Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tohle děláme Dh 411 bagrem 😁 A tomu padá rameno 🤣🤣🤣 Fakt to vydrží.
PS, paní Colombové pozdrav vyřídím 😉😁
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
ned dub 05, 2020 10:05 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Až Ti bude tolik let jako tomu DHáčku, bude Ti klesat nejen rameno. :D :D :D :D :D
ned dub 05, 2020 10:07 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jak na vymenu spojky? Co budu potrebovat krom klicu (myslim nejaky hardcore vybaveni jako jerab) a na jak dlouho to je? Obcas mi zasmrdi spojka, tak si myslim ze ma na male a nerad bych aby me nekde nechala... Koukal jsem ze lamela stoji par supu, je treba menit i setrvacnik? :twisted:
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
úte dub 07, 2020 12:29 pm

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj, setrvačník podle prasklin, přítlačák a ložisko měním vždy. Jeřáb netřeba, nejtěžší je setrvačník a přítlačák, skříň spojky je lehká. Co se týká času, zvládám to za necelý den, podle pracnosti napasování deklů kolem motoru. Speciální nářadí netřeba, stačí běžná gola a sada stranových klíčů, nějaký trn na vystředění lamely, kladivo,drát na vyvázání posilovače
úte dub 07, 2020 7:25 pm

Pajtyi
Příspěvky: 50
Registrován: pát dub 05, 2019 12:54 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ak sa dobre pametam tak pri vymene spojky treba zadnu cast motora zdvihnut zdvihakom vybrat zadne silentbloky a pustit nizsie od povodnej polohy 5cm.Takto sa to da urobit bez vybratia motora.
úte dub 07, 2020 9:49 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nové Terrno, servo olej typu hydraliky HV 32
Lze do toho nalejt něco, co se prodává v menším balení, než 10l?

Jde o minimální únik servooleje, kterej se bude řešit - leč ted je olej pod minimem, a je potřeba ho dolejt.


Díky za tip
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 14, 2020 11:59 am

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nejlip tam kde se opravujou hydraulicky hadice, tak tam lze koupit rozlejvanou hydrauliku.
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
úte dub 14, 2020 1:36 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

To už jsem právě zkoušel, a vyfuckovali mě s tím, že nejmín mi prodaj 5l :-D A ještě HM32 - což je prej stejný... Ale tak zkusím jinde. Díky
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 14, 2020 4:24 pm

Komanche
Příspěvky: 26
Registrován: ned bře 22, 2020 1:55 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Aha? Můj hadicář v Říčanech bez problémů i litr. Černokostelecká 1794 (vzadu v areálu, vepředu je nekalá konkurence), tel 602322460

HV je zkraceny HVLP, HM je zkraceny HLP. HVLP je lepsi, ma to naky dalsi slozky. Ja treba do bagru pouzivam HVLPD, coz je top. Viskozita je u vsech stejna (dana tim cislem), rozdil je ve slozeni.
ex T815 6x6.2 kontejner spodní hák 1988

Lzicealopaty.cz - kvalitní lžíce pro minibagr, midibagr, traktorbagr, bagr a lopaty pro teleskopický manipulátor
úte dub 14, 2020 4:35 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Paráda, díky! Říčany mám i kousek
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte dub 14, 2020 5:43 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Správně se tam leje ten červený,co koupíš normálně na benzínkách v litrovce do osobáku,myslím že to je olej do automat. převodovek Dextron1,musel bych se podívat...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte dub 14, 2020 10:30 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ten i mám.
Ale právě že dle knížky Tatra k tomuhle konkrétnímu autu tam je tenhle (konkrétně Paramo HV32), a jelikož to budou v servise přetěsňovat (bo teče ta matka, co jsem sem dával dříve), nějak se mi tam nechce lejt něco co tam oficiálně bejt nemá. Bejt to moje auto nebo nebejt to defacto funglovka, moc bych se tí netrápil a nalil tam něco ze zásob.
Popravdě ani nevím, jak to je s mísitelností. Dle mě asi i jo, ale ruku do ohně se mi dávat nechce :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 15, 2020 6:31 am

dizma
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 07, 2009 1:10 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Můžu poprosit o radu? Tatra 815 T1, jde mi z tuha řízení ( těžko ). Teď když jsem vyndal motor, odpojil jsem jednotlivá kola od serva, abych vyzkoušel, jestli nejsou třeba svislaky, nebo ložiska, ale kolama jde tocit lehce, převodka řízení, jde taky zlehka, parohy na rouře, jdou taky lehce, tak ted nevím, jestli mě to dělá posilovač, který teda, nikde neteče a když jsem Tatru kupoval před rokem, prodavající mi sdělil, že servo je tam davané nové a i ted vypada zánově. Byl jsem si nechat změřit, kolik dává čerpadlo a to je prý dobré. Poradí někdo, proč to řízení jde tak z tuha?
Děkuji Pavel
stř dub 15, 2020 7:08 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

No, já teda nejsem fundovanej Tatrovák... Ale z dob rozebírání škodovek vím, že nové se nerovná že to vydrží stejně, jako původní. Takže to že to není posilovač, na to bych se nespoléhal.
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř dub 15, 2020 7:47 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Můžeš mít přidřený kulový čep, kór když není originál.
Mrkni se, nebo spíš rovnou vyměň filtr v nádobce serva. Může být samozřejmě na vině i čerpadlo ale první bych vyloučil ostatní věci. To že jde na svislých čepech zlehka otočák neznamená že jde o po spuštění na kola. Převodka řízení, máš v ní dost oleje? Je dobře vymezena?
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
stř dub 15, 2020 9:33 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů