Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
jakhun
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 04, 2019 8:24 pm
Bydliště: Horní Cerekev

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Zdravím, už hodně dlouho přemýšlím že bych si také postavil jeden dakarský kousek..., v poslední době jsem přemýšlel o Karlovi (možná Andrej) - Iveco, ale jelikož vidím že tu jsou v plánu dva Karlové tak se možná vrátím k původní variantě a to ještě liazce- Líza (2016)
Zatím je to jen plán ve hvězdách a úvahách, ale kdyby kdokoliv měl jakékoliv připomínky, rady, moudra apod. tak budu jedině rád. Předem díky moc
čtv pro 05, 2019 8:50 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Trošku se nám odhal , někdy je dobře dát vědět aspoň přibližně odkud jsi a jestli jsi už trošku přičichnul k modelařině , podle toho se dá zvolit jaké rady budou k dobru a jaké by byly nošením dříví do lesa .... Jinak jeden zánovní Franta tuším čeká na svou příležitost v depu , tak možná Luboše zlomíš když nazná , že jsi perspektivní kádr :wink:
pát pro 06, 2019 8:15 am

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

aaaa...Romanek me predbehnul.
Liana uz je postavena, Karla bude stavet Chmelda, Andreje zatim nikdo nezminoval....nebo se pletu?
Sneku, vcera jsem se hecnul a zasadne pokrocil pri priprave kabiny...posunul jsem se z 5% na 15% :-) Dneska nepujdu na pivo, takze ocekavam dalsi progres!
Doufam, ze jsem te hecnul :-D
pát pro 06, 2019 8:38 am

jakhun
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 04, 2019 8:24 pm
Bydliště: Horní Cerekev

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak trochu o sobě, zatim studuju ve druhaku na stredni, jsem z horni cerekve, takze řekněme pelhřimov, jihlava... nějaké zkušenosti maličko mám, začínal jsem sice od papírů.. ale dostal jsem se prave k RC, mel jsem himoto ale to ted zbylo na dily... mam sice lrp s karoserií fabie R5 a přemýšlel jsem o úpravách abych zvládl jezdit rc rally ale to se mi nelíbí tolik jako rc dakar, a potom nějaké zkušenosti z pomoci staveb lodí nebo jěždění na akcích, takže něco maličko o tom asi vím, takový základy, ale ne kdo ví co, k těm strojům, myslel jsem právě že jezdí laizka jěště za KM racing tzn. asi 2010 a potom že je až Franta, tak jsem myslel že Lízu nikdo nemá ale asi se pletu...
pát pro 06, 2019 9:10 am

pát pro 06, 2019 10:06 am

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak je pro osvěžení v pamětech co jsem vlastnil a co zatím mám. Jak byla pojmenovaná má první červená Macíkova st. ( druhá ta samá ale žlutá) líza to nevím, další byl HRBÁČ a momentální je SERGEJ.


Obrázek Obrázek Obrázek

Jo možná o pár milion stránek zpět by se ta červená někde dala dohledat, ale je to takový dinosaurus :lol:
pát pro 06, 2019 3:34 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Járo, díky za hec😉, dělám, co se dá, ale času málo 🙁. Víkendy trávím na chatě, ale v neděli večer to zas rozjezdu😀. Do Vánoc musím dodělat Ginafka 6x6,'a potom pokračovat na novém autě, ale do startu nové sezony to už asi nestihnu.
Chmeldo, ty tvoje Liány, to jdou fakt krasavice👍, ještě jsi tam nedal tu xenu, ta byla taky fajn a, i když to nebyla dakarka.
Jakhune, tož vítej mezi magory 😁. Tak ať se daří při stavbě Liazky, těch není nikdy dost.
pát pro 06, 2019 6:35 pm

Uživatelský avatar
chmelda
Příspěvky: 1184
Registrován: ned říj 04, 2009 6:34 pm
Bydliště: Mikulov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak Šneku tady je, jen s tím že to byl TEDOM a možná to měl být FOX jenomže se dostali do křížku s VW protože se tak jmenoval osobák. Jinak všechny jsou na rajčeti odkaz níže


Obrázek Obrázek
pát pro 06, 2019 6:54 pm

jakhun
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 04, 2019 8:24 pm
Bydliště: Horní Cerekev

Re: RC DAKAR

Příspěvek

jj, ty liazky jsou krasny, a ta xena taktez, jinak dekuji za prijmuti a privitani :)
pát pro 06, 2019 7:00 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Chmeldo, hned jsem tu tvou prvni Lizu lupnul na IG.
Jakhune, vis na jakym podvozku budes stavet?
sob pro 07, 2019 10:27 am

Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Příspěvky: 72
Registrován: čtv led 19, 2017 5:13 pm
Bydliště: Děčín

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Pěkný kabiny tiskne Marcus-models docela to urychlý stavbu. :wink: https://www.marcus-models.cz/internetov ... 3njuxntm/2
sob pro 07, 2019 12:05 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

ale jsou moc hranatý a moc mě tisk neoslnil svojí váhou i cenou :think:
sob pro 07, 2019 12:26 pm

Uživatelský avatar
Kamil Fulcrum
Příspěvky: 72
Registrován: čtv led 19, 2017 5:13 pm
Bydliště: Děčín

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Hranatý má 813 jinak umí dělat i oblý ale cena je fakt někde jinde,ale kolik by jsi si řek za vysochanou z PSH neumim to ocenit?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob pro 07, 2019 1:12 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ne všechno co jsi dal fotky je čistej 3D tisk a zrovna ta Liazka a další co v nabídce je prostě bohužel "hranaté"
sob pro 07, 2019 2:13 pm

jakhun
Příspěvky: 13
Registrován: stř pro 04, 2019 8:24 pm
Bydliště: Horní Cerekev

Re: RC DAKAR

Příspěvek

mne by teoreticky stačil pocitacovi soubor k tomu 3d tisku protoze k tomu bych mel pristup treba ve skole, ale taky spis se priklanim k verzi z PSH , podvozek asi neco ve stylu jako ma chmelda u te prvni, s tim ze mam nejake dily z himota tak kvuli snizeni ceny bych chtel delat napravy jakose tady uz jednou objevily u te historicke liazky, tzn. pouzit dif a k němu topenarske trupky, abych zachoval puvodni system pevnych naprav
sob pro 07, 2019 4:11 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů