Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Tesy
Příspěvky: 82
Registrován: pon kvě 28, 2012 11:42 pm
Bydliště: kósek od Jihlavy

Re: lesovozy

Příspěvek

tak to bylo přsně naopak, se scanii sem vyjížděl z polní cesty na zpevněnou ale vleku se nahoru nechtělo, tak mě tam stáhnul :lol: a když se podíváš na foto č.2 jde viděť jak tatra krásně sklouzla do příkopu(neměla ještě řetězy) protože se jelo po státní silnici a před ním zůstal v kopci ňákej litevec, a jak Fojcek zastavil, okamžitě se to hrnulo z cesty :shock: :lol:
ned úno 19, 2017 9:05 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Re: lesovozy

Příspěvek

právě na té druhé fotce sem si tych stop přímo do příkopy všiml. Ale vedly kolmo na cestu a říkal sem si, že nebude tak blbý, že když sa mu sekl návěs, že bude hrabat až do příkopy :D To bylo asi nepříjemné, když zastavíš a auto sa neřízeně sune do prdele :?
ned úno 19, 2017 10:33 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

https://youtu.be/Nkwzjpy5ErA
Takhle to tam padlo. Valim si to normálně bez předku, jelo to bez hrabání, ale jak sem zastavil, tak se to svezlo. Jak budu mít chvíli, tak přidám i vyproštění..
Naposledy upravil(a) Fojcek dne pon úno 20, 2017 5:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
pon úno 20, 2017 2:25 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Re: lesovozy

Příspěvek

video nefunguje
pon úno 20, 2017 5:03 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

Už snad jo
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
pon úno 20, 2017 5:41 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: lesovozy

Příspěvek

Mě se tohle nedávno stalo na rovině, zastavim a pomalu to sjelo, naštěstí jsem se mohl podházet drtí, ale když jsem házel lopatou pod kola, jednou rukou jsem se musel držet auta, na tom ledě.
BES - běs
pon úno 20, 2017 5:48 pm

Uživatelský avatar
holbra
Příspěvky: 3059
Registrován: pon zář 14, 2009 3:33 pm
Bydliště: valašsko

Re: lesovozy

Příspěvek

Nepříjemné, čumím, žes ani necekl, jak to jelo bokem :lol:
pon úno 20, 2017 8:45 pm

Uživatelský avatar
DETVAN
Příspěvky: 179
Registrován: sob lis 01, 2008 8:26 pm
Bydliště: DETVA

Re: lesovozy

Příspěvek

Fojcek prosim ta aku pouzivas kameru? Krasny obraz, ja mam truecam a5 a neda sa to zrovnat proti tvojej. Inak spokojnost s Phoenixom?
Ťažká úloha? Ľahká pomoc! TATRA
pon úno 20, 2017 11:05 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Re: lesovozy

Příspěvek

Holbra, nediv se že ani necekl. V takovém momentě máš sevřené oba konce trávícího traktu. :-)
Lesu zmar!
úte úno 21, 2017 7:22 pm

FILOUS
Příspěvky: 117
Registrován: sob čer 01, 2013 9:24 pm
Bydliště: Kroměřížsko

Re: lesovozy

Příspěvek

jack68 - Tak to je těžká odpověď. Každý chválí co sedlá. No ale co jsem slyšel nebo viděl tak návěs tom servis,vlečka doll a u nástavby je to celkem jedno,jenom je lepší mít ruku blíž u kabiny. No a hlavní úlohu hraje kolik chceš do toho cirkusu investovat. Když máš prachy tak si možeš namyslet co chceš a rozdíl mezi cenama je hned i statisícový-můj názor.
úte úno 21, 2017 7:45 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

Takhle se to vyndává ven :)
https://youtu.be/8GkA1tNeGcw
https://youtu.be/0SrYOaRocTM
Detvan: Treucam A4. Fénix šlape dobře, zatím nemám výhrad a doufám, že to vydrží...
Jinak jak říká kruji, oba konce traktu pevně sevřeny a z volantu sem málem udělal vajíčko :)
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
úte úno 21, 2017 9:06 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Re: lesovozy

Příspěvek

Ještě nedávno sem si myslel, že nad Tom Service není. Tak sem tam nechal postavit Tatru. Než se tam auto přivezlo, nic nebyl problém. Trochu jsme se sice s panem D. dohadovali na výšce rámu pod točnou, ale nějak to kompromisně dopadlo. Měl jsem požadavek, že jak konstruktér nakreslí nástavbu, sedneme k tomu a doladíme detaily, vzájemně si to schválíme a PAK se pustí do díla. Auto tam přijelo na dílnu, ale 14 dní se nikdo neozval. Pan D. měl dovolenou. Tak sem vyrazil směr Tom, odchytil sem konstruktéra, ten o žádné takové dohodě nevěděl. Materiál nachystaný, Tatra odstrojená, skoro začínaly stavět. Samozřejmě moje požadavky vyslyšeny nebyli. Ještě takový speciality, že převodovka bude zakrytá železnou deskou, tak že by nešla vyndat- no jó, vy stavíte nový auto a už přemýšlíte, jak z toho budete tahat převodovku... :roll: Né, takový auto nechci, bude tam díra a hotovo!! Nádrž na levý straně, že by se tam vůbec nevešli schody - jak tam budou chody??? To se pak nějak vyřeší....třeba se dají nášlapy na podpěru, řidič si roztáhne podpěry pak vyleze nahoru... :roll: Trvalo to celý asi o dva měsíce dýl, je to takový kompromis mezi tím co sem chtěl já a co oni. Jinak po celou dobu stavby pan D. nebere telefon!!!
Zároveň v půlce stavby auta odešel z firmy Tom konstruktér a mistr dílny, takže to vlastně začal někdo a někdo jiný to dodělal. Ještě ke všemu to byla nejdražší nástavba z toho co sem si nechal nacenit. Osobně do Toma už nevlezu i kdyby měli návěs ze zlata.
Když vidím tatru postavenou v Umikovu, tak vidím, že jsou úplně někde jinde, ač se mi pár drobností taky nelíbí, věřím, že tam bych se domluvil dle svých představ. Navíc servis v Libáni, má taky svou kulturu a lidi na svém místě...
Není důležité za každou cenu pracovat, ale být u toho když se rozdává
úte úno 21, 2017 9:35 pm

jack68
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Brno

Re: lesovozy

Příspěvek

Díky za názor
Stejně jsem slyšel jednoho kolegu. Stejný problém s Tom Servisrm jak ty. Nic není problém a teď se s panem D. Dohadují že to neměl ve smlouvě atd. Slovo už dnes neplatí.
Z umikovem máme špatnou zkušenost zase my. Náves 2014 a už 3X vareny nad tocnou jak je sedlo.ale díky za názor asi jak píšeš každe má svoje plus a mínus.
Osobně asi přikláním k Horicim přístup super nebo Doll. Ty návěsy tam taky nevypadají zle.tak uvidíme ještě jednou dik
stř úno 22, 2017 6:09 am

Alf.b
Příspěvky: 106
Registrován: sob bře 15, 2014 7:46 pm
Bydliště: Morava

Re: lesovozy

Příspěvek

Naprosty souhlas s Fojckem. Bohužel TOM ma perfektní návěsy ale to je všechno. Všechny koho znam maji problémy s jejich pristupem. Všechno jinak, neberou tel. atd. Umikov bohužel občas praská. Ale jinak profici. Doll je doll a co se týče Hořic tak jsem v poslední době slyšel chválu.
stř úno 22, 2017 6:42 am

jack68
Příspěvky: 16
Registrován: pát kvě 04, 2012 7:43 pm
Bydliště: Brno

Re: lesovozy

Příspěvek

Doll je doll ? Mysleno v dobrem nebo neutralni stanovisko??
S horicemi souhlasim profi pristup a navesy vypadaji taky dobre. Dokonce davaji nejdelsi zaruku na ram.
stř úno 22, 2017 7:24 am

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů