Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

tatracyber
Medvěd
Příspěvky: 3182
Registrován: čtv bře 09, 2006 4:27 pm
Bydliště: Reichenberg

Příspěvek

cuisine píše:no já z toho kamionu nevim no ... podle mě by bylo o dost levnější řešení udělat několik kontejnerů a je tak vybavit. takhle to má armáda a má to navrhnuté a vyzkoušené . osobně si myslím že by to bylo levnější řešení a při využitelnosti kamionu ( už 10 za rok ) by se vždy podařilo sehnat pár nosičů kon?áků které by je odvewzli a místo
Jo, tak v tom s tebou souhlasim.
Už tu nejsem, už mě s fórem neotravujte.
úte kvě 30, 2006 5:56 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

tatracyber píše:
cuisine píše:no já z toho kamionu nevim no ... podle mě by bylo o dost levnější řešení udělat několik kontejnerů a je tak vybavit. takhle to má armáda a má to navrhnuté a vyzkoušené . osobně si myslím že by to bylo levnější řešení a při využitelnosti kamionu ( už 10 za rok ) by se vždy podařilo sehnat pár nosičů kon?áků které by je odvewzli a místo
Jo, tak v tom s tebou souhlasim.
V tomhle s Vámi naprosto nesouhlasím, to vybavení tam musí být do 15ti-20ti minut od události, za hodinu tam bude k ničemu - tenhle kamion je konstruován jako třídící stanoviště poskytující prvotní přednemocniční péči, po které následuje rychlý rozvoz zraněných do nemocnic. Oproti tomu armáda má polní NEMOCNICI, kam ty zraněné dováží, je to úplně jiný model. Taky by mě zajímalo, kde vezmete tak rychle kontejnerové nosiče - přes den jezdí soukromníkům po stavbách a HZS Praha má jen dva (Praga UV-80 a T815 6x6), které ale neuvezou velký kontejner ISO 1 a v případě nějaké katastrofy budou mít svojí práce dost.

Neříkám, že schvaluju provedení tahače, měly to spíš být dva nízkopodlažní autobusy, které budou mít i v centru Prahy mnohem menší problémy s průjezdem.
úte kvě 30, 2006 6:31 pm

prdlivec

pro rummi

Příspěvek

rok starýho rezavýho molčíka jsi musel vidět hodně dávno, protože už přes rok máme tryskárnu a dva lakovací boxy
pát srp 11, 2006 2:01 pm

ripper
Příspěvky: 39
Registrován: pon črc 24, 2006 11:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Nástavba od KOV na sanitkách ZZSHMP

Příspěvek

Mno, občas se nějakou tou sanitkou svezu jako zdravotnické zajištění a to co kluci sani?áci říkaj a co už jsem zažil... děs běs. Nástavba má najeto 30 000, už upadly vstupní dveře, nedořešenej interiér... a to už vůbec nemluvím o podvozku - Sprinter na pérách - místa je tam sice dost (resuscitovalo by se v tom o mnoho líp než třeba v Tranzitu, kde se člověk kolem těla skoro neprotáhne), ale v zatáčkách se to zoufale naklání. A komu se jednou začal pacient na ventilátoru sypat i s veškerým vybavením na podlahu, už nechce zažít... :bomb:
pon srp 14, 2006 2:26 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tatracyber píše:
cuisine píše:no já z toho kamionu nevim no ... podle mě by bylo o dost levnější řešení udělat několik kontejnerů a je tak vybavit. takhle to má armáda a má to navrhnuté a vyzkoušené . osobně si myslím že by to bylo levnější řešení a při využitelnosti kamionu ( už 10 za rok ) by se vždy podařilo sehnat pár nosičů kon?áků které by je odvewzli a místo
Jo, tak v tom s tebou souhlasim.
Ja z toho kamionu vim presne. Zkratka nejaky prakticky a uzitecny TerrNa by proste nebyly takova machrovina jako ten Actros...jak vsichni vime...o nejakou uzitecnost nebo nedej boze dobrou cenu...tady nejde...hlavne ze to ma uvnitr LCDcka plochy, mikrovlnku a kdovi co...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned srp 27, 2006 10:38 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Samer-www.liaztrucks.com píše:
tatracyber píše:
cuisine píše:no já z toho kamionu nevim no ... podle mě by bylo o dost levnější řešení udělat několik kontejnerů a je tak vybavit. takhle to má armáda a má to navrhnuté a vyzkoušené . osobně si myslím že by to bylo levnější řešení a při využitelnosti kamionu ( už 10 za rok ) by se vždy podařilo sehnat pár nosičů kon?áků které by je odvewzli a místo
Jo, tak v tom s tebou souhlasim.
Ja z toho kamionu vim presne. Zkratka nejaky prakticky a uzitecny TerrNa by proste nebyly takova machrovina jako ten Actros...jak vsichni vime...o nejakou uzitecnost nebo nedej boze dobrou cenu...tady nejde...hlavne ze to ma uvnitr LCDcka plochy, mikrovlnku a kdovi co...
Nebudu tady rozpitvávat nákup podvozku, ZZS Praha kupuje již několik let jenom Mercedesy, takže nákup jiného podvozku by byl naprosto nekoncepční krok, a? se mi MB líbí, nebo ne (nelíbí :-( )... Vzhledem k tomu, že neznáte v praxi situaci u dlouhotrvajícího zásahu, nejste schopní docenit třeba zrovna tu mikrovlnku - kus teplýho žvance a horký kafe/čaj tě dokáže i po mnoha hodinách práce i ve velmi stresujícím prostředí docela nakopnout, troufám si tvrdit, že tohle znám ze služby docela dobře. Jak jsem už napsal, dva nízkopodlažní autobusy by udělaly možná lepší práci, na druhou stranu je to o dalšího šoféra navíc, který je na téhle technice vázán a nemůže jezdit v běžném provozu sanitek. A co se týká dalšího vybavení (LCD...) takhle vybavená technika je dnes běžný standart v celé Evropě, ač mají různou koncepci (např.více malých aut, autobusy, dva náklaďáky, souprava...). Znovu musím vyvrátit Vaši úvahu o tom co má armáda - to je polní nemocnice, staví se několik dní, tohle přijede na místo za 15-20 minut a za dalších pět se to může používat - žádné skládání kontejnerů dohromady, řidič a obsluha v jedné osobě - ostatní zařídí lékaři z vozů RV + dojedou operáci z operačního střediska osobákem. A to že se podaří sehnat pár nosičů kontejnerů je holá utopie, to vozidlo musí vyjet hned a ne za hodinu, až se najde nějakej blbec, kterej odjede ze stavby (kde mu dobře platí a když odjede, najdou si někoho jiného, tedy přijde o kšeft). Ten "blbec" nemá právo přednosti v jízdě a bude stát hodinu v koloně jen cestou pro kontejner... HZS Praha taky nosič neposkytne (má jen dva, k tomu jen na malé kontejnery), protože ho bude potřebovat pro svoje úkoly v rámci mimořádné situace. Toliko k tomuhle, doufám, že jsem Vám situaci dost přiblížil. Nebude dlouho trvat a podobná technika se objeví i v dalších městech, první bude stopro Ostrava, ač třeba budou mít jinou koncepci dopravy na místo.

P.S. Ten návěs má po rozvinutí tuším dvacet stanoviš? pro neodkladnou péči/první pomoc/stabilizaci pacientů, kteří budou následně odváženi sanitkami do nemocnic. Dnes se pacienti stabilizují na místě události v sanitce, což ji třeba na půl hodiny vyřazuje z rozvozu pacientů.
pon srp 28, 2006 9:19 am

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja z toho mel pocit ze je kolem toho vic humbuku nez by stacilo... Jestli ty miliony nekdy udelaji dobrou sluzbu, budu jedine rad....
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
stř srp 30, 2006 10:29 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Samer-www.liaztrucks.com píše:Ja z toho mel pocit ze je kolem toho vic humbuku nez by stacilo... Jestli ty miliony nekdy udelaji dobrou sluzbu, budu jedine rad....
panu Kolářovi určitě ano :wink: :lol:
stř srp 30, 2006 10:35 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Samer-www.liaztrucks.com píše:Ja z toho mel pocit ze je kolem toho vic humbuku nez by stacilo... Jestli ty miliony nekdy udelaji dobrou sluzbu, budu jedine rad....
Humbuku se opravdu udělalo až moc, ale prostě to je a když se to jen jednou za životnost použije u ostrého zásahu, bude to opodstatněná investice.
pát zář 01, 2006 9:40 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Hynek píše:
Samer-www.liaztrucks.com píše:Ja z toho mel pocit ze je kolem toho vic humbuku nez by stacilo... Jestli ty miliony nekdy udelaji dobrou sluzbu, budu jedine rad....
Humbuku se opravdu udělalo až moc, ale prostě to je a když se to jen jednou za životnost použije u ostrého zásahu, bude to opodstatněná investice.
už se to použilo ?
pát zář 01, 2006 12:04 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

cuisine píše: už se to použilo ?
Použilo se to nedávno jak ten autobusák usnul a se Sorem to napálil do pilíře mostu :cry:
pát zář 01, 2006 7:58 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

petr.truck píše:
cuisine píše: už se to použilo ?
Použilo se to nedávno jak ten autobusák usnul a se Sorem to napálil do pilíře mostu :cry:
jo to vim to bylo ai 3 km od nás .....

jinak dneska je vystavenej na letenský pláni s další hasičskou technikou
sob zář 02, 2006 2:27 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Obrázek
Obrázek
sob říj 21, 2006 9:22 pm

Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Re: KOV Velim

Příspěvek

rummi píše:Podle mě nejlepší nástavbáři u nás. :wink:
Taky jsme si to mysleli, a objednali u nich nástavby... :evil: :?
U třetího auta už jsem se zařekla, že to nepřevezmeme, dokud to neopraví. Takže nová nástavba, ale hned byl předělávanej celej zadek s dveřma, nejdříve to zkracovali, pak zas nastavovali, protože jim tam nešlo hydraulický čelo. Hrůůůza. Vůbec neodpovídala objednávce, jiný panty, rozměry...Již v prvním roce popraskala podlaha, v druhým začalo zatékat... taky stáhli pro jistotu fotku z webu :twisted: :twisted: :twisted: Na certifikát ATP jsme čekali rok, než se uráčili ho předat. A to prosím jen objednávají panely z Itálie a tady sestavují!!!!
čtv lis 09, 2006 3:17 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no já mám o kovu podobné mínění jako Andy ... viděl jsem pár jejich výplodů a občas fakt bych to udělal líp já ...
čtv lis 09, 2006 5:07 pm

Odpovědět

Zpět na „NÁSTAVBY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů