Kamaz, Ifa, Roman a další jiní "exoti"

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Hynek

Odpovědět
lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Ok. Světluška už dodala chybějící kus. Na vzhled to vypadá v pohodě, ale to samo nic neznamená, to je jasný. Bude chvíli trvat než to celý složim, pořád se vynořuje něco dalšího k řešení... na ifě i jinde.. třeba lamela. Píšou v knížce že rozměr má být 10 plus minus 0,3. Na netu jsem našel jen 11,5, tak nevím jestli koupit nebo prenýtovat, někde nechat...? A další... každopádně utáhnu hlavu víc, až na to přijde... :)
čtv srp 06, 2020 11:19 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Hlavy jsem utahoval podle díllenský knihy na maximální dovolený moment. Jinak hrozí i natáhnutí šroubů a tím se ztratí jejich pevnost. Když mám originální DDR těsnění tak již roky není problém.
Volvo FL 614.
čtv srp 06, 2020 5:27 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Tak hlavně že to drží a jede, ty pevnostní komponenty dělali tehdy němci hodně dobře, tak to snese i lecos víc :-)

Jinak možná se to tu již někdy psalo, ale nyní na trhu jsou z druhovýroby k mání vícelisté výkonnější vrtule 3 i 4 dírové na Ifácké motory a myslím, že by se sešly i v nákladních autech, nestojí majlant a fungují dobře:

https://eshop.svetluska.cz/hledani/?search=vrtule+ifa

Obrázek

Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
čtv srp 06, 2020 6:31 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Je to rok co jsem se zbavil L60 a vůbec nelituju. Na foru v Německu sleduju problémy L60 a musím potvrdit mojí zkušenost, že opravy jsou velice častý. To je na vrub stáří a taky složitosti oproti W50. Tedy bylo to super rozhodnutí, krize dorazila jak jsem předvídal a dnes bych nic tam neprodal.
Volvo FL 614.
pát srp 07, 2020 2:13 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Jirka:
máš pravdu, dotlačit a udržet L60 v TOP technickém a legislativním stavu v ČR je velice náročné až téměř nereálné v dnešní době. Skoro by se dalo říct, že to byla slepá ulička dalšího vývoje W50. Ale to je už asi jedno, jak to tak vidím i dál na netu, tak kdo ještě má L60 tak se ji snaží za každou cenu dát pryč.

Nicméně, neuvažuješ znovu nad tím motorem Volvo ve své W50? Myslím, že to není až tak nereálné. Já třeba také znovu uvažuji o zástavbě motoru 6VD. Prostě je potřeba pořád vyvíjet dál tam, kde soudruzi usnuli. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pát srp 07, 2020 11:19 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Ahoj Pavle,
projekt jsem zamítnul a to z důvodu STK a zatím zachování žlutých SPZ. Na ježdění po CZ stačí i originální čtyřválec a k případné delší jízdě mám Volvo. Jen mě vadí rozšížení mýta a tím taky nejde využívat rychlostní komunikace. Proto jsem přidal do vozovýho parku dodávku a s to jsem nadmíru spokojený. Je registrovaná jako osobní a přitom zvládne paletu cementu 1400 kg. Neplatí pro ní zákazy nákladní dopravy a maximálu má 150 km/h. Vše řeším jak se dá a žádá to dnešní doba, mám v případě nutnosti variantu veteránské registrace u obou LKW.
Volvo FL 614.
pát srp 07, 2020 11:40 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

Já to velmi dobře chápu,také mám dodávku a používám ji defakto na vše. Pro tebe pro ježdění po Praze a okolí je to nejschůdnější volba co může být, to je jasné.
Tu zástavbu do Ify jsem myslel už jenom jako koníček, zábavu, tvé hobby. Třeba až dostavíš, tak uvidíš, co ti padne do oka. :D
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
sob srp 08, 2020 6:21 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: IFA

Příspěvek

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
úte srp 11, 2020 9:34 am

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

ahoj, mám problém, z posilovače brzd mi někde uniká vzduch, nafoukne do tři, více né, když zamrdlám tyčí, za vteřinu ten parchant opět uniká - prosím nemáte někdo řez, abych se podívál kde to může unikat?, nebo poradit ? děkuji, ( forem jsem neprocházel, není čas... ) dík. :think: :think: :think:
úte srp 11, 2020 7:13 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Jedině ho rozebrat, vyčistit a taky zkontrolovat na vydření funkčních ploch. Pak dát všechny manžety nové, dobře promazat a je klid.
Volvo FL 614.
stř srp 12, 2020 8:51 am

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

Jirko, děkuji za radu, dnes navečer se do toho pustím.
stř srp 12, 2020 12:48 pm

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Tak další prosba o radu... Sundal jsem dnes konečně hlavy z w50 motoru a jeden válec je kvůli rzi na výměnu. Našel jsem sadu za cca 2000,- bez daně, asi na čtyřech eshopech. Píst průměr 120 atd, použití na 512, 514, w50. Má s tím někdo zkušenost, prosím? Můžu to beze strachu koupit? :)
čtv srp 13, 2020 6:47 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: IFA

Příspěvek

Záleží jaký je výrobce, nebrat Čínskou výrobu a doporučuji pouze Mahle výrobu.
Volvo FL 614.
čtv srp 13, 2020 10:09 pm

lukajil
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 27, 2020 7:56 pm

Re: IFA

Příspěvek

Myslím, že všechny nabízené jsou čína. To co jsem našel... 😕
pát srp 14, 2020 12:06 am

kapr5
Příspěvky: 25
Registrován: stř lis 07, 2018 8:22 pm
Bydliště: pod Ještědem

Re: IFA

Příspěvek

tak mám vcelku hotovo, už řeším jenom manžetu pístu pod táhlem od brzdy - rozměr 23x31x6 mm, jenom nevím jestli mám rozměr 31 správně změřený - je to tam volnější a malinko fouká, je to po chcípnutí motoru a zamrdlání táhlem slyšet - Jirko, prosím jdou rozměry někde dohledat? a taky kde se dá koupít ( třeba i sada ? ) - dostal jsem možnost nechat si vyrobit sadu na zakázku - Hostr Liberec, samozřejmě by byla drahší, ale když musíš, tak musíš... :D :D :D
sob srp 15, 2020 2:28 pm

Odpovědět

Zpět na „OSTATNÍ ZNAČKY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů