Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: lesovozy

Příspěvek

Nevím podrobnosti, ale je to tam hodně prudký kopec a jestli klouzalo...
čtv pro 12, 2019 8:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

To nemohlo klouzat, máš tam sucho a asfalt hrubej nebo co toje, a kdyby jel rychle, tak ty klády a auto dojeli po boku daleko, to vypada jak kdyby do tý struhy najel, bo telefonoval nebo co.. jeden takovej tady tak už byl, majitel malí autodopravy tu o něm psal, že prej šikovnej šofér, ale málo si nadjel a háji.. jen mě to zajímalo :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv pro 12, 2019 9:25 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: lesovozy

Příspěvek

DObře, že to vysypal mimo zástavbu, co kdyby to vyklopil mezi lidi. Je to dnes a denně. Však co bych kurtoval.
pát pro 13, 2019 7:01 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

Ono, jak to tady má potom jít, když skoro ke každýmu příspěvku tady ten trotl, kterej neví jestli se má přihlásit jako Janek1 nebo Kalvados mele ty svoje hovna? To si pak každej rozmyslí, jestli sem něco dá, byť sebezajímavějšího...
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
ned pro 15, 2019 6:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

No tak tam to asi ani zakurtovaný mejt nemusel žejo, mimo komunikaci. Nejsem teda lesák ale vysmívat se, když nevím :roll: Jako sklopkař sem taky neplachtoval řepu dokavaď sem nevyjel z pola, nebo když sem dokládal, už kvůli bahnu kolem auta a taky sem musel odsypávat žejo. Tý škody, když to lehlo udělal bez kurt míň, beztak ty tři kurtny co tam dávaj sou akorát pro bengáče..
Škoda že to tu nejde, bylo zajímavý koukat na auta v terénu :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned pro 15, 2019 7:29 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: lesovozy

Příspěvek

Trotl seš akorát tak možná ty, když ani nedokážeš přehodit kurty přes auto. Ani Kruji s tebou nic neudělal. Ono když letí takový klaďák a před auto ti to švihne větev, to je pohodička. To ani nemluvím o okovanejch zrcátkách a já pak řvu, ať mi aspoň hodíš značku, ať je to na koho napsat a nic. Ukaž mi, co sem řekl špatně nebo co není pravda ?
stř pro 18, 2019 12:16 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Némlich to samý u Horního Štěpánkova minulej tejden..
Obrázek Obrázek Obrázek
Co s tím děláte :D Vím měkká struha a najel do ní, ale to to lehne tak rychle :shock: Jinak tendle to zakurtovaný měl, a možná i ten před ním a stejně se to vysypalo. Ta kurta to nemůže v životě udržet, a čím víc ju napneš, tím dřív se škubne. Bys jich musel dát 6 na ten štos a eště křížem dopředu 2.. Tak nebuďme papežštější než papež kluci, stačí že na vás maj papežský příručky :roll: K těm špíglům a větvím.. Blba najdeš všude s polozaplachtovanou vyhazovačkou nebo nezaháklejma žabkama na shrnovačce. Ten špígl drží na dveřích stejně jako obyč a když ti ho urazí, tak by upad tak jak tak a ten cenťák co to maj povysazený na ouzký kabině.. Žádná míra, ste tam na to dva bohužel :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř pro 18, 2019 11:03 pm

Kalvados
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 14, 2012 9:15 am
Bydliště: Morava

Re: lesovozy

Příspěvek

Milan Černý
Příspěvky: 783
Registrován: úte srp 26, 2008 9:24 pm
Bydliště: E.Beneše 10/16 Prostějov
Re: Zážitky z českých silnic (a třeba nejen z nich)
Příspěvek

Tak zas jeden běžný den, ve kterém se ptám jací jsme ?

Je tu čtvrteční ráno a mne čeká pár žáčkův osobáku, kolega jezdí náklaďák. Hned první pilot mi dává zabrat, nemluví a seká chybku za chybkou, chodci u přechodů ho nevzrušují, plete si pravou s levou a po mém údivu a dotazu zná jen slůvko nevím. A tak ani já nevím zda je dnes blbý, slepý či se jen baví jak mne vzrušuje aniž by se mne dotknul. Po dvaceti minutách jeho tvorby už jsem k.o. , neboť tyto věci jsem už tisíckrát říkal. No nic snad se probere. Do toho na kruháči potkávám kolegu s Dafem a jeho žáčkem za volantem. kolega signalizuje posunky hluchoněmého ať jedeme za ním. No už se děsím co bude chtít. Po pár desítkách metrů zastavujeme na vhodném místě. A je to tu kolega je druhý člověk co mne už hned ráno dorazí. Ukazuje mi výkaz, kde jsou kolonky , kam se píší žáci a hodiny a další náležitosti a líčí mi jak takto a takto to bude vhodnější a jak to vymyslel lépe a jednodušeji něž autor tiskopisu. Mé oči jen zírají a chápu, že udělat zítra měsíční výkaz po jeho zásahu bude nadlidský úkol. už to nebude jen po něm vše přepočítat , neboť každý měsíc mu nějaké číslo už pátý den zdrhne a dá jíný výsledek , ale ještě budu dumat nad tím co vymyslel. Po deseti minutách se dopotácím s obavami z uzávěrky na konci měsíce do auta a velím vpřed. Snad se můj pilot mezitím probral. Další půlhodinku jezdíme po městě a zvoní telefon a na displeji kolegovo jméno. No asi vymyslel další zlepšovák. Beru telefon.
,, prosím tě dojeď jsme tady za mostkem a lesák nám obral pravé zrcátko .,, Super a je to tu ani ne po půl roce. To zas bude story. Minule jim dáreček co je připravil o zrcátko ujel, tak uvidíme jak dnes. Tak šup s žáčkem na sedadlo vedle a cestou si povídáme proč dnes blbne a konečně z něj dostávám, že nespal a konečně chápu styl jeho dnešní jízdy. Dorážím do vesničky , kde na kraji stojí náš Dafík s elky a před ním Renault s návěsem s kládami. Dávám výstražky a posílám pilota s trojúhelníkem. Beru záznam o dopravní nehodě , prohlížím si fotky jak to vypadalo při střetu. Pouštím si záznam z kamery a pak už se jen divím, že řidič ročník 74 ani netuší jaké doklady mi má dát, abych za ně vypsal protokol o nehodě. Už ani nekomentuji , že on neviděl, že už půlkou návěsu tedy třetí klanicí bere naše zrcátko a jede dál až do chvíle v níž náš žáček už stojící u kraje troubí a troubí , protože ještě metr dál a bral by celou naši kabinu. Ale řidič je v pohodě a jen praví:,, Však co, na to je zákonná pojistka a já stejně tady u firmy k poslednímu končím a usmívá se.,, V duchu mne napadá zda není ještě pod nějakým zbytkáčem. Podepisuje protokol s plánkem a s tím , že viníkem je on . Ani náznak lítosti či zklamání nad jeho dnešní šikovností. No ještě štěstí , že za volantem našeho seděl jeden z lepších , být to někdo z těch slabších tak by to leknutím stočil ještě více k němu. Zase dumám proč asi na tom autě jsou všude ta velká L v modrém čtverci.
pát led 03, 2020 12:00 am

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

Co by se mnou jako měl dělat kruji? Já se s ním osobně vůbec neznám, a nemám s ním nic společnýho stejně jako s tebou, tak nevím co tu meleš o jakých větvích a zrcátkách... Jestli ti někdo ublížil, tak si to máš vyřídit přímo s ním. A jestli máš pocit, že jsme všichni paka, tak nevím proč sem vůbec lezeš.
Co si řekl špatně? Nevím, nebudu tu listovat, ale i kdyby nic, tak tu jen anonymně plácáš hovna, který nikoho nezajímají. Jediný příspěvek, který by byl co k čemu jsi sem nedal. Akorát si to tady zabil.
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
ned led 05, 2020 6:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Kucí, se tady vedle dohadujem nad tady tím krásným videjkem s krásnou "norkou".. můžete někdo říct kolik zhruba vezla, proč má proboha 8os a auto údajně bez předku? :think:
https://m.youtube.com/watch?v=jYiEcXm2IUM
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 10, 2020 7:34 am

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

jestli to byly 5m tak asi 50kubiku,mozna ze to byli 6m tak asi kolem 60ti kubiku
sob led 11, 2020 5:53 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

Petr: Dík, ale v kubíkách se nevyznám, leda bys je vyjmenoval :D tuším že 600 až 2400kg ale nepoznám co to je za dřevo :oops:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 6:06 pm

Petr
Příspěvky: 1637
Registrován: sob srp 05, 2006 8:34 pm

Re: lesovozy

Příspěvek

asi je to smrk ten ma kolem 800kg/kubik
sob led 11, 2020 6:09 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: lesovozy

Příspěvek

To jest 45-48t dřeva :wink: Kolega říkal že maj na 8 osách 70t limit.. já typoval 50t vlek a 30t auto celkem
Jen mě zajímá, jeli by ste s tím do lesa? Mě to přijde trochu divná souprava, kor pro babu :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 6:20 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Re: lesovozy

Příspěvek

ned led 26, 2020 5:56 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů