Modeláři, cokoliv potřebujete, pište sem. Snad Vám jiný modelář poradí:-)

Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, Pavel Bíteš

Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 1729
Registrován: stř bře 01, 2006 6:32 pm
Bydliště: Slovakia

Příspěvek

Motor mali tiez licencny ako si pisal Raba/MAN, ja som len reagoval na tie kabiny.
ned dub 24, 2016 4:04 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Pod těma dafáckejma kabinama byl tak motor Rába/MAN?

Adminovi se omlouvám za OT, kdyžtak to může potom smazat.
!LIAZ 4life!
ned dub 24, 2016 5:09 pm

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 1729
Registrován: stř bře 01, 2006 6:32 pm
Bydliště: Slovakia

Příspěvek

Ano RABA/MAN
ned dub 24, 2016 6:19 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ok tak děkuji za vysvětlení. ´A z jaké země to pochází?
Obrázek
úte dub 26, 2016 8:08 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2211
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

ria, ria, Hungaria! :-D
!LIAZ 4life!
úte dub 26, 2016 8:26 pm

smatli
Příspěvky: 305
Registrován: úte bře 17, 2009 7:43 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

ČSAD Mimoň
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned kvě 29, 2016 8:27 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

Zdravím!

Příspěvek

Tady se to zase hezky Smatlí!

Já teď nejsem schopnej něco dotáhnout do konce a tak mám bordel na stole.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě mám dva dotazy.
1. Od kdy a jak se používá vzadu omezení rychlosti?

2. Co je totok za návěs? Díky! Pozoun

Obrázek
úte kvě 31, 2016 1:58 pm

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Příspěvek

Tý jo Pozoune, jsi dravec. Jedna paráda za druhou. Děláš mi radost. Ten návěs je klasika Brandejs, něco kolem BSS NV 27.20.18. Nástavbu bych typoval na dostavbu z Orličanu a jelikož je žlutej, tak bych myslel stěhovací. Že ho táhne Volvo je sice raritka, leč vysvětlitelná. I v Sokolvovském ČSAD se prý po dosloužení starý a rezatý F12tky po nemalém naléhání jejího řidiče tedy provedla ještě poslední GO (hlavně kabiny) a tento s ní potom ještě několik let jezdil na vnitru tzv. sběrnou službu. Tohle bude podobný případ.
úte kvě 31, 2016 7:27 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Hlavně mi tam zaujala jednoduchá montáž. Pokud dobře vidím.
stř čer 01, 2016 10:10 am

Hugo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:52 pm

Š 706: MM Brno x Permot dotaz, postřeh

Příspěvek

Dobrý den,
nejsem v ranku automobilové techniky odborník a svým dotazem, postřehem nechci rozpoutat diskusi jejímž závěrem bude - když se Ti to nezdá nebo nelíbí tak to vyráběj sám a lépe. Naopak jsem rád za každý počin v této oblasti, kdy výsledkem je model známý z československých silnic 70-tých až 90-tých let minulého století.
Dlouho přemýšlím, vycházeje z fotografií, o tom zda kabiny automobilů Š 706 které jsou např. od Permotu nejsou "modelově věrnější" než ty ve stavebnicích od MM Brno.
Pokud to zde již někdy proběhlo, tak se omlouvám za OT.

Hezký den
stř čer 01, 2016 10:26 am

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Příspěvek

Hugo. V žádnym případě. První problém permotu je, že vlastně vůbec není v měřítku 1/87 ale spíš tak 1/90 a potom je tu výčet detailů, který jasně mluví pro MM. Na skutečné kabině, kromě zadní stěny, nenajdeš jedinou rovinu. Každej plech je, ať ve svislé, tak v rovné ose nějak zaoblený. To Permot ovšem nedodržel. Zatímco boky skutečné kabiny se od zadu směrem dopředu zužují, samozřejmě navíc v rádiusu, Permot je má rovnoběžný a rovný. Přední stěnu má taky téměř rovnou, oproti skutečné kabině, na které je zase víc dokulata a navíc se ve svislé ose maska mírně naklápí do negativu. Naopak čelní okno je naklopeno v mnohem větším úhlu, než Prmoťácký. Další chyby stručně: moc široká maska, placatá střecha, moc dlouhá boční okna, malý výřez blatníků...
Vzniká otázka, proč se mnoha lidem brněnská kabina zdá víc nepřesná, než německá. Mám na to svou teorii. Jednak si myslim, že na tu německou už jsme si tak nějak zvykli a už nám prostě nepřišla tak divná. Navíc sedmsetšestky ze silnic už zmizely a nevídáme je tak často, jako ty modely a tím nemáme možnost srovnání. Z fotek to prostě tak patrný není. Další a podstatná skutečnost je, že resinová MM sedmsetšestka, se prostě musí dobře postavit, aby byla koukatelná. Totiž, zjistil jsem, že výplň oken, která je ve stavebnici prostě nenahradí okno , které kopíruje půdorys kabiny. Prostě je v boudě moc utopená a ůplně tak naruší siluetu kabiny, na které vzniká pro oko rušivý prvek. A pak je tu usazení boudy, které je bohužel u této stavebnice dost problematické. Když si s tím člověk nevyhraje, bouda je prostě moc vysoko a malý vcelku ošklivý kolečka (trilexy) jsou potom moc utopený a výhled celého modelu taky není valný.
Je to na každym, pro kterou se rozhodne. I zbytek stavebnice je rozhodně přesnější, než u německý hračky. Pro tu zas rozhodně hovoří mnohem nižší cena a i z ní se dá postavit s nějakým úsilím docela slušnej model, což předvedl např Toni.
Obrázek
stř čer 01, 2016 12:28 pm

šachťák
Příspěvky: 262
Registrován: ned srp 09, 2009 3:14 pm

Příspěvek

Pozoun: Balony sedí.
Obrázek
stř čer 01, 2016 12:31 pm

pozoun
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 03, 2012 10:13 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Díky Šachťáku! Tento typ jsem nikdy neviděl, jen tříosáky.
stř čer 01, 2016 1:16 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

No asi nejstrašnější a naprosto neodpovídající předloze jsou na MM ty trilexy, to je fakt děs...
stř čer 01, 2016 2:35 pm

Hugo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv pro 25, 2008 10:52 pm

Příspěvek

Děkuji panu Šachťákovi za vyčerpávající odpověď.
Souhlasím s Vámi, že jsem při svém úsudku ovlivněn faktory, které popisujete: "na tu německou už jsme si tak nějak zvykli ...", "sedmsetšestky ze silnic už zmizely ...", "Z fotek to prostě tak patrný není ...".

Přeji hezký den a ještě jednou děkuji za odpověď.
stř čer 01, 2016 3:57 pm

Odpovědět

Zpět na „MODELY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů