Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Tatra 815 4x4,6x6 NTH - Diamoil opravy, dotazy, foto, video

Příspěvek

Zdravim Vas chalani.
Myslim ze vacsina z Vas moj Tahac pozna. Oprava motoru,prevodovky a hnacich ustojenstiev bola urobena v SCV - Jihlava. Karosarske prace my nerobili, tie si chcem urobit sam. To som vsak este nevedel co ma caka.... :( Preto Vas prosim o rady a tipy ako na to,aby to bola 100% praca. Taktiez sa vyskytili nejake nedostatky, ku ktorym sa neskor vratim.... Nechcem zbytocne zahlcovat ine temy tak som urobil tuto, tak ak by to adminom nevadilo, tak by som bol rad keby mi toto tema nechali a az bude auto hotove, tak dam vediet a mozu toto tema zmazat... Dakujem
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne pon kvě 19, 2014 8:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:08 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Niekolko fotiek z odstrojovania a pripravy

Příspěvek

ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:22 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Peter, a kde jsou fotky??? :shock: Jinak g.o. kabiny.. já myslím, že na tom nic není.. ale mě se to kecá..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte úno 21, 2012 11:23 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Fotky z opravy kabiny

Příspěvek

ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázekObrázek ObrázekObrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:26 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Tak a teraz k tym problemom:
1, Ake je original oznacenie pieskovej farby pre tento tahac??
2, Medzi zadnymi bocnymi sklami a zadnym rohom kabiny je priehlbina od vrchu po spodok kabiny kde je spojena kabina, tak by ma zaujmalo zda mam tuto priehlbinu vybrusit a pretiahnut kytom a zda potom nezacne pod kytom hrdzaviet, alebo ju len vybrusit a zastriekat tak ako to je v originale?
3, Zistil som, ze my nebrzdi zadne lave koleso tak som sundal koleso, bubon, ocistil som bakne aj bubon, 13klucom som skusal zda pakne funguju , teda ci icg ten jazicek dviha. Vsetko funguvalo ok, tak som nasadil bubon a koleso a stejne to nebrzdi. tak co to moze byt? Pakne ani bubon nie su mastne...
4, Motorovka - preberana uz v sekciii oprav ale tu u toho mojho tahaca som stoho nejaky zmateny... Vsetky ciecky su obsadene, a ktomu mam 2 kable na cerpadle. Jeden konci na hlave motoru a druky je odstrihnuty... Tak ako ju mam zapojit?? Pridavam foto cievok...
Obrázek
5, Kompresor mi tlaci len na 8atmosfer. Nemalo by to byt viacej, myslim teda aspon 9-10atm??
6, Pride mi ze sa mi pri jazde hreju predne naboje, po jazde nedam na ne ruku ake su horuce.. Staci povolit len stredovu maticu a ked tak o okolko, alebo uz mysim vymenit loziska,(mam na tom takto ujetych asi 1500km) a ked ano, tak ako na to??

Tak to je zatial asi vsetko co ma napada.... Tak by som bol rad za vase postreha, tipy a rady... Dik...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:41 pm

tomas 148
Příspěvky: 321
Registrován: pon led 02, 2012 4:08 pm
Bydliště: Slavkovský les

Příspěvek

Peter ty prorezliny na povrchu kabiny vytmel vláknem, kup německý u Dleska před Sýkorou a k dokonalosto doladíš jemnym.Vyvařovat takovou kabinu je kachna,pak tam naplácáš ještě víc tmelu.
úte úno 21, 2012 11:41 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Filip

Příspěvek

Fotky z SCV mam len nejake, daval som ich uz do agro a do tahacov.... Viac foto mi nedali a akosi uz so mnou nekominikuju... :( :? :roll: Obdrzali peniaze a tak sa teraz doladujem s otcom sam.. Ale vse bolo kontrolovane pri preberani a mam to podlozene aj papierovo...
Naposledy upravil(a) peter gasparovic dne úte úno 21, 2012 11:50 pm, celkem upraveno 1 x.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:45 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Tomas 148

Příspěvek

Nechaval som to robit v Sokolovskych strojarnach... Maju moznosti a prostriedky a vyvarili ju fakt vynikajuco. Vobec som necakal, ze sa im to tak dobre podari... :D
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:49 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Petet, základovku zásadně dvousložkovou nebo plnič né že to natřeš hlínou z Barev laků, brzdový válec u toho kola se pohybuje?? mě to dělal zarezlej pružiňák, nedovylezl..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte úno 21, 2012 11:50 pm

tomas 148
Příspěvky: 321
Registrován: pon led 02, 2012 4:08 pm
Bydliště: Slavkovský les

Příspěvek

Jestli se ti hřeje jenom čistě náboj ,ne od moc přitaženejch przd,tak tu matku nepovoluj,náboje se vymezujou podložkama,asi ti je mos přitáhli.
úte úno 21, 2012 11:50 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Filip - Brzdove valce su vsetky nove, vse funguje ako ma....
Tomas - Brzby su volne dost, hreje sa len naboj....
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 21, 2012 11:51 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak to je divný, krok je seřízen správně? Vzduch tam jde když povolíš trubku a šlápneš na pedál? Hýbe se to, tak to musí brzdit.. nemáš prsklý buben na více místech?? už jsem to viděl, otvíral se jak deštník.. pružil a nebrzdilo to..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte úno 21, 2012 11:58 pm

Filip Závada
Příspěvky: 2877
Registrován: ned říj 18, 2009 8:04 pm
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak ti utáhli ložiska.. neudržíš ruku v zimě.. to ti v létě bouchne kolo od toho..
www.zafibeton.cz
Slovo "nejde" neznám. A kdo říká, že něco nejde, tak je to tím, že to neumí!!
Světu mír! .. tam, kde lži a peníze vítězí nad pravdou a láskou.
úte úno 21, 2012 11:59 pm

tomas 148
Příspěvky: 321
Registrován: pon led 02, 2012 4:08 pm
Bydliště: Slavkovský les

Příspěvek

Tak chyba v náboji,já když točil Cheb -Marianky s E1, což si myslim že je stejnej náboj,tak jako horký jsou,ale nejsou tak že se o ně spálíš a to jsem jezdil tak s 9t na předek,což ty určitě ne.
stř úno 22, 2012 12:00 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Filip - Bakne nove ( Ferodo) , pruzina,ktora taha pakne spatky k seba nova, Bubon po prvom vybruse.... Vzduch tam ide.... Skusim zajtra ten privod vzduchu vymontovat a dat na budik kolko tam tlaci.... :think:
Jedine co mi padlo do oka je to, ze ta hriadel ktora konci tym S-jazyckom a na ktorej je racna tak racna na tom 1000hrane mi pride akasi volna, normalne nou rukou pohnem do stran, nie moc ale len kusok, moze to mat na to nejaky vplyv??
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř úno 22, 2012 12:03 am

Odpovědět

Zpět na „TATRA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti