Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

tak som to dotiahol a pretesnil tmelom tak uvidime ze co to povie , zahol som nato tu poistnu podlozku a casom uvidim ... ale dvaka za info
čtv bře 30, 2017 5:23 pm

Uživatelský avatar
milan815
Příspěvky: 480
Registrován: úte dub 07, 2009 9:57 am
Bydliště: J.Hradec

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Drží vydličku řazení
nyní:
man tga 6x4
dříve:
tatra815 6x6 agro
š706(mates) 4x4
čtv bře 30, 2017 8:06 pm

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

dakujem , v stredu sa ku tomu dostanem tak to aj vyskusam ...
čtv bře 30, 2017 8:09 pm

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

ahojte , neviem kde by som to mal napisat tak to skusim sem , stala sa nam taka vec ze sme prihlasovali auto do nasho okresu a zistili sme ze vo velkom technickom boli zapisane len dve napravy , bol som to riesit a policajt mi povedal ze sa stala chyba pri prehlasovani u povodneho majitela, ked ho oni prihlasovali na nove špz tak pan policajt omylom napisal len dve napravy , takze ked sme ho kupili tak uz vtedy bolo vo velkom technickom napisane ako 2 napravove , teraz ide o to ci to riesit , alebo to nechat tak a fungujeme dalej , alebo dajme tomu pri predaji auta nebudu aj nadalej problemy , popripade ci by ste mi niekto vedel dat kontakt na niekoho do KOPRIVNICE aby sme to vedeli dohladat a poslali nam potvrdenie o tom ze vozidlo ma 3 napravy , dakujem
pát kvě 05, 2017 5:27 pm

JAN B
Příspěvky: 973
Registrován: sob led 23, 2010 3:49 pm
Bydliště: VELKE ALBRECHTICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

tomike840:Bohužel neporadím, ale naše úřady jsou pro zasmáni. Ale snad přepis nemúže být takový problém. Pokud úředník bude umět do 3 počítat. Na druhou stranu není problém rouru na Tatře prodloužit a přidat nápravu. Přejí hodnš štěstí.
sob kvě 06, 2017 6:54 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

jan.smira@tatra.cz Tomike pošli e-mail panu Šmírovi,řešil jsem s ním nedávno podobný problém,u jedné naší T2jky si od roku 1990 nikdo nevšim,že chybí ve velkém TP jedna nula ve Vin,poslal Mi potvrzení...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob kvě 06, 2017 11:15 pm

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ďakujem, skusim sa mu ozvat...
ned kvě 07, 2017 4:09 pm

cormick
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 13, 2011 7:35 pm
Bydliště: Nitra

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dobrý deň, potreboval by som zistiť aký hydraulicky olej ide do plošiny PP27 T815. Výrobca udáva na celoročnú prevádzku OL-N2 ale ten sa dnes už nedá zohnať. Aký olej tam môžem dať?
sob kvě 13, 2017 9:17 pm

BUBENIK
Příspěvky: 532
Registrován: čtv dub 29, 2010 5:34 pm
Bydliště: doma

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

cormick píše:
sob kvě 13, 2017 9:17 pm
Dobrý deň, potreboval by som zistiť aký hydraulicky olej ide do plošiny PP27 T815. Výrobca udáva na celoročnú prevádzku OL-N2 ale ten sa dnes už nedá zohnať. Aký olej tam môžem dať?
Použil bych PARAMO HM 46 - hydrauliky v obvyklých podmínkách (celoroční provoz)

https://eshop.paramo.cz/produkty/Katalo ... tu=V032244 viz pdf technická informace.

Nebo napiš/zavolej do Parama

https://eshop.paramo.cz/kontakty.aspx
Pane Tohle není vobyčejnej nákladák To je TATRA

A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli
sob kvě 13, 2017 10:24 pm

Jonny2410
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 24, 2017 10:00 pm

Tatra 815 motor

Příspěvek

Zdravím vás páni volám sa Jano prezývka Jonny potreboval by som poradiť ohladom motoru tatra 815.Takže vec je nasledovná mam tatru 815 S3 10 valec bez turba,odišiel mi motor odtrhlo mi ojnicu a praskol blok zohnal som takže išla GO motoru.Kluka išla na výbrus a vyváženie nové všetky ložiská ake len v motore su od ojničných po guličkové nové valce hlavy pi repase s guferami ventilov nove piesty čapy ojnice vyuhlovane vyhonovane vstrekovacie čerpadlo je po repase trisky nove motor vykalibrovany na 1,1mm.Problem je v tom že motor dosť trasie a hrozne klepe ale valcami to nebude to klepanie hrozne počut na pravej strane vzadu od 6valca ale valec to nieje vyzerá to akoby niekte od rozvodu ale raz neviem kde nemate niekto podobnu skusenosť čo tam môže ešte klepať a spôsobovať to trasenie motora som už fakt zufalý za každú radu vopred dakujem.
pát kvě 26, 2017 10:10 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Tatra 815 motor

Příspěvek

Reklamuj to!Jestli dělali kliku a motor se klepe pak může být blbě vyvážená.
ned kvě 28, 2017 2:54 pm

Jonny2410
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 24, 2017 10:00 pm

Re: Tatra 815 motor

Příspěvek

Už som to riešil ako reklamaciu ale vraj robia kluky aj pre CZ a zatial nemali problem najprv mi povedali že triast mi môže aj zle davkovanie paliva vs čerpadlo vraj môže robiť blbosti dal som ho spraviť aj tak potom som to znovu riešil tak mi povedali že aj zotrvak môže hadzať a stale takto dookola a nechce sa mi vyhadzovať ten motor von a vyberať kľuku keby mal človek 100% istotu že je to ta kluka ale fakt je že oni robia kluky pre čechov a aj skladaju motory oni to potom skušaju na brzde a neviem ked by im motor hadzalo ako by im ho zobrali takže kluka možno je dobre ale kde inde hladať chybu a ešte taka maličkosť trasie to pri volnobežných otačkach od 650 do 1400 potom už nie....
ned kvě 28, 2017 9:35 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj,

a truck needs to have a label were it is visible how to adjust the load regulator (regulátor zátěžový). I guess this law is the same all over Europe for modern trucks. The problem is: On my Tatra 815 NT 4x4 TB 275 "Diamoil" there is no such label. It's a 2 axle truck with air suspension and it's load regulator has the number 443 612 401 012.

Does somebody have a 4x4 Tatra 815 with air suspension and would be so kind to take a picture of the label for the load regulator for me? Then I can use the values to create a correct label for my truck. It does not have to be the same regulator in case, but it needs to be a 4x4 Tata with air suspension.

Thank you very much!

Best regards,
Felix

P.S: I found one picture on the internet, please see the picture below. But it's from a 6x6 with a twin rear axle, so I cannot use the data for a 4x4.

Ahoj,

truck musí mít štítek, kde je vidět, jak upravit zatížení regulátoru. Myslím, že tento zákon je stejný všude v Evropě pro moderní vozy. Problém: Na mém Tatra 815 NT 4x4 TB 275 "Diamoil" není tam žádná taková označení. Je to 2 nápravami s pneumatickým odpružením a je to zatížení regulátor má číslo 443 612 401 012.

Někdo má 4x4 Tatra 815 s vzduchovým odpružením a byl by tak laskav a vyfotit štítek pro zatížení regulátor pro mě? Pak můžu používat tyto hodnoty k vytvoření správné označení pro moje auto. To nemusí být stejný regulátor v případě, ale musí to být 4x4 Tata s vzduchovým odpružením.

Děkuji moc!!!

S pozdravem,
Felix

P. S: našla jsem jeden obrázek na internetu, prosím, viz obrázek níže. Ale to je z 6x6 s oddělenými postelemi a zadní nápravy, takže nemohu použít údaje pro 4x4.


Obrázek
pon kvě 29, 2017 10:56 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Tatra 815 motor

Příspěvek

Ty ojnice byly od jednoho výrobce? Nemohlo se stát že je mezi nimi váhový rozdíl? Nebo v pístech to stejné - všechny od jednoho výrobce? Motor byl nastartovaný na stolici a tam se nic netřáslo? Když zmáčkneš spojku nezmění se něco?
úte kvě 30, 2017 3:47 pm

Jonny2410
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 24, 2017 10:00 pm

Re: Tatra 815 motor

Příspěvek

Ojnice by mali byť jeden vyrobca valce komplet s piestami cele sady su KB Kolbenschmidt motor na stolici nebol generalku sme si robili doma ale poctivo na všetko sme dohliadali aby bolo spravne od kluky po rozvod a valce,po vymačknutí spojky žiadna zmena motor stale klepe niekdese od rozvodu alebo 6teho valca počuvali sme to už aj fonendoskopom na motory všetko krasne vtedy počut no toto klepanie je zahada najviac to počut pri 6 valci niekde v okoli kompresoru ale presne nevieme určit čo tam klepe a to trasenie motoru tiež nie chveje sa všetko cela kabina ani cuvať sa neda lebo aj zrkadla chveju.....
úte kvě 30, 2017 5:09 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 34 hostů