Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Gratuluji,skvělý úlovek,nových věcí na Ify a DDR stroje je už jako šafránu a cokoli se namane, tak se vyplatí vzít :-D

K Volvu no-comment, husarský kousek něco takového objevit a dotáhnout legálně do ČR a protrpět naši úžasnou legislativu.
Nad nějakým vozítkem do 12t už taky delší dobu uvažuji,protože s dodávkou se nad 5t blbě vozí :? :roll: , ale bohužel tohle mi už manželka neschválí, to by už bylo asi o rozvod :-( , takže dál zůstávám při DDR traktorech a spíš postavím nějaký silniční speciál, ale pořád se mi k tomu nedostává času :-(
Tím tě Jirko obdivuji,že ještě k tomu všemu co máš najdeš čas pokračovat v dalších, jak se dnes moderně říká: "projektech" :clap: :clap: :clap:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv dub 19, 2018 11:20 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

poulm - pridi do chebu, tu ti predvedu ako sa dodrzuje legislativa :wall: :wall: :wall: to mas pak100 chuti sa na vse vyprdnut a nemat nic, sediet u vody a cucat do blba. fakt, tie zakony co vymyslaju su uplne jebacz :wall: :wall:

Inak Jirko, az pofrcis do rostoku pisni, dame niekde kafe :D . a zastav sa nad herzsprungom na 45 a 65km :wink: . na 45km nejake muzeum, kombajn 512, stajinec lanak, nejaky mlyn, vidno to z dialnice, a na 65km smerom na rostock po lavej strane u dálničního zjazdu bager T174, este ten stary s 2valcom. mne by sa tam s lkw blbe vrtelo, ale ty s osobacikom, by si sa tam povykrucal :wink: z rostoku smer teplice frcim v piatok o 23.30,alebo sobota 00.30 :D
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv dub 19, 2018 1:16 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

peter - Jirka mi už líčil některé tvé zážitky s úřady a nemusíš mi nic vysvětlovat,já už si toho taky užil dost a nejednou dostalo mé spodní prádlo zabrat :-(
Já nyní konzultuji s některými lidmi možnosti "přetypování" Liazu 4x4 popř. agrotatry na traktor nebo SS, tak uvidím zda se vymyslí něco smysluplného :-( , ale moc
tomu nedávám :-( Zatím si pomáhám traktory,ale mají nevýhodu,že je namáhavé s nimi jezdit nějaké 100ky kilometrů :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv dub 19, 2018 1:44 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Tak pro nápravu pojedu v pondělí a zatím je naprosto perfektní jednání prodávajicího. Tak to snad vydrží. Jinak velice děkuji do Pětihost :D za tyto díly:
Obrázek
A právě jsem dovezl opískované díly z agrovky a ještě pár dalších náhradních. Zítra po povezu do zinkovny aby to vydrželo desetiletí :D
Obrázek
Volvo FL 614.
čtv dub 19, 2018 2:17 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Poulm - jojo nieco som tu uz riesil, a hodne s Jirkom konzultoval. Cheb a celkovo tu ten kraj,je na uradovanie uplne jebacz. Inak na bazosi,je nejaky borec,ma tam inzerat,ze pretipiju čokoľvek na traktor,alebo stroj,ze stk4r, ziadna silnicka. Tak ho skus.

Jirka- tak to ti dovtedy poslem obrazky ze, kde to je v tom nemecku. V pondelok uz budem zavrety v garazi a ladit zeriav, no ladit,skor bouchat kola,bo v gumarne by.my ich asi odreli i ked kluci su tam sikovny,to ne ze neeee. A mam asi nadrz na ifu,keby si chcel,neviem typ,ofotim a dam sem. Je to asi z ify ale urcite to neviem.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv dub 19, 2018 3:54 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Co se týče kol,tak jsem se loni naštval a pořídil si velkou profi zouvačku a vyvažovačku na nákladní a traktorové kola Hofmann a jsem spokojený jak želva,ani nevím jak jsem bez toho mohl žít, jakékoli kolo si nahodím a za chvíli je udělané, v klidu a hlavně "kdykoli"!!! potřebuji 8) , jednání,chování, ochota a drahota místních pneuservisů mně prostě přestala bavit a občas už u mně zakotví i nějaký ztroskotanec,co měl smůlu a bouchlo mu kolo po pracovní době :lol: :lol: :lol:

Jirka:
Gratuluji k dalšímu úlovku dílů, co je doma to se počítá. Ale jak ti to rozdejchává manželka ? :lol:
Fajn práce s pískováním, koukám že ti to jaro a slunko taky škube rukama a montíš co se dá :lol: Jen tak dál,člověk musí být pořád v akci,jenom tak žije 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv dub 19, 2018 9:00 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Přítelkyně má taky své koníčky na zahradě a tak každý je spokojený se svým :D . Právě jsem dokončil drobné opravy na opískovaných dílech, to aby po zinkování to vypadalo dobře.
Zajímavý poznatek byl z víka baterek Volvo, ta barva nešla opískovat, a snad by povolila až by to tlak tryskače rozplácnul na placku. Teda jaké to barvy u Volva používali, to je teda věc. Chovalo se to skoro jako sklo, jen ta barva zmatovatěla. Proto ty Volva tenkrát tak vydržely. Ale lakování z IFY bylo jako vodovkama, tam to písek bral suveréně.
Volvo FL 614.
čtv dub 19, 2018 10:06 pm

Uživatelský avatar
badyn
Příspěvky: 53
Registrován: ned zář 15, 2013 11:49 am
Bydliště: Horní Čermná

Re: IFA

Příspěvek

Jirka:
Krásná práce jen tak dál :)

Mě se teď podařil sehnat originál držák na rezervu 9-20 a držák baterií. Také převodovku s těžkým vývodem a kardanama (bylo to z fekálu). Chtěl bych jí použít v budoucnu na zástavbu špalíkovače... Ten těžký vývod byl jen jeden typ ne?
Na úřadě jsem se potkal s ochotným úředníkem a na základě příručky mi zapsal Agro pneu :)
Pánovi, který stroje přetypovává na traktory jsem psal, prý je schopen přetypovat i Ifu, dávám sem jeho odpověď:
Dobrý den,
je možné přestavět na traktor díky pohonu 4x4 . Musíme přidělat ochranný rám dát mechanický omezovač rychlosti na 45 km a poslat do výzkumného ústavu na přestavbu a cena 100tKč a2 měsíce auto u nás. Nevýhody: nesmíte tam kde je zákaz vjezdu traktorů a naopak tam kde je zákaz vjezdu nákl. automobilům . Přestáváte platit sil. dan, nízká pojistka , STK na4 roky, bez kotoučků.
pát dub 20, 2018 11:18 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Ok,zajímavé.
Svým způsobem je to celkem velká ironie, po traktorech chceme aby jezdily a chovaly se jako nákladní auta a po nákladních autech chceme,aby se chovaly jako traktory :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát dub 20, 2018 2:14 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Jestli jsem dobře porozuměl tak přestavba na traktor by vyšla na 100 tisíc, to se ale nevyplatí protože na STK a pojistce se tato částka zaplatí až za desítky let u klasického náklaďáku. Já mám pojistku na žlutých soc. číslech 420 Kč a tak to je asi jako za moped :D
Dneska jsem odvezl 220 kg dílů L60 na zinkování a bude to hotový na začátku května. Do té doby budu dělat na rámu a vzduchařině. Věskeré trubky a to i brzdové plánuju udělat v mědi. Tím se vyřeší nespolehlivost vzduchové soustavy L60 kde vnitřní koroze z trubek likvidovala vzduchové příslušenství.
Volvo FL 614.
pát dub 20, 2018 3:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: IFA

Příspěvek

Jirka Novák... tomu říkám zapálenej fanda ,,,, držím palce . krásná práce--- :thumbud: :thumbud:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát dub 20, 2018 8:47 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Díky a dělám to pro sebe a tak volím lepší řešení než měl výrobce v době bídy o materiál a finance na výrobu. Měděné trubky na celé soustvě LKW používá ještě Rusko a ví že je to nejlepší varianta do krutých podmínek.
Volvo FL 614.
pát dub 20, 2018 10:28 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

A co nerezové trubky?
Jinak mnohé věci co si upravili rusové dodnes nejsou překonané, resp.jednoduchost,opravitelnost v nejtěžších podmínkách, nenáročnost, předimenzovanost a dlouhá životnost stále trápí západní mozky :-DDD
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob dub 21, 2018 8:51 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Nerezové trubky ne, na L60 jsou trubky ohýbané v ostrých radiusech a na to je měď lepší. Já mám ohýbačky, ruční od 6 mm do 12 mm a elektrickou od 12 do 32 mm a tak to zvládnu sám. Plánuju předělat vzduchařinu na současný čtyřcestný ventil a tím zvýšit spolehlovost celé vzduchové soustavy.
Volvo FL 614.
sob dub 21, 2018 10:24 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska po ujetí více než 1400 km s vlekem mám doma zcela novou zadní nápravu na L60 :D . Na sjednaným místě jsem byl o 9 minut podějí a to na tu vzdálenost je dobrý výsledek. Z místa srazu jsem jel s prodávajícím cca 10 km do areálu muzea vojenské techniky v Pütnitz . Na místě jsem byl jak Alenka v říši divů a tak jsem dostal nabídku na prohlídku. Takže zde je pár fotek z místa které do roku 1945 patřilo WH a pak tam byla Ruská armáda. Přímo z areálu je vjezde do zálivu Severního moře a tam Rusové dělali nácvik plavby vojenské techniky.
V halách je velice mnoho exponátů a fotky ukazují třeba mechaniku Ruského ponorkového torpéda, dále třeba Zil 157 s hnaným návěsem pomocí kardanu a tento Zil stál desítky let venku a byl do poloviny podvozku pohřbený pískem. Po vyproštění byl ihned pojízdný a funkční.
Exponáty v halách ale dost trpí díky vlhkosti a spolek vlastnící areál i techniku nemá řešení jak tento problém vyřešit. Haly jsou velice vysoký a je to vidět i na fotkách.
Zážitků mám za dnešek mnoho a to díky koníčku IFA :D .
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Volvo FL 614.
pon dub 23, 2018 10:28 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů