Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Michal8
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 19, 2016 11:03 am
Bydliště: Slovensko

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdravim pani.. Chcem sa opýtať ci pasuje na T2 radiaca paka rychlosti z euro 1,2. Chcel by som si urobit daku odkladaciu skrinku v kabine a rozmyslam tu paku skryt ako ma euro :D Dakujem
úte pro 19, 2017 10:58 am

Rastislav RK
Příspěvky: 453
Registrován: pon říj 30, 2017 8:49 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek
sob pro 23, 2017 10:23 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ajaj, copak se přihodilo? Něco podobného jsem viděl, když hasič, co asi nikdy nejezdil s Tatrou podřadil u Terrna z malé 6 na velkou 3. Asi netušil, jak řadí sestup
ned pro 24, 2017 10:48 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj mám problém s elektrikou. Mám dodělaný budík na teplotu a vždy mi při 130C probliklo přehřátí motoru a CR. Při motorovce se mi roztočí vrtule chlazení a funguje dokud nevypne motorovka. Týden zpět mi už jede ventilátor neustále. Od dneška se mi k tomu přidalo jak mi zaklepe kabina se rozviti jednou přehřátí pak porucha chlazení pak to bliká oboji. Někdy se to rozsvítí jak zapnu čerpadlo nebo dokonce sešlápnul spojku a kontrolky zhasky pustil spojku zas svitily. Třikrát se mně stalo že se mi aktivovala motorovka bez toho abych šahl na pačku. Chtěl bych se vás zeptat jestli někdo neporadí kde v hlavním svazku jake piny jsou na co jsou tam jen pismena a nevim kde to na netu najit a pak jeste ktery svazek na cele kabiny je ten motorovy jestli je svazek někde bouchly at to muzu proměrit jestli se me nezblaznil ten komputer tatrovacky. Jedná se o r.v. 2004 300kw Terrno1
sob led 06, 2018 6:52 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Mám to někde v autě napsané,který svazek je od motoru,taky jsem to hledal,když Mi to haprovalo,ale bohužel to budeš mít řídící jednotku v řiti,stejně jako tenkrát Já,jak to takhle začne žít svým životem,je to jasný...nejjednodušší je to napichnout na diagnostiku tam se to hned ukáže,než zbytečně laborovat,při výměně se tomu stejně nevyhneš,musí se to nastavit...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob led 06, 2018 10:55 pm

Lecho
Příspěvky: 66
Registrován: pon čer 16, 2008 4:05 pm
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Mám ji rok a půl starou od michenky je možné že by to kleklo? Dělal jsem si to tehdy sam šef dovezl novou nastavenou podle staré. Tentokrát to zavezu přímo do kopřivnice do Tatry.
ned led 07, 2018 8:51 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pokud byla nastavená podle staré,neměl by to být problém,zkus to provolat u Michenky,co ti na to řekne,když jste to brali přímo od něj,každopádně je to divné,po tak krátké době...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned led 07, 2018 9:23 pm

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
Príprava na GO
otazocka este k tomu, nema niekto náhodou návod na obsluhu k euro II ke???
pát led 12, 2018 10:26 am

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj vespolek, měl bych dotaz ohledně uzávěrky diferenciálu. Na 815 mi nechodí nápravová uzávěrka na střední nápravě, a po zapnutí mi to tlakuje celou rouru(fičí vzduch z odvětrání rozvodovek). Zjistil jsem, že je vadný ovládací válec před střední nápravou na levé straně. Dotaz zní, zda je tento válec pro nápravu či mezinápravu a zda má dlouhé, nebo krátké táhlo. Nechci to nechat rozebrané, aby auto stálo, než ho koupím.
Děkuji
pát led 19, 2018 5:33 pm

Lukáš Dobrík
Příspěvky: 69
Registrován: úte bře 02, 2010 9:19 pm
Bydliště: B.Bystrica

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Zdravím chlapi....na T 815 agro máme problém zo vzduchom...pár krát sa šlapne na brzdu alebo vytlačí spojka,alebo zapne predný nahon a vzduch klesne pod 6 barov ..môže to robiť 4 cestný ventil??
sob led 20, 2018 11:32 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Určitě může být,anebo ještě v kombinaci s povolenou/prasklou trubkou od kompresoru,nebo nefunkčním kapacitním vzduchojemem.Chce to všechno projít,každopádně 4cesťákem bych začal a pokud možno sehnat origo a ne opravený...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
sob led 20, 2018 10:52 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nebo čtyřcesťák nahradit bezporuchovou L variantou :D
sob led 20, 2018 10:56 pm

Lukáš Dobrík
Příspěvky: 69
Registrován: úte bře 02, 2010 9:19 pm
Bydliště: B.Bystrica

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pavel 815: No išli sme od kompresoru trubka vyzerá byť ok nikde to nefučí....kapacitný vzduchojem je čo??....tak isto sme menili aj kondenzačnu jimku a aj vyrovnávač tlaku vzduchu lebo to blbo....este ideme vymeniť zaťažový regulator lebo aj ten fučal...ale myslím že bude treba aj ten 4 cestný ventil vymeniť
ned led 21, 2018 8:03 am

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Lukáš Dobrík
a kompresor je ok ? skus pripojit na kompresor aspon 1m hadicu a ci to prstom udrzis na volnobehu ...

mne to raz robilo na E2,asi +- 2 tyzdne rano tlacil pekne,pocas jazdy v pohode lebo neminas vzduch a tocis motor na plne otacky,len ked som kdesi stal a cuval,....,alebo viac krat brzdel tak malo tlaku....
ako keby to raz tlacilo raz nie ... a až potom klakol kompresor(hlava kompresora) uplne ....... (repas kompr. nam zvycajne odide naraz, ten bol new,tak neviem ci to bolo tym.... ) :wall:
:-)
pon led 22, 2018 8:38 pm

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dobry vecer, chcem sa opýtať ci je nastavenie ventilov rovnake na E2 ako na starych 10 valcoch??? A ak je ine vedel by mi niekto povedat postup... Pripadne postnut navod z knihy... Vdaka
úte led 23, 2018 4:32 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů