Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miloslav
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 20, 2017 5:06 pm
Bydliště: Konice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Čau chlapi. Já to mám teďka napjatý. Nastoupil jsem do nové práce v domnění, že si polepším a budu mít víc času. Právě naopak. Ušili na mě noční, soboty a přesčasy, tak úplně nestíhám.
Tatru stihnu nachystat a na 90% přijedu a to konkrétně ve čtvrtek odpoledne. Kdyby ne, tak napíšu. Nejpozději v červenci ale chystám výpověď, tak snad se to zlepší. Tím pádem nestíhám
nachystat semafor a předělání na balečko. Nicméně balečko (DHL kamion) je doma a mám v plánu ho předělávat. Potřeboval bych ale aji otetovat vylepšení čitelnosti segmentů.
Mám koupenou reflexní barvu, tak musím zjistit, jestli se zlepší čitelnost. Další věc bych chtěl zkusit plexi polepit zatmavenou folií a umístit před segmenty. Měla by se taky zlepšit čitelnost. To je ale ve hvězdách :(
pát čer 15, 2018 7:14 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

tak paráda aspoň to zase, otestujme :lol:
pon čer 18, 2018 11:47 am

Kenaj
Příspěvky: 12
Registrován: pon říj 16, 2017 11:41 am
Bydliště: Brno

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahojte, kdyby Vás zajímalo jak RC Rally vypadá atd. tak tady je odkaz na video z Garáž.cz. Je tam taky pár záběrů dakarek :D
https://www.youtube.com/watch?v=t_vViiwRVSQ
pon čer 18, 2018 9:21 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Pěkný video, i když myslím, že zde asi všichni o RC vědí, jak vypadá.
Tak se nám to pomalu blíží a času ubývá, u nás Sherpa připraven a Ginaf nyní rozebrán. Naštěstí jsou auta po Semíně celkem v pohodě, přeci jen ty pády do písku tak nebolí. Ještě mě čeká připravit Liazku, bude na závod u Mildy opět "pronajata" .

Obrázek
úte čer 19, 2018 10:27 pm

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Krasny servisni koutek :-)
Vidim, ze Snek Dakar team bude, co se aut tyce, pocetne zastoupen, bude potreba parta mechaniku :-)

Jinak z oficialnich zprav od RC Offroadsport teamu je patrne, ze podnik Dakar 2018 na Kacenarne nevynechaji a opet dovezou svuj ozkouseny asistencni special Man :-)
Bohuzel z techto zpráv je patrne, ze novy special Iveco Torpedo v barvach tymu De Rooy zustava doma. Coz nas velice mrzi.
stř čer 20, 2018 11:34 am

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

No u nás se také nezahálí. Snad vše vyčištěno od saharského písku, drobné šrámy opraveny a ještě trošku dorovnat nárazník a bude hotovo. Jen mi dělá bubu nová řídící jednotka která není ještě dozapojena natož odzkoušena. Snad se něco potestuje doma a ne při etapách.
stř čer 20, 2018 1:42 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ředitelství RCTR bude vlastnit NOTEBOOK :dance: pokud se někomu doma válí nevyužitý LCD monitor + VGA kabel můžeme zhotovit neaktivní nahlížení výsledkové listiny :wink:
stř čer 20, 2018 7:14 pm

Makin
Příspěvky: 358
Registrován: stř pro 09, 2015 12:38 pm
Bydliště: Brnoooooo

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Mildo - moonitor (zatím ale jen menší LCD) mám nachystané :dance:
čtv čer 21, 2018 7:10 am

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

:shock: Tak dnes jsem měl takové oči a hrůzu v nich. Na dílně došlo k dopojování kabeláže ke spotřebičům a řídící jednotce a co se po zapnutí hlavního spínače nestalo, vznikl požár izolace kabelů. Po uhašení byla zjištěna závada na přívodu + a - na jednom spínači byly totiž přehozené. Mechanik je už bez práce - byl vyhozen. Naštěstí řídící jednotka je v pořádku i kabeláž je opravena.
Zatím bojuji se zprovozněním zvukáče a řazením.
čtv čer 21, 2018 5:48 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ještě foto zbytků. No nevím jestli to spínač přežil radši jsem ho nezkoušel - naštěstí ještě byl jeden ve skladu

Obrázek
čtv čer 21, 2018 9:08 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1457
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj kluci,
tady v Braniku se dre dnem i noci na novym specialu. Dneska jsem dodelal samolepky. Cas se krati, ale snad to nejak stihnu :-)
Mam spatnou zpravu od Jirky, co nam ma odlevat panacky.
Vcera jsem tak byl. Zatim se mu nepovedla ani jedna forma...a v ode dneska je pryc na dovolene.
Tudiz k Mildovi neprivezu zadny kousky....mrzi me to, ale nic nenadelam :-(
Hezky patek
Jara
pát čer 22, 2018 4:26 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Taky nic moc dobrý zprávy. Kazí se elektrika ve světlech (ještě že jsem toho starýho el. mechanika vyhodil) musel jsem to předělat a už to svítí jak má. Zato je ještě chaos v brzdovkách a couvačkách, ale v klidu a sám se do toho pustím a bude to. Jen nevím kdy se projedu. Zatím volantovku držím v ruce v dílně. Snad to nedopadne tak, že se hodím do etap a dělej co umíš :doh: :lol:
Ale i dobré zprávy. Funkční 3 a 4 kanál a taky se už tolik nepřetláčí servo řízení. Asi nebudu takovej truhlík. Jen ještě nevím jak to udělat, aby mi zůstala jiná zařazená rychlost než dvojka :think:
pát čer 22, 2018 6:19 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak to je Sherpa zas bez posádky, asi budu muset požádat ředitele o výjimku, že by jel bez ní, třeba se zátěží v kabině, protože vzhledem k tomu, že ještě musím připravit Liazku pro jednoho zahraničního solventniho klienta :D , tak vyrobit nějaké panáky nemám šanci stihnout.
Járo, to je super, že Scanču uvidíme na startu nejtěžšího RC dakarskeho závodu na světě :lol:
Chmeldo, neboj, myslím že na volantovku si zvykneš po pár metrech.
Dakaru zdar!
pát čer 22, 2018 8:58 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

POZOR HLÁŠENÍ :!:
Obrázek
Ředitelství RCTR má již plán letošního rc Dakaru na Kačenárně :lol:
bude celkem 8 sekcí
A- již známá šotolinová rychlá technická pasáž, ale letos bude obsahovat i menší duny :lol:
B- pro letošní ročník zcela nový terén bude hodně technický, písčito-kamenitý s jízdou po pobřeží, snad bude moře klidné :lol:
C- nejrychlejší úsek se spousty zatáček na tvrdém hrubém povrchu s šotolinovým nerovnoměrným nánosem :lol:
D- osvědčená technická lesní trať, která nás zavede na severní stranu poloostrova kde se bude projíždět velkým členitým pohořím s největším výjezdem :lol:
E- trialová nejobtížnější pasáž plná sjezdů a zatáček :!:
F- východní pobřeží poloostrova Stone Town rychlý travnatý povrch s 1000 a 1 zatáčkou, ale hodně nebezpečný úsek, jízda po vodouch kolech ne-ni-vy-jímkou :!:
G- písčitý technický úsek plný zrádných dun :!: zde se pojede prolog :!:
H- speciální úsek pro start ve dvojici, 30 metrů rovina, pak vracečka 30 metrů, zatáčka a do prvních kopců :lol: zde za modelem nikdo nepoběží :wink:
2. 7. začínám pracovat na trati, klobásy letos nebudou řezník neudí tak na pátek si něco dovezte, pivo bude od středy, ale narazíme ho asi až v pátek nebo podle zájmu, :lol: guláš a steaky budou až v sobotu. :wink:
NEVÍM JAKÉ BUDE POČASÍ, ALE NĚCO PROTI KLÍŠŤATŮM A PODOBNÉ HAVĚTI SE NĚCO BUDE HODIT :lol:
KONEC HLÁŠENÍ :!:
pon čer 25, 2018 2:03 pm

pon čer 25, 2018 2:46 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů