Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

u MKR to bude určitě čtvrtý kamion. Ono to už bylo i někde dříve zmíněno i oficiálně. Podle mě jsem sem dával i odkaz na nějaký článek. Teď se mi to nechce hledat, ale zítra na to kouknu.

Co k tý Buggyře? tohle vždycky miluju jak někdo něco nakousne, že něco ví, ale nic neřekne. To je pořád dokola. Pokud něco Buggyra něco zmínila v Sosnové, tak to zase tak tajné nebude.
úte bře 26, 2019 11:19 pm

cernokneznikix
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 02, 2017 12:52 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

U buggyry sou dost na limitu Tatry co se tyce vahy...na rychlich usecich ztraci vic nez by chteli...pripadny automat dalsi vaha nahoru a hlavne teziste minimalne o 15 cm nahoru taky...a jelikoz SA je hlavne o rychlich pistach dle Pepy Kaliny maji o cem premyslet...
stř bře 27, 2019 8:18 am

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak to se snad ještě dočkáme Phoenixe na pevnejch nápravách ne..??? :( No dyť to asi ani není v rozporu s pravidlama ne... bouda Phoenix a co je na podvozku vlastně nikoho nezajímá ...když to tedy zjednoduším...
stř bře 27, 2019 9:00 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Zajímavá a né moc dobrá zpráva proběhla holandskými zdroji:

Pořadatelé ve Valkenswaardu mají problém a organizací slavného Pre-Proloogu. Proti se postavily nějaké místní iniciativy (hluk, emise, mnoho návštěvníků, kteří projíždějí městem). Soud pozastavil povolení pro organizaci akce, vydané městem. Zatím je čas vyjednávat, co bude dál, ale zase ne tak mnoho. Ono hlavně v posledních dvou letech bylo ve Valkenswaardu poznat, že dobře už bylo. Ale aby se nakonec Holanďani na nějakou dakarskou show nejezdili dívat k nám do Sosnové :-), byť ta jejich je stále tak o 1-2 levely výš. Třeba nebude tak zle a nějak to dají do kupy.

Pro ty, kdo tam nejezdí: Eurocircuit se nachází asi 2 kilometry za městem a je obklopen lesy. Ohrožení hlukem je tedy iluzorní a kromě toho se na okruhu pořádají různé akce po celý rok.
stř bře 27, 2019 9:02 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Když už je to v podstatě venku co se u MM staví tak tu hodím odkaz a kdo je pozorný uvidí třeba ...
Jinak video z listopadu :D :D :hvizd:
https://www.garaz.cz/clanek/vlog-108-vi ... lanky-home

Vůbec bych se nedivil těm pevných nápravám u BGR jestli to chtějí posunout někde dál. Jak vidno teď už nejsou schopni vymyslet nic.
O to více si budeme do budoucna vážit AL ...

Já jen nechápu že Aleš za sebou nemá TATRU nemá ani nějakého konstruktéra v podstatě si to staví sám a i tak dokáže udělat aspoň nějaké výsledky což se BGR moc za celou dobu nedaří
stř bře 27, 2019 9:29 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Herry: A co jsme měli na videu konkrétně vidět a kdy? Kromě prosvítajícího rámu vzadu tam nic nového nebylo. :lol:

BGR: Hm to je zajímavá informace. Tatra patřila vždy k nejlehčím autům ve startovním poli. Je pravda, že BGR má ten spodek hodně opancéřovaný, tak asi kila porostou. Těžko říct. Auta s pevnými nápravami mají běžně startovní hmotnost okolo 10 tun. Dle mého názoru nejsou řešení pevné nápravy, ani kapota, ani nižší hmotnost, ale to aby auto vydrželo tu palbu celý závod bez poruchy. Pokud Phoenix jede, tak jede na špičce. Jenže on dost času nejede na 100% a nebo nejde vůbec. :wink:

No tak se Pre-Proloog přesune do Sosnový a bude. :lol:
Filip Nikl
stř bře 27, 2019 9:55 am

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A jezdila by vůbec Buggyra Dakar bez Tatry? Než Tatra prodloužila smlouvu, tak aktivita Buggyry kolem Dakaru značně poklesla, alespoň soudě podle toho, co se dostane k fanouškovi.
stř bře 27, 2019 9:58 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak já tam vidím kabinu modrou dlouhou iveco ale spíš mi šlo o to že kdo byl všímavý tak už v listopadu vědět co se staví :wink:
stř bře 27, 2019 10:15 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Modrá kabina Iveca :wink:
stř bře 27, 2019 10:19 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

David Vršecký uváděl, že má Phoenix nějakých 600 kg nad min. limit a že nevidí prostor, kde je ušetřit.
stř bře 27, 2019 10:25 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Před pár týdny jsem byl v Sedlčanech na dílně nabírat data na model a viděl všechno, jen né celé auto v kupě :-) Resp. plurál. Bude to docela zajímavé a na ten model se moc těším.
Co mohu říci, tak že ty kabiny již dávno nemají svou původní barvu, jsou vyrámované, nalakované a dostrojují se. Možná jsou už posazené nahoře, ale dostrojovaly se na zemi, aby se do nich nemuselo pořád lézt po schůdcích. Těším se na výsledek.
stř bře 27, 2019 10:40 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jasně! V čase 6:12... :dance: Nejen dlouhá kabina Iveco, ale taky přední a zadní oblouky rámu, které jsou stejně vysoké, takže nástavba vypadá na kvádr.
A on je nějaký hmotnostní limit? Nebo je myšleno 600 kg nad spodní limit čili 9100 kg? To mi nepřijde jako tragédie vůči konkurenci. :think:
Filip Nikl
stř bře 27, 2019 10:45 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak jsem to pochopil. Tragédie to není, ale když dojíždí špička půldenní etapu s minutovymi rozestupy jak v rallye, tak 7% handicap není málo. Navíc to znamená větší nároky na agregáty, podvozek, pneu, brzdy atd.
stř bře 27, 2019 11:03 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Nemyslím, že by Aleš to auto konstruoval sám. Onehdá v rozhovoru povídal, že technice auta moc nerozumí a že je tam od toho, aby točil volantem.
stř bře 27, 2019 12:13 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A to já si zas myslím :D J. Ference moc jako konstruktéra nepovažuji. Holáň ten queen akorát vyladil a jestli teď bude stavět nové auto tak předpokládám že s P. Pokorou a toho taky jako úplně konstruktérské eso nepovažuji když to srovnám s BGR kde se tomu plně věnuje Vrša s pomocí R. Smolky (PS: nevíte jak to s ním teď je ?)
Proto jsem psal že na to že si to AL dělají defakto všechno sámi tak má celkem slušné výsledky :think:
Já se těším strašně na to co teď vymysleli :D :D :shhh: :sly:
Naposledy upravil(a) herrywood dne stř bře 27, 2019 5:28 pm, celkem upraveno 1 x.
stř bře 27, 2019 1:02 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 53 hostů