Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Jirko, ten drapák je k té tvé Ifě ideální, i barvy ladí :-D Tak ať dobře slouží :-D Věřím že i ten druhý nějak kloudně využiješ :-D Ten je určený na úzké výkopy a drážky :-D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte bře 17, 2020 10:10 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Pavle,
ještě jednou velice díky za oba drapáky a pro oba mám využití. Mám taky v plánu dát druhou náhradní ruku LDK 1250 na ložnou plochu Mulicáry M22 4x4 a pak to používat na zahradě kde se jinak nedostanu náklaďákem. Tu bych poháněl elektrickým hydraulickým agregátem taky z DDR a je to Orstahydraulik. Ta stejná ruka na Ifě se osvědčila včera na skládání písku, a právě jsem přivezl 5 tun kamene do betonu. Takto rychle navážím materiál a připravuju se na dlouhodobé zavření provozoven a všeho díky koronaviru.
Volvo FL 614.
úte bře 17, 2020 10:22 am

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

a koukám změna - hala se nestaví, jeřáb se prodává... https://auto.bazos.cz/inzerat/116191587 ... ab-ifa.php - vzhůru do toho.
úte bře 17, 2020 12:53 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Na tom jeřábu jsou asi ovládací elektrohydraulické rozvaděče v háji a to je bolest ADK jeřábů. Nové nejsou k dispozici a funkční budou asi drahý nako ND. Ta poruchovost je u jeřábů které nestojí celý život pod střechou a jsou stále na dešti.
Volvo FL 614.
úte bře 17, 2020 1:26 pm

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

Tak o ventilech jsem věděl, vlastně v inzerátu je popsaný skutečný stav ( na to se dnes moc nehraje ) - vše se dá udělat, někdy lehce, někdy nikdy. možná to tak má být.
ještě otázka: Schaeff SMB 2041 má taky motor perkins - 4 válec?
úte bře 17, 2020 6:02 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Kapr5 - najskôr v tom bol 4valec deutz, potom 4valec perkins a niekto do toho dával aj 4valec Hatz. Za mna urcite motor deutz 👌🏻👍🏻 Malo žerie, dobre chytá , žiadne trápenie s vodou. Ten perkins už je komplikovanejší a hlavne väčší s zostane menej miesta na prístup k ostatným veciam .

Nešli by tie ovládače prerobiť z AB 063 čo je na tatrach ?
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte bře 17, 2020 8:35 pm

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

Peter, dik za odpověď, o předěláni ventilů nemám šajnu, nikdy jsem je neměl rozdělaný - ale znám lidi z bývalé STS - opraven, kteří to určitě budou vědět, dělali a předělávali vše možné aj nemožné, zeptám se.
úte bře 17, 2020 8:51 pm

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

předělávalo se to, pan konkrétně na ventily z tatry 148 AD 20 ( v té době ), dnes se to může předělat samozřejmě na novější
Obrázek

https://www.autojeraby-najman.cz/prodej ... dilu-cenik
http://kolostrnava.sk/sk/katalog-produk ... prepustaci
https://oktruck.webnode.cz/products/vpe ... pousteci-/
stř bře 18, 2020 7:49 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: IFA

Příspěvek

Kapr - nemáš za čo, ten bager je moj sen 😅 tak čo to o ňom niečo viem, aj nejaká kniha by sa k tomu našla 😅

Som si myslel že sa to prerabalo keď to nešlo zohnať 👍🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř bře 18, 2020 10:47 pm

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

Peter, asi šli cestou nejmenšího odporu...
mám v bagru Schaeff SKB 900 právě ten větší motor perkins 4 válce - vodou chlazený, jsem spokojený, chytá na brnk - kniha mě zajímá, mám hydrauliku, podkop i motor, ale samotný nakladač nemám.
čtv bře 19, 2020 1:21 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát bře 20, 2020 9:19 am

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon bře 23, 2020 12:25 pm

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: IFA

Příspěvek

poulm : ... suprová skřín,v kombinaci s W50 na balonech jeden z nejhezčích modelů minulé éry,hodně používaná v současnosti v Německu na obytky ....v čechách není snad žádná ....
pon bře 23, 2020 5:46 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ale je zde jedna na W50 La a má jí jeden zběratel, který sem dříve chodil. Jen prošla povodní u Vltavy a od té doby je mimo provoz. Jinak já měl tuto nástavbu LAK II taky, byl to počítačová nástavba pro spojaře. Vymontoval jsem z toho snad dvě tuny elektroniky a kabeláže. Pak jsem odpískal projekt obytné nástavby, díky neizolovanému provedení laminátové nástavby a taky s vnitřní výškou pouze 183 cm a to bylo docela málo. Přivezl jsem jí z Rostocku na mé W50 a po roce jí prodal zase zpět do Rostocku.
Volvo FL 614.
úte bře 24, 2020 12:07 am

mara1113
Příspěvky: 278
Registrován: pon srp 25, 2008 9:35 pm

Re: IFA

Příspěvek

Jirka Novák : ...tak přece tu nějaká je:-),fotka jen pro zajímavost asi nikde nebude ?,(stránky mám celkem prolezlý,bud jsem nezaregistroval nebo přehlídl ) ,škoda,že s ní nejezdí........ že jsi ji měl vím,škoda,že je pryč,jako výměnná nástavba to má svý výhody a byla by super na dovolený,byl jsem vevnitř a mě by to i stačilo,izolace se dá v dnešní době taky lehce pořešit ( videí z vestaveb do těchto skříní z německa je na Y.Tubu hromada) - z V3S mi sice přijde prostornější,ale to je jen moje zájmová odchylka , každopádně mít možnost výměny nástavby na W50 a místo na ni,tak nic neřeším,kde zastavíš,bydlíš,navíc karavany v oblibě zas tak moc nemám,ne že by nějak vadily,ale pohyblivost,průjezdnost a manévrovatelnost samotnýho LKW je daleko větší....
úte bře 24, 2020 6:16 am

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů