Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Dneska jsem poprvý vyjel s W50 pro dvě palety cementu do Hornbachu v Čestlicích a jela suprově po zimním spánku a v místě nakládky budila obrovskou pozornost. Kdybych vybíral vstupný tak by cesta byla zaplacená :D . Chystám se zvětšovat zahradní jezírko a tak Ifa bude nyní hodně pracovat, cíl je zvětšit obsah z 1100 m3 na cca 2000 m3 objemu vody.
Volvo FL 614.
čtv bře 12, 2020 1:22 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

To už asi pak nebude jezírko,ale vodní dílo, nebo přinejmenším koupaliště ne? :lol: :lol: :lol:
2000m3 je placka cca 50x20x2m, nebo se pletu? :D
Na takové stavbě už Ifu zaměstnáš velmi dobře i s novým příslušenstvím :thumbud: :thumbud: :thumbud:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát bře 13, 2020 7:52 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ano Ifa i Multicara 4x4 mají svojí práci naplánovanou. Jen ta hloubka je proměnná, od cca 1 metru do 3,7 metru.
Volvo FL 614.
pát bře 13, 2020 11:46 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - takze veľká akcia bude👍🏻 Budeš aj nejaký bager riesit ?

A dotaz;
Prečo mu tie predne kolesa raz zaberajú a raz nie? Samosvor ? A pride my že tie predne sa pri jazde do predu točia rýchlejšie 🤔

https://m.youtube.com/watch?v=WHZvnwJt_Gw
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob bře 14, 2020 11:37 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Asi nemá zapnuté všechny uzávěrky, ifa má i mezinápravový diferák s uzávěrkou.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob bře 14, 2020 9:32 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Něměl zapnutý uzávěr mezinápravovýho diferáku a taky nezapnutou uzávěrku předního diferáku. Buď měl to rozbitý nebo hrubá chyba obsluhy.
Dneska jsem dodělal hydraulický okruh na konec ramene hydraulický ruky a pak propojil hydraulický drapák z T 157 - velice děkuji za něj Pavlovi :wink: s čepem na konci ramene HR. Díky již dříve vyrobenému redukčnímu kusu, tenkrát pro hydraulické kleště na dřevo, mi to super pasovalo bez úprav na ten hydraulický drapák. Zítra bude první zkouška jak to bude fungovat a fotky taky budou.
Volvo FL 614.
sob bře 14, 2020 10:14 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak jsem rád, že jsem ti pomohl s dalším praktickým uplatněním tvé Ify W50 , myslím, že ta má ještě dnes stále mnoho využití v takové modifikaci jakou ji máš ty :-D Ta hydraulická ruka ti dává k autu široké možnosti využití, protože dnes existuje nespočet různého nářadí pro zavěšení, od paletových vidlí, hák,drapák, možná i podkop,kleště, půdní vrták, zatloukač kůlů, míchačka na beton a mnohé další.
Možná by ještě byla fajn nějaká radlice na uhrnování,podobně jak mají ty vojenské Tatry na předku :-D Čili z toho udělat víc multifunkční stroj než nákladní auto :lol: :dance: Však uvidíš sám co je potřeba, když se člověk pustí do jakékoli náročnější stavby. Tak ať se daří a těším se na fotky :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
ned bře 15, 2020 10:21 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - dobre ty👍🏻 Nech ti to šľape a daj potom nejaké foti a kľudne aj video 😉👍🏻

Diky za vysvetlenie ohľadne tých uzávierok , mne to nešlo úplne do hlavy. A další dotaz ; Čo taký Takraf adk 125? Občas sa na nete ukazu. Ako rChlo to jazdilo, poruchovosť , diely a čo ten 6valec v tom? To je ten samy ako s L60? Diky
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon bře 16, 2020 9:00 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ten ADK 125 je zcela jiný a nebyl vyroben v DDR, je to výroba Maďarsko ve spolupráci s DDR. Tedy nápravy jsou Raba a motor řadový šestiválec původně jako v řezačkách a není stejný s L60.
Co se týče jezírka, tak zemní práce jsou již hotové od podzimu a bagrování mi dělal kolega s super bagren Schäffer který je asi nejlepší co může být. Je to točnicový bagr 4x4 s podkopem a svahovacím zařízením vzadu a vepředu je velká lžíce s klapačkou. Tedy lepší než traktorbagr. Folii jsem pokládal sám a i svařoval jí. Nyní je již napuštěná voda do určité výše a teď se bude betonovat okraj jezera.
Volvo FL 614.
pon bře 16, 2020 9:13 am

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - takze to je ten motor ktorý je náchylný na tu kavitaciu? Myslel som že to má cosik s ifou spoločne .

Ten bagr je Schaeff SMB 2041. Za mna top a moj mokrý sen. 😻🚜
Skoda že si stále tak držia cenu🤷🏻‍♂️

Foto😉


Obrázek
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon bře 16, 2020 9:48 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ten motor v ADK 125 je lepší než v L60 díky bytelnější konstrukci a tím netrí na kavitaci. U L60 je blok motoru náchylný na frekvenční kmitání a to způsobuje kavitaci. Tím drpí i dnešní nejmodernější motory, tedy tento problém se vyskytuje i dnes.
Takhle pomáhal ten skvělý bagr loni při zvětšování jezírka.
Obrázek

A takhle pomáhá IFA při dalším budování jezírka. Protože nechci ničit zahradu tak jsem dnes odvezl na stavbu 5 tun písku takto:
Obrázek
Volvo FL 614.
pon bře 16, 2020 10:44 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirko - takze my tu Adkacku odporúčas? Ako je to s dielmy náhodou nevieš?

Jj ako píšem vyššie Schaeff SMB 2041, za mna najlepsi bager na svete, a pokial v tom je ešte 4valec deutz vzduchom chladený, tak je vyhrano. Známemu povedz že až to bude chciet dat niekedy do smelší, tak že budemprvý v poradí prosím 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ifa s tým drapakom vyzera super 👌🏻👍🏻 Moc chvalim, krasna praca. Drapak vyzera byt z Hon Un 053😉👍🏻 Super Idea.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon bře 16, 2020 10:54 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

AhoJ Peter,
ten drapák je originál DDR z nakladače T 157 a je rok výroby 1971. Takže mám to komplet originální DDR. Jinak kolega bagr asi nikdy neprodá, udržuje ho v provozu sám a i jeho další kolega, architekt si sám taky pořídil tento bagr. Ten má jen pro příležitostné práce když udělá projekt a má taky čas dělat zemní práce. Je pravda, že lepší varianta neexistuje, takový traktorbagr nezvládne nikdy to co tento bagr. Má i krabí chod díky řiditelným oběma nápravám a to nesmírně pomohlo při tvorbě hráze.
ADK 125 je dnes již historický kousek a tak se dá doporučit jen na domácí práce a pro malou firmu. Díly budou asi problém, jednak budou drahý a jen v cizině.
Volvo FL 614.
úte bře 17, 2020 7:55 am

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

Jirko, ten drapák Ti tiše závidím - škoda, že pán, když jsem kupoval ifu ho nechtěl prodat zvlášť, jinak Schaeff SMB 2041 je super ( ten můj je taky téměř denně v provozu - čeká mě přečepování, ale nevím kdy ). jeřáb ADK 070-0 zatím stojí na place, pán si chce ještě postavit konstrukci haly, potom se převeze. pravděpodobně budu střechu předělávat vzhledem k situaci někdy v příštím roce, tak mi to dá se říct vyhovuje. docela zajímavé: https://stroje.bazos.cz/inzerat/1172849 ... naradi.php ,
úte bře 17, 2020 8:03 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte bře 17, 2020 9:42 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů