TERRA THT 6X6

Příspěvek

https://www.facebook.com/tht.policka.sro/
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Město Ivanovice na Hané SDH
"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
stř dub 22, 2020 9:17 am

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
stř dub 22, 2020 7:44 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

tatrák pája: Ale no to má páku u každý nohy, nemá je to sdružený aspoň do jednoho místa. A proč bych s rukou zabíral i protisměr? Patkuju na tu stranu, kam jeřábuju, ne? na druhou vysunu jen na krátko... Jeřáb má drtivě víc proti, naštěstí máme u nás rozum a budeme kupovat vyprošťovák s opravdu velikou rukou, nikoli s jeřábem. A pokud dostaneme finace, koupíme si i 40 t jeřáb, ale rozhodně to nebude zastaralej klump z ČKD...
pát dub 24, 2020 8:20 pm

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Hynku, na jeřábech různých výrobců pracuji více než 20 roků. Ruky jsem vyzkoušel také různé a čím novější, tím složitější. Velkou ruku(60tm) musíš rozložit celou, protože si snímá stabilitu podle zatížení protilehlé opěry (Gonzales by vysvětlil lépe) Výhoda je větší nosnost při naloženém autě, ale nevýhoda je ta patkovací základna. Jinak ČKD umí také ruku, dokonce ji dodali snad hasičům. Je pravda, že na manipulaci a posouvání,rovnání a šikmé tahy je ruka lepší. S tím patkováním nás čeká automatické ustavování, zatím je u plošin. A to je potom radost postavit to v terénu, když nejprve musí odlehnout kola od země a potom se začne vyrovnávat a na konec zjistí, že má krátké pístnice a požaduje opakování a tak stále dokola (plošina Cela)
Zlaté staré stroje
pát dub 24, 2020 10:23 pm

TATRA8X8
Příspěvky: 6873
Registrován: úte pro 01, 2009 9:53 pm
Bydliště: CZ

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

"..né ve vězení jsem nebyl,já to dostal podmíněně skrz traktor....."
sob dub 25, 2020 7:57 am

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: Hasičské Tatry

Příspěvek

Velkou ruku sice ČKD dodalo, ale je to jakejsi tureckej zgarb Hidrokon, který ČKD pokud vím jenom dodalo (nevím, zda prováděli montáž na podvozek, to bych kecal), je to na pětinápravovém Actrosu, samo o sobě je to nadměr, a jezdí v Hlučíně na Záchranném útvaru HZS, je to neskutečná megaobluda... To co teď chceme kupovat, tomu stačí jedna strana, software navíc umí konečně do nosnosti započítat jako protiváhu i aktuální váhu samotného auta, to je celkem novinka, rok a půl starý plzeňský vyprošťovák, kterým jsme se při psaní technické specifikace inspirovali, to ještě neumí... Jako vyprošťovák AV fakt nebrat... Dokonce kluci, co měli na stanicích dřív starou AV-14 říkaj, že byla lepší jak AV-20...
sob dub 25, 2020 8:43 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů