Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

Tak to s tou vzdáleností jsem si pamatoval dobře, akorát mi uniklo že to bylo jen k přívěsu... no každopádně výrobce využil velmi šikovně určité skulinky tak snad mu hned nezavřou dvířka...
Přemýšlím nad využitím pro tu cisternu - nebylo by info, kolik je vlastní hmotnost samotného návěsu bez nástavby? Zatím jsem se k tomu nějak nedopočítal - díky :)
Jo a ta definice návěsu je hodně zajímavá - pořád po ní pátrám ve vztahu co je a není návěs traktorový vs. točnový za kozla neboť u traktorů se za návěs považují i přívěsy s nápravami uprostřed a to je trošku legislativní zmatek - není jasné, jak velké je ta hmotnost, která musí připadat na tažné vozidlo - kolik tun či procent celkové?? Laicky se užívá definice - když to po odpřažení spadne "na hubu" tak je to návěs...
stř čer 16, 2010 6:21 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

aha tak jsem to poto ... myslel jsem že to je pro přípojná vozidla všeobecně .. se omlouvám .. ještě na to kouknu .. ale chyba se vloudila .. :oops:
stř čer 16, 2010 7:27 pm

Uživatelský avatar
cendar
Příspěvky: 274
Registrován: úte led 26, 2010 5:57 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

...Jo a ta definice návěsu je hodně zajímavá - pořád po ní pátrám ve vztahu co je a není návěs traktorový vs. točnový za kozla neboť u traktorů se za návěs považují i přívěsy s nápravami uprostřed a to je trošku legislativní zmatek - není jasné, jak velké je ta hmotnost, která musí připadat na tažné vozidlo - kolik tun či procent celkové?? Laicky se užívá definice - když to po odpřažení spadne "na hubu" tak je to návěs...
Dle mého názoru se jedná o traktorový návěs tehdy, pokud je možnost zatížení traktoru přes oj.
pát čer 18, 2010 1:52 pm

chomyz
Příspěvky: 518
Registrován: stř pro 27, 2006 3:18 pm

Příspěvek

to cendar: jo, obvykle se to takto užívá,ale mezi návěsy se to u traktorů řadí nejen při zapojení do spodního závěsu, kdy je zatížení 2-4t, ale i při zapojení do horního závěsu, kdy je tam 1-2t, prostě u každého přívěsu s nápravami uprostřed. Ale u náklaďáků je to vždy tandemový PŘÍVĚS, i když to taky přenáší malou část zatížení přes oj a návěs je jen klasika s točnou - to mi pořád připadá jako dost nelogická dvojjazyčnost, kterou mi zatím nikdo pořádně a hlavně na 100% nevysvětlil... (omlouvám se za OT)
pát čer 18, 2010 4:26 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

koukám na tu scanču s bubnem a super nápad nepotřebuješ buben odpojíš,zapojíš návěs s korbou a hyjé pro štěrk na betonárku,nepotřebuješ ani jedno šup tam valníkový s rukou a šup s beton. výrobky na stavbu super nápad :thumbud: :thumbud:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát čer 18, 2010 7:47 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

mě by zajímal systém toho natáčení nápravy...... od točnice to řídit nejde, když se to na rámu netočí....
sob čer 19, 2010 7:45 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to mirazapletal: jedná se o samonatáčecí nápravu SAF, která zatáčí bočním tlakem pneumatik od silnice. Funguje to jen při jízdě dopředu, při couvání je tam pneumatická aretace do nulové polohy (asi je to zapojené na couvací světla). Stejný typ nápravy, ale s dvojmontáži pneumatik 245/70 R 17,5 se používá u std. podvalníků Goldhofer, Nooteboom .... Dalo by se použít i hydraulicky nucené natáčení nápravy např. systém ETS od www.v-s-e.nl, ale signál o úhlu natočení kol by musel jít od přední nápravy tahače.
Tatra + MAN = Superstroj!
sob čer 19, 2010 10:28 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Posílám pár odkazů na články o pevném návěsu VS-mont:
http://kamionaci.cz/akce-vystavy-veletr ... otecu-2010
http://kamionaci.cz/nezarazene/novinka-od-firmy-vs-mont
http://www.autoshow.sk/sk/Novinky/822/a ... utosalon-/

Jako hádanku posílám pár fotek. Zkuste poznat o jaký typ se jedná (podvozek sólo, podvozek s pevným přívěsem nebo tahač s pevným návěsem). P.S.:
Řešení příště.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Tatra + MAN = Superstroj!
úte čer 22, 2010 11:16 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Další várka fotek do hádanky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
Tatra + MAN = Superstroj!
úte čer 22, 2010 11:18 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tomasz: jen Tě poprosím, když vkládáš fotky, promázni ty pomlky mezi nima - tím, že 2x zmáčkneš backspase (mazací šipku) poprvé promázneš ten řádek, potom je tam ještě jeden jakoby enter znak. Tím budeš mít fotky za sebou na řádku můžeš tam mezi ně dat jednu mezeru (mezerníkem) pak tam máš pomlku. Maximálně 4 fotky na řádek pak nechat mezeru a další a tak dál. Před odesláním máš vedle Odeslat tlačítko náhled kde se můžeš podívat jak to bude vypadat a pak to třeba upravit.
Ušetříš nám moderátorům trošku času :wink:
stř čer 23, 2010 9:07 am

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to Leos H: moc se omlouvám, ale teď mám konečně návod jak tam ty fotky správně vkládat. Díky!
Tatra + MAN = Superstroj!
stř čer 23, 2010 9:43 am

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nemusíš se omlouvat, zkusto a když bude problém tak pomůžu :wink:
stř čer 23, 2010 9:47 am

Bobby von Melichar
Příspěvky: 53
Registrován: pát dub 23, 2010 9:30 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

k té hádance, v pvní části je sóta ta odtahovka a to daily se skříní, ostatní jsou soupravy, v druhé části jou sólo odtah,VW crafter,Kenworth a ten nercedes, souprava je ten Canter to by poznal snad každej, když to má na plachtě napsáno . :lol: :lol: :lol:
stř čer 23, 2010 12:36 pm

Safky
Příspěvky: 3310
Registrován: čtv čer 10, 2010 8:33 pm
Bydliště: ????
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

to Bobby von Melichar: z 10-ti odpovědi celkem 5 chyb, úspěšnost 50%
Tatra + MAN = Superstroj!
stř čer 23, 2010 2:41 pm

Bobby von Melichar
Příspěvky: 53
Registrován: pát dub 23, 2010 9:30 pm
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Tak to by mě zajímaly správné odpovědi
stř čer 23, 2010 3:17 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁVĚSY A PŘÍVĚSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů