Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Zamčeno
patricie
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2017 6:19 pm

IFA W 50 Mazání-

Příspěvek

Zdravím ifáky.
Mám motor ifa W 50 Na kombajnu E 512, Byl tam starý typ výměníku (trubkový), který se proklepal, sehnal jsem místo něj nový typ výměníku ve vaně (evolventní), namontoval jsem tedy novější vanu, dal tam ten výměník , předělal celé vodní potrubí jak má být a vyměnil filtraci oleje, místo sítek vložka. dal olej, natočil a bum, nemaže, se starým výměníkem mazal na 5 KPa. Ted maže na 2 KPa a méně, Tak lsem dal starou filtraci a mazal, Propojil hadicí bývalé vývody k výměníku a mazal na 4 KPa. Ohřál se a spadlo to na nulu. yymontoval jsem výměník, zda není prasklá sací trubka (kterou jsem namontoval s novým výměníkem) Trubka byla odzkoušena natlakováním pod vodou a je v pořádku. Všiml jsem si že těsnící gumička která přiléhá na ochranný plech výměníku (pod pružinou a podložkou) tak plech okolo otvoru pro sací trubku je zdeformovaný a gumička nepřiléhá, může to být tím? Nebo prosím poradte proč to nemaže.
Díky, s pozdravem Radek
stř lis 15, 2017 3:58 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA W 50 Mazání-

Příspěvek

Zdravím, sice by bylo nejlepší se ptát přímo v rubrice IFA, ale i tak rád pomůžu. Ta oranžová silikonová guma jen těsní spojení mezi olejovou náplní vany a náplní ohřátého nebo chlazeného oleje z výměníku. Takže to nemá vliv na sání oleje. Problém bude asi ve vyměněné filtraci oleje kde bude problém u regulačního tlakového ventilu, kde bude třeba nečistota pod koulí ventilu, nebo špatná tlaková pružina.
Volvo FL 614.
stř lis 15, 2017 4:31 pm

patricie
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 08, 2017 6:19 pm

Re: IFA W 50 Mazání-

Příspěvek

Zdravím.
Díky za radu, filtraci jsem úplně rozebral. a ejhle pod koulí ventilu byla skříplá zdrhovací páska (někomu tam spadla) a trysky na odstředivce úplně zabetonovaný a už to maže na 5KPa, mějte se .
Radek.
sob lis 18, 2017 6:04 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: IFA W 50 Mazání-

Příspěvek

Vlákno IFA je jinde, zde zamykám a později smažu, Přesuňte se tam prosím. Díky admin
ned pro 31, 2017 8:13 am

Zamčeno

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů