Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine

Odpovědět
M.S

DAF SRT

Příspěvek

Ale abych tě zas tak moc neodradil, něco bysme tu přece jen mohli stvořit.
Pro začátek uvádím překrásný DAF SRT z poslední sezóny DAFu na okruzích. Fabrika odstoupila zcela nelogicky. Po zhruba třech letech, kdy nejdřív byli úplní outsideři, přes zlepšení a náhodné nadějné výsledky, ale pořád hrůza. Pak přišla sezóna 1999 a také dva nové, jednoduché, krásné a hlavně velmi úspěšné závodní trucky kategorie Super Race Truck. Po této vydařené sezóně,kdy DAF konečně stačil na MAN i CAT a to zcela viditelně a někdy byl i lepší, právě po této sezóně odstoupili...
Jezdci Alain Ferté, Gerd Körber
Data: 1400 PS, 3800 Nm, 12000 ccm R6, 2x Turbo KKK
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ned kvě 28, 2006 10:21 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jako to byly jedny z nehjezčích race-trucků po designový stránce. O tom odchodu ze závodů jsem se tehdy bavil na stánku Dafa při jejich posledním závodě v Mostě. Asi to nebylo zrovna tovární stanovisko...ale bylo mi řečeno, že si Daf vyzkoušel co potřeboval a ostatním ukázal, že i Daf umí být na špičce. Takže nemaj co víc dosáhnout.
A mimochodem....pokud se nepletu, tak celý vývoj Dafů měl na starosti Mario Kress, kterej nyní dělá u Byggyry.
ned kvě 28, 2006 2:35 pm

M.S

Příspěvek

Mě osobně se nejvíc po technický stránce líbil SRT z roku 97. Pravda, že klasický žebřinový rám který byl jen zespodu zpevněn příhradovým rámem, to není nic extra technického, ale volant v Truck Racingu uprostřed, sakra to byla inovace!
Obrázek
Podle mě nejhezčí DAF na okruzích byl SRT ´98 Gerda Körbega. Barvy podobné předchozímu ročníku, ale místo bílé žlutá. Brutální vzhled, ani z technického hlediska nebyl špatný, třeba zadní náprava de Dion, to je také slušná inovace. Volant se sice vrátil na klasickou levou stranu, ale jak jsem již napsal, brutální design s minimálními převisy jojo...:-)
Obrázek
Obrázek
ned kvě 28, 2006 9:39 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jo...inovace... de Dion a volant uprostřed....ale nic z toho jim moc štěstí nepřineslo.
pon kvě 29, 2006 8:39 am

M.S

Příspěvek

Splet jsem se. Daf Fina Racinf team jel European Truck Racing Cup 4 roky, tzn od roku 1996. První dva byl šéfem Von der Marwitz, který má právě na triku ten volant uprostřed. Výsledky byly ostudné, Marwitze vyhodili :D a pro třetí rok fabrika nechala auta udělat u týmu Bickel tuning (Gerd Körber). Jako druhého jezdce najali Alaina Fertého.

Tato sezóna 1998 s podle mě nejhezčím truckem neúspěšná nebyla!!!
Přestože jel Ferté v trucku vůbec poprvé, hned v prvním závodě Misanu zajel několik výborných míst. Je také pravda, že třeba na startu pohárového závodu prohrabal 5 míst, protože neměli ani on ani Gerd natestováno a chudák Alain netušil, že když sešlápne plyn na podlahu, zatáhne 1250 koní!
Jak jsem psal, sezóna 1998 nebyla vůbec špatná. Spousty kol jeli na bedně, jen se vždy něco po***o a body nebyly...

Mimochodem- de Dion na jejich nejslavnější rok 1999 v DAFu zavrhli a použili klasickou zadní tuhou nápravu. V tomto roce 1999 se de Dion ale objevil premiérově na trucku Harriho Luostarinena - CATERPILLAR TRD.
pon kvě 29, 2006 9:51 am

octavus
Příspěvky: 92
Registrován: úte bře 21, 2006 7:59 pm
Bydliště: Prostějov

Příspěvek

Příspěvek jsem přesunul do sezóny 2006 kam patří
čtv čer 01, 2006 7:25 pm

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Příspěvek

octavus píše:Příspěvek jsem přesunul do sezóny 2006 kam patří
:wink: Nějak jsem se stratil " octavus " a nemůžu to najít. Není nějaký odkaz na toho Dafa? Děkuji.
pát srp 08, 2008 7:31 pm

Odpovědět

Zpět na „TRUCK RACING“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů