Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Mají to všechny modely,i když mají vysoušeč a kolikrát se až dívím kolik z toho u Terrna vyteče za den vody... Lubossssušič bude určitě taky dobré řešení,jak toho kluka znám...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř zář 13, 2017 9:38 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Kajko je to strašně jednoduché (někde 2-3 roky zpět jsem tu dával i fotky mám to kombinované s nosníkem korby a dnes bych to udělal ještě jednodušeji) Kup slabostěnnou trubku o průměru kolem 100mm délka necelé 3m tak aby když ji umístíš na stojato někde mezi kabinu a rám, aby jsi s ní nikdy nezavadil o zem ani v náročném terénu, a nahoře aby byla o pár cm níž než nejvyšší místo auta kvůli nízkým podjezdům. Z plocháče 6 - 8mm udělej dna. Vstup vzduchu od kompresoru cca 20cm od spodu aby vstupující vzduch neprobublával vodou. v nejnižším místě (ve dně) přivař mufnu pro nějaký klasický kulový ventil a výstup vzduchu dál do vzduchového systému v tom nejvyšším místě. Funguje to tak že vzduch tím že prochází větším průměrem se výrazně zpomalí, a voda která je těžší než vzduch sama padá dolů. Nevyžaduje to vůbec žádnou údržbu, pouze jednou za týden když budeš vypouštět svůj sediment, vypustíš ho i z Tatry Čím větší délka trubky, tím větší účinnost, mám to cca tři roky a všechny vzduchojemy jsou suché, a podotýkám že je to můj jediný odvodňovač, nemám ani ten origo tatrovácký, ani Wabco, a regulátor tlaku mám pouze ten stařičký co měly staré T111 , je nejlevnější, ale hlavně bezporuchový, ještě jsem ho nemusel měnit, ani čistit. Trubku umístni tak, aby jsi na vypouštěcí ventil dosáhnul aniž by jsi se ušpinil
čtv zář 14, 2017 8:55 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pánové, stalo se Vám někomu, že se na zadních kolech sjížděli více spodní pakny? Máme na jednom phoenixu spodní skoro sjeté a horní skoro nové
čtv zář 14, 2017 8:25 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Horní nic a dolní sjeté? Neležely vlastní vahou na bubnech? Vadné pružiny?
čtv zář 14, 2017 9:52 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ty pakny nejsou závada,ale vlastnost Perrotů,dělají to tak všechny auta,ale s tím kolik ty brzdy (normálnímu řidiči) vydrží kilometrů,to není problém,je prostě nutné kontrolovat vždy obě pakny okýnkama 2x za rok aby se úplně nesjelo obložení a tím pádem se neobrzdila aji pakna,nebo nerozskočil samostav,to je veškerá údržba systému Perrot,za který Já bych udělil nobellovku,žádný zbytečný čepy,futra,páky,všechno pěkně schované a vysoko nad terénem...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv zář 14, 2017 11:02 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Takze prehodit obracene?
pát zář 15, 2017 8:02 am

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Jasně,přehodit paknu i samostav.
pát zář 15, 2017 9:06 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Pokud přehodíš pakny tak si chvíli musíš zvykat na slabší účinnost brzd. Bubny s obložením jsou zajeté a když je otočíš tak si budou muset sednout.Osobně bych je neotáčel , ale nechal spodní ojet na max a pak vyměnil komplet. Nastavení samostavu chceš dělat jak - točit a počítat závity??? Trochu komplikované
sob zář 16, 2017 7:20 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

samostavy máš už nastavený jen je přehodíš a pakny už zaběhlý do rádiusu s bubnem jsou :D možná trošku doladit :D jen správně odhadnout tu polovinu životnosti :lol:
sob zář 16, 2017 8:24 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Kluci máte někdo nějaký fígl jak donutit gumku aby držela tvar, když nasazujete plechovou olejovou vanu pod motor u provedení vana před rourou? Dnes se ta svině stále snažila být za každou cenu kulatá :evil:
sob zář 16, 2017 8:47 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

jinou gumu hustší silikon a přidat na rychlosti :lol: :lol: :lol: taky pomáhá necham to na zítra :lol: :lol: :lol: lubossss zase vana? :D
sob zář 16, 2017 9:05 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Tentokrát né má, ale zase pakárna, nepochopím jak je možné že na motoru kde na poli vyměníš píst za dvě hodiny se vším všudy, tak banalita jako je předsunutá vana může být taková pakárna, kdepak asi soudruzi z Kopřivnice udělali chybu :evil:
sob zář 16, 2017 9:25 pm

nevim
Příspěvky: 472
Registrován: úte led 06, 2015 6:17 pm

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

soudruzi chybu udělali a taky napravili ale až u E3 celohlinikem,tenkrát šel ten vývoj tak nějak opatrně :lol: :wink:
sob zář 23, 2017 7:02 pm

Felix
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 05, 2016 10:35 pm
Bydliště: North-West Germany
Kontaktovat uživatele:

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Ahoj,

Packing it like that for a week long before mounting helps a bit, but it's pain anyway.

Balení to tak na týden, dlouho předtím, než montážní trochu pomáhá, ale je to bolest stejně.

Felix

Obrázek
ned zář 24, 2017 12:56 am

tomike840
Příspěvky: 167
Registrován: čtv led 05, 2012 5:30 pm
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Poruchy a opravy Tater

Příspěvek

Dobrý večer, chcel by som sa opýtať, kupili sme novu tatru, mala by to byt rok vyroby 97, ma Boschacke cerpadlo, chcel by som sa opýtať ci sa davali do nich s obmedzovacmi, lebo auto pri jazde netoci 2200 ot, ale ide rýchlo ako strela...
pon říj 16, 2017 9:23 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 16 hostů