Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

malinko to zkusím oživit..... 8) :D
už vyloženo...
Obrázek Obrázek Obrázek

dneska 7 bejků, nejhorší sou nakládky u soukromníků,kde se to musí nakládat ze chlíva po jednom, hodíme je na naviják a táhnem....takhle dneska 3,mazec jeden byl pěkná kujva a 4 z rampy, to už je pohoda, ale dostat je na tu rampu taky není žádná slast :D
Obrázek
ned dub 15, 2012 9:09 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

Dneska s odstupem času musím uznat že bych se k téhle přepravě zase vrátil.Byla to sice pakárna a kolikrát jsem byl hodně nasranej ale má to i své dobré stránky.Hlavně se na nakládkách a vykládkách nenudíš :lol: 7 býčků to ti musí s tim autem slušně lomcovat ne?
pon dub 16, 2012 3:34 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jak říkáš,pakárna to někdy je :D spíš mě štve,když si vemu čistý montérky a hned ten den mi je ŇÁKÁ kráva nahodí hovnem... :mad: :D a že se nenudím??? taky pravda, si myslím, že kdyby někdo natáčel tu včerejší nakládku a viděla to ta moje tak už mě do tý práce nikdy nepustí.... 8) někdy de oživot a to doslova,ale to už sou extrémy.... právě před 14dny zmrzačil kolegu bejk, natrhl mu achylovku, zdenda se schoval za balík slámy, kterej bejk odhodil a šel po něm, nebo zas druhej kolega byl svědkem při nakládce jak bejk jednoho chovatele odhodil a druhýho zdupal, jeden v poho a ten druhej se vezl záchrankou, ale v pohodě. musí mít z toho člověk respekt a to nejen z bejků ale i z krav a hůlavně z jalovic. a prasata??? :D :D 7 bejčků už s autem lomcuje pěkně, ale když se rozjedu tak je klid, se snažej držet rovnováhu :D musí se s tím opatrně!!!!!!!!!!!!..... :!: :!: :!: :!: :!:
pon dub 16, 2012 5:32 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

"ale když se rozjedu tak je klid, se snažej držet rovnováhu :D "

tohle mě upřímně rozesmálo :lol: :lol:
pon dub 16, 2012 7:19 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

Tak je fakt že kolikrát to bylo dobře o držku.Nejhorší je nakládat je rovnou na pastvě to je pomalu na celý den jak jsou ty hovada rozjetý.Taky kolegu jednou zmrzačil bejk rozšlápnul mu koleno,bohužel nestihnul utéct.Jalovice to jsou ty největší bestie to se musíš hoodně hlídat.Jednou jsem tak tak utekl a příjemný to rozhodně nebylo.A prasata taky dokážou ublížit.Je to celkem hodně nebezpečné povolání.A za jízdy jsem nesnášel když bylo hovězí v patře a začli se tam mastit mezi sebou,to bylo taky moc příjemný.Ale já měl výhodu že jsme jezdili ve dvou.
čtv dub 19, 2012 5:33 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dnešní pašíci.... :wacko:

Obrázek Obrázek

to je taky legrace je nakládat, ve velkých pasečákách to de,ale občas jedeme k někomu domů pro pár prasat a a to je očistec, po jednom.....
:roll: belík na čumák a pozadu dem 8)

gepas: přijde ti to k smíchu, ale ono to tak je.... :)
z pastvy sem nakládal jen parkrát, ale to už bylo připravený a měli to v naháňce.... :D

Prosím prostuduj pravidla vkládání obrázků - dávají se s mezerou vedle sebe, ne pod sebe :wink:
pát dub 20, 2012 4:46 pm

Uživatelský avatar
HOUZAR
BAN
Příspěvky: 755
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:40 pm
Bydliště: Třešť

Příspěvek

ned dub 29, 2012 5:37 pm

Urpín
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 15, 2011 3:12 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Kdysi můj bývalý kolega vozil zvířata a ten měl způsob, jak nakládat býky. Prsty do nosu a stlačit. Já u býků dělal a nevěřil jsem tomu. Pak jsem to vyzkoušel a fakt!! poslouchají pak na slovo. Má to ale jeden háček, Nesmí se jich člověk bát. :D Jinak býci jsou ty nejmilejší tvorové. Vděční za pohlazení a přátelský přístup. To jalovice .... Bít , Bít . Bít .
Při pohledu na motor mne napadlo jediné " chčije a chčije"
pon dub 30, 2012 6:16 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

s těma fotkami sorry,budu se snažit 8)
ty selata mazec,to pak je do kafiny
a stima prstama,nevím nevím, to bych asi nezkoušel :shock: :D kroužky v čumáku maj plemenný bejci, tam to asi funguje já sem to eště nikdy nezkoušel. jednou sme nakládali plemeňáka na pizzu.hodil sem jí na auto a on pomalu šel..... :D
úte kvě 01, 2012 8:03 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

tak ono všeobecně u všech zvířat je nejvíc citlivý nos.Třeba pes když chytne prase za ryj tak se ani nehne.
úte kvě 01, 2012 9:01 pm

Urpín
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 15, 2011 3:12 pm
Bydliště: Vysočina

smutné, ale i to se stává

Příspěvek

http://www.novinky.cz/krimi/269556-rozz ... -muze.html

Býk si o chvilku prodloužil život.
Při pohledu na motor mne napadlo jediné " chčije a chčije"
úte čer 05, 2012 12:29 pm

meloun
Příspěvky: 422
Registrován: sob lis 13, 2010 12:40 pm
Bydliště: žamberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

teď sem si to akorát přečet a ty komentáře k tomu... :roll: je to smutné, i to se bohužel při této práci může stát :(
úte čer 05, 2012 8:46 pm

AAROO
Příspěvky: 406
Registrován: ned úno 22, 2009 3:04 pm
Bydliště: Chotěboř

Příspěvek

To je hodně smutné.Kolega u bejvalé firmy tak říkal že jim jednou přeskočil ohrazení rampy u auta a neni to moc příjemné podle jeho vyprávění.Tenkrát ho snad musel zastřelit myslivec jak se rozbejkoval.A ty komentáře typu chudák býček.Ty lidi jsou hovada sami jedí maso jen to praští a najednou chudák?Tak to prostě chodí že se to chová na maso tak co čekaj že se bude čekat až umře stářím?To mi hlava nebere,tak ať to maso nejedí a můžou remcat ale takhle to je hnus.Uplně vidím to jejich humání zacházení jak je prosí aby jim nastoupily.
pát čer 08, 2012 6:08 pm

Traky
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 26, 2010 10:13 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

info

Příspěvek

Ahoj kolegove...Zadam o radu...nevite o nekom z vysociny kdo shani ridice na dobytcak..někdo třeba kdo navazi dobytek na shromazdovak???A jak to je popřípadě s penezma..Dik
pát čer 21, 2013 5:14 pm

Traky
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 177
Registrován: úte led 26, 2010 10:13 pm
Bydliště: Ždár nad Sázavou

Příspěvek

Nebo aspoň popřípadě o kontakt...Vim o Petru Skalnikovi a Beta...
pát čer 21, 2013 5:16 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů