Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

jj kluci,toz sa u mna zastavte pre nejake to chladene a borovickou rezane😉

Stk sa blizi tak vymena krizu s poloosou,povodna uz bola k.o . Vdaka Tomas 148 za rady a tipy. 😉👌🏻👍🏻
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv dub 26, 2018 10:48 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

a este dotaz,potreboval by som toto gufero,ktore je v naboji. je to označenie spravne dle cisel na nom? ci to malo ine cislo,rozmer???

Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv dub 26, 2018 10:51 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj Peter,

yes, you will have to replace the rings. :)

55-80-13 are the dimensions, with dust gasket you like form BS or BASL. So the part number will be 55-80-13BASL.

In example: https://www.google.de/url?sa=t&source=w ... CLWls0cFXc

All the best,
Felix


Ahoj Peter,
ano, budete muset vyměnit kroužky. :)
55-80-13 jsou rozměry, prachem těsnění se vám líbí forma BS nebo BASL. Takže část číslo bude 55-80-13BASL.

Vše nejlepší,
Felix
čtv dub 26, 2018 11:09 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Hallo Felix. Thanks, but the rims is not 55-80-13. It is 60-80-13. The old rims was wrong,that was the problem,why is broken,now is ok😉

A mam fertig👍🏻

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob dub 28, 2018 7:57 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Peter krásná práce! :thumbud: ...snad jen detail,ty ,,rychlozávlačky,,na šroubech svisláku,nejsou dobré,v terénu se ohnou a vypadnou...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned dub 29, 2018 10:03 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pavel 815- jj diky,celkom som sa toho bal,ale za pol dna bolo hotovo :-) Tomas 148 mi poradil,tak som sa do toho s tatom pustil.chcelo by to este ten spodny polmesiac,na spodnom zvislaku,uz je trochu vydrety :-( Jooo tie rychlozvlacky vymenim,az kupim klasicke zavlacky,toto yam je len docasne ;-)
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon dub 30, 2018 7:47 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Torzka

Příspěvek

Zdar tatrovaci.Opet potrebuju radu.snad ji nekdo vyslysi.Davam torzku do brejli.ale uz zvedam podvozek.nekolikrat mi vystrelil i hever.Nemate nekdo figl.nebo se to napina az kdyz je auto komplet a tezky?Takhle fakt nadzvedavam podvozek.dik za kazdou radu.
Obrázek
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
sob kvě 05, 2018 3:12 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Prof.i - nejde to zmontovat komplet vonku a potom zalozit na auto? A od zadu vdo drziakoch sa to spanuje,tam to povolit,zmontovat dohromady a potom dotahovat a napruzovat :think:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob kvě 05, 2018 8:02 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

odklon se seřizuje až na hotovým autě brejle jsou myslím čtyři podle dýlky asi po 1,2cm rozdíl a když to nevychází přehodíš torzku o drážku
sob kvě 05, 2018 9:30 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Peter.To si nedovedu predstavit.Stejne bych to musel predpruzit a v tomhle pripade bych nevedel uz vubec jak.
Slo mi spis o to jestli to jde udelat na jeste neslozenym aute coz bez ukotveni podvozku k zemi nebudu mit sanci.
A i tak se mi ta mala ploska o kterou muzu oprit panenku aby se mi tam vesly vsadit ty brejle.zda dosti nebezpecna operace.dvakrat mi to tu panenku vysrelilo a letela jak tenisak.Bojim bojim.
Nevim.Diky mam pripraveno vice bryli.Tak ve finisi uvidim.Ale vychazim z toho jak to bylo puvodne.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
ned kvě 06, 2018 1:47 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Profi - jak si ju sundaval,tak by mala ist namontovat, ci? A tahat naboj za kurtou ci hupcukom k ramu? Kurde,jak to mam na tahaci ?:doh: Hlava derava. Ked tyzden vydrzis,kuknem do maualu :think:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned kvě 06, 2018 3:56 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Peter.Kdyz jsem ji rozebiral tak tam byly naboje a ram.Ted to mam bez naboju a ramu.Jinak delal jsem to presne tak ze jsem si pridzvedl oko ramena torzky panenkou a pak autogenem a vytahovakem dostaval cep ven.Ale ted mi to prijde nebezpecnejsi😃. Mozna jeste rameno pritahnu k deste.ta ma tri tuny a budu s pripravou na skrtatko v trenkach heverovat.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
ned kvě 06, 2018 6:56 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

:lol: postupuješ správně ale na tom heveru by to chtělo tu placku nahoře :lol: s motorem už by to mělo jít dej tam zatím šroub nebo něco slabšího co tam dostaneš pokud potřebuješ podvozek třeba přetahovat
ned kvě 06, 2018 7:02 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Peter.Jinak naboj.Resp ted polonaprava musi zustat ve spodni poloze.tudiz tahat ji k ramu by naopak zvetsovalo vzdalenost.Musim zatizit podvozek.Bud to destou nebo az domontuju zbytek komponetu.naboje.motor a taak.Ale to mi neodpare tu nebezpecnou cinnost s panenkou.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
ned kvě 06, 2018 7:08 pm

prof.i
Příspěvky: 235
Registrován: pon srp 30, 2010 10:18 pm
Bydliště: praha

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Nevim.😊dik.Tu jsem sundal pac s tou to bylo jeste horsi.premyslim ze na ni privarim urizlou a rozrizlou rouru aby to melo lepsi loze.Kazdopadne diky za rozborku a napady k teto situaci.
Co neodfoukne klakson to pobere nárazník.
ned kvě 06, 2018 7:13 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů