Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
artur30
Příspěvky: 668
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:38 pm
Bydliště: všade

Příspěvek

kruji
po pravdě nemám rád ani rozházené těžby ani 40 skládek,ale hold se nedá nic dělat(jen múžu říct,že těch sbíraček je víc a víc nebo jestli se mi to jen zdá)
širon
kuwa máš to pořád jako nové! pěkné :lol:
pát črc 06, 2012 9:41 pm

Uživatelský avatar
TUČEK
Příspěvky: 1213
Registrován: čtv pro 03, 2009 12:35 pm
Bydliště: okolo Opavy

Příspěvek

artur30-myslim že ted to je všude stejne my tu taky jen popojiždime skačeme z auta na ruku a 3 nebo 3apul hodiny na furu dvojek neni žadny problem.Co mam rekord (a doufam že ho dlouho nepřekonam) to je 4.15hod sbirani dvojek do vagonu na kronospan to byl fakt mazec a nikoho to nezajima :( Hajny ti řekne to oni dělaji blbě ja to vim,ale za ty prachy mi to nikdo jiny dělat nebude.A pak zavolaji z firmy halo halo mate velkou spotřebu je třeba se nad tim zamyslet :cry: Jak řika Kruji někdy je lepši a rychlejši si to uložit ručně nebo tenke nahazet rovnou na vlek
Širon- maš to fakt moc pěkne :wink:
sob črc 07, 2012 9:22 am

artur30
Příspěvky: 668
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:38 pm
Bydliště: všade

Příspěvek

TUČEK
já myslím,že by se nad tou spotřebou měl zamyslet někdo jiný a né řidič nevím co ty máš dělat když nevozíš dřevo,ale děláš za sebe vyvážečku. To je jasné,že se pak spotřeb rapidně zvedne než když pojedeš 100km po dálnici a zpět
sob črc 07, 2012 9:33 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Zdravím zde stálé návštěvníky a i případné pokukovače.Na foru už moc nejsem z důvodů dost osobních a i z důvodů nedostatku času a úmrtí mého Pc.Chci jen řidiče varovat,že jsem se po 8letech a 189 dní rozloučil s nadměrnou dopravou a přešel jsem od 18.6 k dopravě dřeva po které jsem od mala pokukoval.Nemusíte se příliš obávat,protože jezdím na dlouhém dřevu v Německu.Takže vás tu nemůžu ohrozit.Pouze Ti jedinci,kteří jezdí na pilu Ziegler-Betzmuehle u Tirschenreuthu bych mohl ohrozit svojí přítomností.Lanařili mě kolegové kteří v Německu jezdí již od roku 1991.Sice jsem se vzpínal ,ale z jistých důvodů jsem se rozhodl to vyzkoušet.Jezdím jak jsem psal na dlouhém dříví(celk.délka do 27m) s M.A.N.em TGX 26.540 6x2/4 BEZ HR a s 2osým roztahovacím návěsem Huttner.

Obrázek

Je to JEN na dlouhé dříví.Nedají se na tom vozit jiné délky.Možná tak když je stažený tak nějaká zvláštní míra 7-8m.Prázdná souprava váží cca.15t.Ve firmě máme 38 odvozních souprav.Většinou auta s vlekama na krátké dříví.Některé jsou bez ruky a jezdí v tzv.Kurzholzflotte.Tzn.auto přijede na kraj lesa a je naloženo autem,které dřevo vyváží z lesa a překládá se na auta bez Hr.Vím není to nic co by jste sami neznali.Já jezdím na tzv.Langholzflotte.Je to vlastně to samé jenom s tím rozdílem,že mi to přepřahujeme.Nakládáme po celém Bavorsku a občas nakládáme v Sasku a v Durynsku.Vozíme to pouze k Zieglerovi.Langholzflotte čítá zatím 5 aut.3auta jsou silniční odvozní (2x M.A.N. a 1x MB Actros 2655),1 auto je nonstop k dispozici na pile k našemu vykládání a zavážení linek na pile a 1 auto M.A.N. 33.540 6x6 s Hr je určené k vyvážení dřeva pro nás PUČKÁŘE.Fotky nějaké ještě vložím,já už to totiž už moc neumím.Co ještě napsat?Jen snad to,že oba M.A.N.y jezdí na směny s 2 řidičema.Auto má od 15.5.2012 najeto 35 820 km.Práce je víc než dost.Pokud vás bude něco zajímat,tak se sem zase pokud budu mít možnost se přihlásit,zase něco připíšu.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned črc 08, 2012 1:09 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tady vidíte našeho vyvážecího M.A.N.a a naše auto před a po přepřáhnutí.Je to v lese u obce Rieneck a je to 248km na pilu.Za 24h se stačí 2.5 toček.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned črc 08, 2012 1:23 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Malá ukázka mého umění, aneb jak by kruji napsal ANZ nejhrubšího zrna. Středa před svátkma, člověk se těší domů, ale na hajnýho sem čekal 90 minut, potom výmrd jako prase, sbíračka po 10ti kusech.... No a při jednoum přejezdu po nové asfaltce jsem se chtěl vyhnout olšové větviče, co lezla do cesty(na první fotce je vidět), tak že uhnu na krajnici (zarostlou), ale žádná tam nebyla....
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Musel dorazit dřevorubec, odřezat vadící a popadané stromy a ukátéčkem se mě pokusili marně vytáhnout. Dorazil 280-ti koníkovej Holand a ten mě vytáhll...
Rozbilo se čelní sklo, je hnutej A sloupek, trochu pomačkaná střecha, bouchla nová guma o nějaký kořen, na vleku se jedna klanice zlomila, 3 se ohly a nějaký polámaný blatníky a drobnosti... Za oběť padlo asi 15 - 20 smrků, ale každý mě chválil, jak sem to pěkně zamaskoval.
Artur: Stalo se mi to asi 2 hoďky po tom co sme spolu kecali.
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
ned črc 08, 2012 2:49 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No to na*ere :shock: :(
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
ned črc 08, 2012 3:02 pm

Uživatelský avatar
TUČEK
Příspěvky: 1213
Registrován: čtv pro 03, 2009 12:35 pm
Bydliště: okolo Opavy

Příspěvek

Fojcku tak to je pech jak sviňa. Jinak ja dneska lital po policajtech vybrali mi naftu 200litru v hajzlu.
ned črc 08, 2012 5:40 pm

Uživatelský avatar
perezzz87
Příspěvky: 4
Registrován: pon kvě 28, 2012 8:15 pm
Bydliště: Wągrowiec WLKP POLSKA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

MASTER TRACK 2012
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A jaké auto se mi líbilo nejvíce Scania R 620 V8.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nejprve jsem přidat videa:)
Obrázek
Obrázek
ned črc 08, 2012 5:59 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

perezzz87: vlož fotky sem >> http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=9269
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
ned črc 08, 2012 6:27 pm

artur30
Příspěvky: 668
Registrován: čtv lis 26, 2009 8:38 pm
Bydliště: všade

Příspěvek

fojcek
to je mi lito
já ti říkal,že to bude výmrd,ale že takovej to jsem nevěděl,to tě chytila krajnice a už nebylo cesty zpět nebo co?
a co hajný to myslím,že už se rozpovídal :?:
ned črc 08, 2012 8:58 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Krajnice tam nebyla, já myslel, že na ní uhnu, ale byl hned konec asfaltu a škarpa... Jó zvedl telefon, obvolal chlapy, zmrdal revírníka, že nejsou schopní prořezat cesty...
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
ned črc 08, 2012 9:01 pm

Tažka
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 28, 2011 3:54 pm
Bydliště: Praha

Výška tažného zařízení

Příspěvek

Ahoj kluci, stavim model a nevim si rady s výškou tažnýho zařízení. Nevěděl by z vás někdo, v jaký vejšce ho může mít tohle Volvo? Je to nějak tipizovaný? Díky za odpověď, Venca
Obrázek
ned črc 08, 2012 10:06 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Fojcek, to mi něco připomíná:
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... start=2880

I scénář byl podobný, poslední fůra před delším volnem. Hodnocení sis tentokrát napsal sám v prvním řádku velkými písmeny. Nemám co dodat :think:
Lesu zmar!
pon črc 09, 2012 9:23 pm

Uživatelský avatar
misiak
Příspěvky: 738
Registrován: pát dub 10, 2009 12:17 am
Bydliště: Banska Bystrica SK

Příspěvek

Jedno zimne FMx fy Mihalik Cadca
Obrázek Obrázek Obrázek
úte črc 10, 2012 8:57 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů