Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Tomas

Příspěvek

Dakujem velebnosti :D :clap: :banana: Parada
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát lis 11, 2011 1:51 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Teda zírám na to konstrukční řešení. Děs a běs, příklad by si měli vzít v Tatře u IFY L60 která má taky sklápěcí budku, koncepčně pochází ze stejných let a na převodovce řízení má tisícihran a svěrný spoj. Povolí se jeden štoub a rozpojí se to a hotovo. Výrobně levné a usnadní to moc práce a ušetří to čas.
Volvo FL 614.
pát lis 11, 2011 4:01 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Mám E2 a tam už je to stejně ale tam není napojená volantová hřídel na převodce řízení ale přímo na monolok.Mám takový pocit že Liaz to má na monobloku stejně. Co k nám jezdí klučina s E1 tak to má taky tak, jen u těchle Tater které to mají ještě takhle složitě (myšleno volant. hřídel,převodka,páka řízení, tyč řízení a servo) je to takhle vyřešené.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
pát lis 11, 2011 4:10 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo ta rozteklá pojistka byla tím, že už Čína nedělá keramicky, ale plastový :-D už se topí vesele dál :-)
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
pát lis 11, 2011 5:04 pm

conny
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 09, 2011 11:02 pm
Bydliště: tábor

Příspěvek

cau chlapi. Proč se vybijí jedna baterka, po prohození se dobije a postupně se vybijí ta druhá alternátor je dobrý. Ta doba co se baterie vybijí je cca 2měsíce. Pak se musejí prohodit.
pát lis 11, 2011 8:04 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Nemáš na ní naprudko napojené rádio nebo něco na 12 voltů? Někteří kluci si takhle napojují rádia, vysílačky, ventilátory a podobné věci aby si nemuseli kupovat měnič. Pak odchází baterky i když tohle je nějak moc rychlé,dva měsíce.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
pát lis 11, 2011 9:57 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já tedy nevím, selským rozumem, když máme směr toku proudu tak proud nejdříve proteče jednou baterkou a pak druhou, takže logicky jedna je dobíjena o něco méně vlivem odporu té první. Ale to by nemělo mít takový vliv, tady to vidim na radio nebo CB - spoj oba plusy a oba mínusy do dvou vodičů plus a mínus a připoj na ně rádio nebo cokoliv na 12 v, mělo by to stačit. Kdyžtak mě někdo opravte, podle mě je to tak správně.
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
pát lis 11, 2011 10:39 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Filip : to by jsi asi na šest vteřit vyrobil topnou spirálu a pak poplach Hynkově armádě :lol: :lol: :lol: tento pokus prováděj pouze před hasičskou zbrojnicí a v sedum ráno když dělají zkoušku techniky pak je tento pokus zcela bezpečný :lol: :lol: :lol:
sob lis 12, 2011 8:54 am

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Přiznám se že jsem o takovém řešení jak píše Filip ještě neslyšel ale rozhodně bych ho nezkoušel. Měnič 24V-12 u nás stojí kolem 500kč, možná i míň tak bych rozhodně neriskoval. Nejsem elektrikář a nevím jestli by to skutečně udělalo takový paskvil jak píše Lubosss každopádně co vím tak jsou baterky mezi sebou propojené plusem na mínus a spojit je tímto způsobem mi přijde stejné jako je vyzkratovat ale jak píšu. Nejsem elektrikář tak tohle nechám na nějakém školeném elektrikáři, třeba Pavel 815 by to mohl objasnit. Každopádně se pořád pohybjeme v teoretické rovině protože conny ještě nepotvrdil ani nevyvrátil že by měl na jednu baterku něco napojené. I když mi to tak připadá.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
sob lis 12, 2011 9:49 am

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já tedy nevím, jo možná bude problém že jsou ty baterky spojený jak sériově tak paralelně, to by asi opravdu nešlo - ne. je to přímo kravina, byl by to zkrat. A s tím vybíjením? Myslím jako že proud teče nejdřív přes jednu a pak přes druhou baterku? Mě vždy odešla dřív právě ta co je napojená na kostru..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
sob lis 12, 2011 11:13 am

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Já to myslím to tak že pokud má z jedné baterky vytáhlých 12V na rádio nebo na vysílačku či na co tak ta jedna se nestíhá dobíjet a druhá se přebíjí. Zákonitě se pak jedna vybije dřív, každopádně pokud to tak má (a jsme stále v rovině úvah) tak ty baterky půjdou dřív srát protože to nemůžou takhle dlouho vydržet. Co jsme k nám dovezli několik Tater tak každá druhá to tak měla zapojené. Když tam kluci chtějí rádio tak vždycky koupím měnič a je klid. Jinak jak píšeš že ti vždycky odešla ta co je napojená na kostru tak to slyším prvně. Neříkám že to není možné ale zatím jsem to nezaregistroval. On ten proud proteče těma baterkama stejně, ne? Jedna je sice zapojená na kostru ale druhá je zapojená na plus tak by to mělo byt jedno, ne?
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
sob lis 12, 2011 1:24 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Tome v tom má Filip pravdu dokonce když byly staré baterky co měly klemy mezi článkama nahoře venkem tak když odešel jeden článek tak to v drtivé většině byl ten první od odpojovače baterií čili k polu - vzali jsme od elektrikářů měděnou kostřící pásovinku vyvrtali do ní dírky a samořezkama přemostili vadný článek a cca rok to vydrželo startovat na 22V :lol: :lol: :lol:Jooooo cesty těch elektroooonú a jiných ""ementálů""jsou nevyzpytatelné a nevysvětlitelné :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) lubossss dne sob lis 12, 2011 1:41 pm, celkem upraveno 1 x.
sob lis 12, 2011 1:35 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Tak to fakt slyším prvně. U nás taky hodně odcházeli ty články co jsou u kontaktů ale tam to bylo dáno tím že se některým klukům nechtěli oddělávat káblíky tak dolívali destilku jen kam byl snadný přístup. Dělalo to na obou pólech obou baterek. Jsme si lámali hlavu proč to dělá když se všichni vždycky dušovali že si baterky hlídají :roll:
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
sob lis 12, 2011 1:39 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Tome ti kluci nelhali když jsem byl majitel baterek neměl jsem důvod sám sobě lhát že jsem dolil a vždy první ""vyschne "" článek u odpojovače :mad: :mad: :mad: a pri včasném dolívání má největší spotřebu :mad: :mad: :mad:
sob lis 12, 2011 1:46 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

Takhle jsem to nemyslel,jak píšu, tohle fakt slyším prvně. Na autech na kterých jsem jezdil (a bylo jich dost) jsem si nikdy nevšimnul že by byl výraznější úbytek v článcích u kontaktů čímž ale netvrdím že to není možné.
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
sob lis 12, 2011 2:00 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů