Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jozef Dojčar
Příspěvky: 1163
Registrován: ned kvě 07, 2006 8:26 pm
Bydliště: Jedovnice

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Sice o tom Milda mluvil už dávno, ale za sebe musím říct, že věrně postavený model podle předlohy je na závodění nepoužitelný. Leda že by se pro ně dělala speciální trať. Kdo by si chtěl rozbíjet pracně vytvořený model. Tratě které stavíte jsou fakt moc náročné, klasické rozbíječky.....Když jsem loni v Semíně upravil část toho oraniště na pláži, tak všichni zamířili právě do toho mnou upraveného místa, než aby jeli tím původním minovým polem :wink:
pát led 11, 2019 9:14 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Těch kategorií je opravdu moc. 4 kategorie dle auta a 3 dle věku - to se v těch výsledcích nikdo nevyzná. Já jsem pro 1 kategorii u aut, a nechal bych jen junior do 18 a ostatní. Auta ať každý staví dle uvážení, jestli dá přednost funkčnosti nebo se bude držet věrně předlohy v umístění motoru, nápravách apod. Hlavně, ať ty auta odpovídají vzhledově - polepy, rámy, posádky, funkční světla ...
Pokud se časem sejde více veteránů, ať už mezi modely, nebo jezdci, tak pak bych o tom uvažoval, ale zatím mě to nedává smysl.
pát led 11, 2019 10:50 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Je to jednoduchý a v podstatě stejný jako do teď, jenom přibudou důchodci kteří už nemohou běhat, co se týká kategorií tak ty se budou hodnotit až na konci seriálu a to jenom ten nejlepší z kategorie. jinak to bude stejný
Já jsem letos opravdu doběhal
pát led 11, 2019 11:21 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Tak to jo, už nic nenamítám :wink:
sob led 12, 2019 6:19 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Jenom hledám správné slovo pro popsani T2 kde budou zařazeny modely které maji zvláštní podvozek například Tatra s tuhyma napravama Liaz s nezávislými nebo Iveco s obojima. Kříženec Hybrit :think:
sob led 12, 2019 7:02 am

STYVV
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 12, 2019 7:59 am

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahojte.Prosím o registraci :
jméno - Štefan Velas,
přezdívka - STYVV
auto - Kamaz 2017 - SILK WAY RALLY
st.číslo - 310

jméno - Petr Kotas
přezdívka - KRKY
auto - Kamaz 2016 - SILK WAY RALLY
st.číslo - 300
Obrázek

Obrázek
sob led 12, 2019 12:53 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Supr ješte model a je to
sob led 12, 2019 1:19 pm

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Se jako budeme vsichni registrovat už tedka nebo...
sob led 12, 2019 3:56 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Gavi ne, jenom se představují noví závodníci. Jinak zase před zavodem jako do posud. Zatim jen aby jsme mohli počítat s novými závodníky
sob led 12, 2019 4:22 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Co se týká připomínek a návrhů , bude jich ještě hodně , ale pro začátek bude asi nejdůležitější řešit asi to síto na účastníky , ať to má hlavu a patu . Zbytek co se rozdělení a hodnocení kategorií se dá probrat společně třeba v Sosnové ...
Osobně bych navrhoval pokud budem dávat nějakou hranici účasti , tak sudý počet účastníků - třeba 26 jelikoz prology a rozjížďky startujeme po dvou
Co se přihlašování do seriálu týká bude to lepší brát jako přihlášku , ne jako pevný zápis do celkového počtu účastníků , jelikož ne vždy vyjde účast na jednotlivém závodě kterou si kdo naplánoval - něco do toho může nečekaně vlézt před akcí a pak ho pro ten daný závod může nahradit další čekatel v pořadí
Při přihlašovaní do závodu kde je naplněn počet účasti by měla mít přednost Homologovaná auta - auta existující která se zůčastnila minimálně preprologu nebo ovéřená, která se závodů již dříve účastnila.
Účastnit se na akci jednotlivého závodu by se mohlo i víc než 26 závodníků s tím , že na místě s námi budou sbírají zkušenosti a čekatel pak nahradít vypadnuvšího jezdce a pokračovat půlmaratonem kde může nasbírat nějaké body do sezony.
Možná by se pro ně daly vymyslet i vlastní mezietapy se společným startem bez potřeby časomíry při pauzách mezi etapami hlavního závodu.
Rozhodnutí a výběr na zápis a připuštění do max.počtu 26 bude samo mít ředitel závodu s komisí jím zvolenou a přihlíželo by se hlavně k reálnosti účasti a počtu už odjetých závodů v sezoně
Naposledy upravil(a) rotruck dne sob led 12, 2019 6:39 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 12, 2019 4:36 pm

Uživatelský avatar
jarousz
Příspěvky: 1456
Registrován: sob pro 11, 2010 9:55 am
Bydliště: Praha-Braník

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Ahoj Stefane a Honzo,
ani nevim, ze neco stavite, vetsinou se tady na foru kluci predstavi, zeptaji, pochlubi....
Trosku mi prijde blby, ze stavite dve stejny auta. Za celou dobu vzniklo treba 50 modelu, ale ani jedno auto neni stejny jako druhy.
Jara
sob led 12, 2019 4:56 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

A to ještě Kapotnika staví i Milan ..........
Obrázek
asi toho svého rozdělaného odpískám je tu překapotnikováno a při tom to auto v reálu zatím nic extra nedokázalo ......
sob led 12, 2019 6:23 pm

sob led 12, 2019 7:03 pm

Uživatelský avatar
rotruck
Příspěvky: 876
Registrován: ned pro 09, 2007 8:27 pm
Bydliště: MORAVA

Re: RC DAKAR

Příspěvek

To je ten Milanův 3D ....... já stavím klasicky lehkou z PSH
sob led 12, 2019 7:32 pm

Uživatelský avatar
Šnek
Příspěvky: 1123
Registrován: úte úno 19, 2013 3:53 pm
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: RC DAKAR

Příspěvek

Nemohu si pomoci, ale ty auta z tiskárny mě nějak nejdou pod vousy :wink: . Nic proti nikomu, ale pro mě je představa, že bych si auto vytiskl, naprosto nepřijatelná. To mazlení s PSH, ohýbaní, lepení, broušení atd. je nenahraditelné. Možná si někdo myslí, že jsem úchyl, ale já to mám prostě tak.
Pěkný večer.
sob led 12, 2019 7:43 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů