Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Co byste řekli na možné překvapení v podobě 2x Iveco Powerstar od Macíků? :think: Musím ale říct, že Franta je opravdu povedený stroj a že značka LIAZ na Dakar zkrátka patří...
pon bře 25, 2019 11:25 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To Coudy:

...tak, tak... souhlas se vším, ale holt nezbývá než se smířit a těšit se na nové stroje... Akorát ten Alda se nám ještě nerýsuje, prý byl nebo je v Dubaji...tak copa se z tohohle ještě vyklube..., ale tak to ani nemusí s autem jako takovým souviset, tak snad aspoň pořádnej balík peněz na novou Tatru ;-)
pon bře 25, 2019 11:47 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

úte bře 26, 2019 1:16 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak Iveco bylo celkem jasné. Mě teda skoro víc vadí ten čumák než absence LIAZky. Já jsem tajně doufal v Trakkera... :( Uvidíme jak to bude vypadat. Jediné co mě napadá je krátká kabina, pak by se dalo něco dělat s nástavbou, na kterou bude víc prostoru. Mohlo by to být trochu jako Scania od Kovácse. Ale spíš to tipuju na "kopii" De Rooye.
Filip Nikl
úte bře 26, 2019 10:26 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak to není dobrá zpráva. Powerstar se mi fakt nelíbí. A navíc zmizí poslední liazácký mohykán :(
No, třeba to udělají pěkně, doteď zatím Macíkovci neměli ošklivý auto.
úte bře 26, 2019 11:44 am

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mě trochu překvapuje že další stáj s IVECEM. Ale pokud platí, nebo poskytují díly tak asi není co řešit
úte bře 26, 2019 11:46 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aby neměl Aleš taky Iveco :D
Tomáš Ďurčo
úte bře 26, 2019 12:27 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Je to o motoru. Cursor je evidentně kvalitní základ pro závodní motor a ikdyž příprava motoru probíhá ve vlastní režii, tak je to pořád Iveco. Takže pokud budu stavět kamion, tak to bude buď Iveco a nebo značka co neexistuje (LIAZ). Případně taková co nemá vlastní odpovídající motor - možná Ginaf, možná Tatra?, možná SISU? nevim. Pokud bude mít zájem.
Jak už jsem tu psal. Existují ochranné známky a pokud chci jet na akci typu Dakar a být mediálně aktivní, tak si nemůžu postavit jen tak něco. Asi se mi nic nestane, ale proč riskovat. :wink:
Filip Nikl
úte bře 26, 2019 4:45 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Kabina bude stejná jako má Deroy
úte bře 26, 2019 6:51 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Osobně jsem se také těšil na pohledného Trakkera od Macíků (což věřím, že by bylo peckové auto), jenomže tuto myšlenku poměrně rozprášila informace, že u Macíků stavějí i druhé auto pro Jardu Valtra a navíc totožné. A Jarda po svezení v Jamalce od Lopíků měl asi jasno, jakou koncepci by do budoucna rád. Nevím, jestli jel někdy MM v kapotovém kamionu a jaké pocity z toho měl. Na to jsem se ho nezeptal. No, nechme se překvapit. Liazky od Macíků patřily vždycky k tomu nejhezčímu, co se v dakarském rybníčku nacházelo. LIAZ bude chybět, přestože všichni víme, že šlo jen o známou a pohlednou kabinu a že zbytek auta je skládačka.
Naposledy upravil(a) Coudy dne úte bře 26, 2019 10:02 pm, celkem upraveno 1 x.
úte bře 26, 2019 7:44 pm

cernokneznikix
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 02, 2017 12:52 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ja potvrzuju ze sem slysel iveco a dve stejna auta...jak to bude doopravdy uvidime zanedlouho...spis me zaujal rozhovor s Pepikem Kalinou ohledne Saudske Arabie...ten teren sem si predstavoval jinak...a pak jeste hodne zajimave informace od buggyry...nechci jmenovat, ale aby jsme se nedivili casem vic nez u matese....
úte bře 26, 2019 8:59 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A co bude u Buggyry? Pokud se o tom bavili v Sosnové, tak to žádné opravdové tajemství nebude. :lol: :lol:
Filip Nikl
úte bře 26, 2019 9:04 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

No, že bys poukazoval na nějakou rošádu i u Buggyry... tam je to přeci dané smlouvou s Tatrou ne..??? Tak tam bychom to snad s technikou měli jasné....?? Tedy doufám :think:

Mě tedy překvapil i rozhovor s Mariem... ten Ford mi k MKR nějak nejde...nebo že by to mělo spojitost s Bonverem..??? Nevíte... :doh:

Každopádně hlavně že se zase něco děje :D :clap: No a také Oředníček mi překvapil, že stále figuruje u South Racing...počítal jsem, že vzájemná spolupráce s MP fungovala na 100%...myslím že parťáka jako je Tomáš se jen tak nenajde...myslím ta jeho dobrovolná pozice a odevdanost své roli v týmu MP... za to si mne Tomáš letos získal, stojí nohama na zemi a rozhodně se ani za své výkony stydět nemusel :clap:

Je zase nač se těšit...můžeme bejt hrdí na naší CZ účast, když to člověk v té Sosnové vidí na vlastní oči...historie i současnost, srdce dakaráka zaplesá...
úte bře 26, 2019 9:18 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mirou: No ono mu bylo špatně rozumět ale neříkal spíš "fourth truck". Tedy "čtvrtý kamion". To by odpovídalo - dvě generace modelu K, třetí byl Sherpa a teď bude 4. auto.
Filip Nikl
úte bře 26, 2019 9:22 pm

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Filip 90: noooo tak sem teď poslechnul snad 5x s moji drahou polovičkou (angličtinářkou) a je pravda že ta stylizace té informace (pokud by tedy chtěl informovat o Fordu) by takto zněla divně a lépe tam sedí ta varianta: "Stavíme nový truck, čtvrtý dakarský speciál.." To je docela úsměvný, jak snadno může vzniknout dezinformace...mimo jiné, když to reportér přeložil jako Ford (třeba správně ???)... Ale stále jsou možné obě varianty :D tak aspoň je to zase napínavé ..

Jinak sem zahlédl v Sosnové i Vencu Sv. Vyběhl jsem za ním, že ho oslovím a zeptám se, zda se někam chystají na závody a nakonec jsem to vzdal...člověk je v té Sosnové kolikrát jak malý dítě, radost, že vidí kohokoli, kdo má nějakou spojitost s tímhle sportem :D Tak snad by měl pochopení :D Škoda, že tam nebyla jeho Dakarka...
úte bře 26, 2019 9:48 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 17 hostů