Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj --- rychlá prosba, jak vyndaváte konektor z kontrolek ? Mám většinu kontrolek vypálených, tak jsem koupil nové a říkal si prostě je přeházím. Když vezmu první do ruky, tak zjistím, že ten konektor je na zobáček zakleslý, zkoušel jsem tam nějak nacpat šroubovák, ale byl jsem nešikovný, tak jsem si říkal zmáčnu tu objímku kleštěma ona se rozpadne a bude. Houby mrcha i když jinak je vypálená tady drží jak gumová. Mám vzít ten konektor kleštěma a vytrhnout silou ?

Říkal jsem si, dobře, ustřihnu to a koupím nové konektory, samozřejmě tenhle typ nemají ....
pát kvě 31, 2019 3:16 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nabruš si ten nejmenší šroubovák co na dílně najdeš, Než budeš odhýbat tu západku, zatlač konektor do objímky, uvolní se
pát kvě 31, 2019 3:28 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dík, dneska to musím vyoperovat. Ještě mě pijou krev v Makru Moravany, rozvaděč na sklápění od nich jsem namontoval, zkusil a dobrý dělal jsem další věci a po třech týdnech začal týct, tak jsem jim to nafotil, trubky suchý, tekl pojišťovákem a to to nejezdilo, nesklápělo, jen Tatra stála na hale. Prý ať to přivezu na reklamačku, každý týden je otravuje kdy to bude a už je to měsíc kroutí se jak žížala a prý to není.

Pravda, je že jsem nejdřív zkusil přetěsnit svůj rozvaděč, ale něco jsem zkurvil, protože nesklápěl, ventilky chodili, ale olej netekl, tak jsem usoudil, že jsem blb dal to na výměnku a dopadl tahle, kdybych to odvezl do Hradce Králové do Hypozu tak mi udělali můj rozvaděc a byl klid nechtělo se mi 50 kiláků ta a zase zpět 2x a tak to teď mám :wall: Jinak se už snad blížíme k cíli a o žních se rozjedeme :D
sob čer 01, 2019 5:52 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ve Břeháh u Přelouče dělá hydrauliku pan Stačina
sob čer 01, 2019 5:41 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dík, tak pro příště, já to vozil do Hypozu v Hradci, Břehy jsou blíž. Teď už mi nezbývá než čekat až se Makro dopracuje k výsledku. Tak mám to celkem hotový ještě domontovat "píston" na zadní čelo. Odmontovali jsme tu kozu a háčky budeme otvírat vzduchem, je to lepší.
ned čer 02, 2019 7:28 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

A ještě problém, blikny mi chodí, jen když zapnu varovný do první polohy, pak to bliká, jenže kontrolka svítí pořád. Nakonec mi asi odešel přerušovač, teď už nejdou ani varovný ani nic, ještě je teda možný, že odešel vypínač, protože pojistku jsem žádnou vadnou nenašel.
ned čer 02, 2019 7:33 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Vyměnil jsem přerušovač a blikny chodí, teda pokud zapnu první polohu varovných, ale kontrolky když zapnu blikny tak blikají, když je vypnu, tak svítí, mám to natažený od relátek asi to krade proud a má to být zapojený jinde.
pon čer 03, 2019 10:06 am

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahojte

jakou teplotu mě mít olej v servořízení na T 815 E2?
dnes jsem zkusil náhodou přívodního trubku do monobloku řízení (vývod z čerpadla) a byla tak horuca že jsem na ní neudržíl ruku ....
Venku bylo + - 25 stupňů, doba jízdy asi 3 hod, filtr, olej novy, monoblok servořízení asi 2 tydni po repase .....

Diky za reakci ....
:-)
ned čer 09, 2019 9:27 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nepředpokládám že by někdy někdo měřil teplotu oleje v řízení, ale pokud překročíš cca 240"C dochází k znehodnocení molekul oleje. Ruku neudržíš od 45"C
ned čer 09, 2019 10:02 pm

Davo
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 12, 2019 7:46 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdarec, neměl by někdo elektrické schéma na zapojení plováku v palivové nádrži a el. schéma na červený kontrolky tlaku vzduchu? Chtěl bych to na své "babičce" uvést do funkčního stavu a nechce se mi do toho rýpat, když nevím, jak to má být natažené. Mám elektriku ve stavu, kdy předchozí majitel (milovník čokolády - snad každý kabel má na sobě alespoň jednu) realizoval v elektrice takový myšlenkový pochody, že se nestačím divit. Stačí přiložit naskenované schéma na papíře. Díkes
pát čer 14, 2019 7:49 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Jestli tam najdeš co hledáš .... :D , ale pro mě je největší otazník ta kupa konektoru pod maskou, kde je spojeno vše od podvozku ke kabině, 1) zda to chodí skrz jak má a za 2) jak to má chodit to ve schématu podle mě nevyčteš. Kontrolky na vzduch jsem taky nerozchodil, buď tam bude ukostření, když je tlak, nebo a to se mi zdá logičtější, když tlak není, pak jde kostra ke kontrolce, která je trvale napájena plusem, si teda myslím, :D no když na to přijdeš, dej vědět taky to chci časem rozchodit
sob čer 15, 2019 5:26 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ahoj, prosím, jak se tohle rozdělává ? Na kraji jsou kolíčky se závlačkou, ale nějak nechápu, jak bych ten čep mlátil dovnitř, když je tam péro. Připadá mi, že to co se mělo rozebírat je zavařený. To nevadí, nepotřebuju to rozebrat, potřebuju tam pružinu přidat, protože nějak nemám sílu to zavřít a nejsem si jistej, jak na to. Dík.
pon čer 24, 2019 7:09 am

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ty pruzny listy se nasunuji po jednom
pon čer 24, 2019 11:10 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Takže rozdělám tu sponu a pak vytáhnu list po listu ? A pak nakonec vyndám závlačku a vyklepnu čep i s tím pouzdrem do kterýho se ty listy zasouvají ?

Dobře a neválí se vám někomu doma komplet jedna sada ?
pon čer 24, 2019 11:19 am

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

to pero jde koupit i tím čepem, rozdělává se to dost blbě,přidat vinutou pružinu není zas tak špatnej nápad :)
pon čer 24, 2019 1:45 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů