Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Smil: mně se z kapotáku nejvíce líbí Kamaz. Ještě jak má to zadní křídlo, tak je to fakt pecka.
ned říj 06, 2019 6:41 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Tak dneska na Maroku pohroma pro české barvy. Martin Prokop končí s přehřátým motorem a hádám, že asi pojede domů. Boris Vaculík etapu nedokončil kvůli rozbitému hydrookruhu, na kterém jsou nejen stojné vyprošťovací nohy, ale taky posilovač řízení. Martin Macík rozbitá převodovka. když to kluci opraví, nechají je za nějakých časových podmínek pokračovat. Bohužel ale potřebné díly mají doma - zákon dakarské schválnosti, tohle nikdy neodešlo, převodovka tam byla celou dobu ta stejná, na Dakar je nachystaná nová převodovka.

Takže celkem waterloo. Ale prý nádherné tratě a krásná soutěž.
ned říj 06, 2019 6:49 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ono na živo ty auta co na fotkách se nám nelíbí vypadají úplně luxusně, pro mě je zatím nejhezčí stávajíc Královna 69. To je auto, že když ho vidím na živo rozklepe se mi koleno :lol: hlavně zato může barva která na fotkách nezáří :think:
ned říj 06, 2019 6:51 pm

Ales Loprais
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 04, 2019 11:04 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Re: Marko

Dekuji za poklonu,

je to jak pisete, update predpisu se mimo jine bude tykat drivejsi povinnosti 200kusove serie coz jiz nebude nutnosti.
Co se tyka designu smerujeme k tomu co jsme zverejnili v sobotni vizualizaci :)
ned říj 06, 2019 7:36 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ales Loprais:

Dekujeme moc za informace a za to, ze takhke komunikujete s fanouskama.

A take jsem rad za to, ze se pravidla trochu uvolni. Protoze pak bychom meli na Dakaru jen sama Iveca.

Ja se zeptam na takovou blbost, neplanujete aktualizovat polepy na doprovodnych vozidlech? Prijde mi to takove neprofesionalni, treba ta zluta Tatra.

A jeste kolik mate v planu vzit dorpovodnych vozidel na Dakar? Vezmete tentokrat obytnou Tatru?
ned říj 06, 2019 8:04 pm

Ales Loprais
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 04, 2019 11:04 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Re: Zemi8

Rado se stalo,

Ohledne naseho retro designu doprovodne Tatry - je to srdcova zalezitost jelikoz na nadstavbe je vyobrazeny nejen nas milovany zluty vitezny Jamal ze Silk Way, ale i predchozi 815ky z Dakaru, Stredoevropske Rallye a Karlovy Pumy jak prcha pred Schlesserem. Je to nostalgie, netvrdim, ze to casem nezmenime, ale je to kus nasi historie. Proto je re-brandovana pouze kabina.

Bydlika nyni vezmeme.
Dakar bude dlouhy a v noci hodne studeny..
ned říj 06, 2019 8:45 pm

cernokneznikix
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 02, 2017 12:52 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Zdravim Vas Alesi...
Myslim ze muzu rict za vsechny tady na foru ze je to pro nas pocta a ze je prijemne vedet info primo "od zdroje". Za to dekujeme...
Ja bych mel s dovolenim dve otazky. Jednu spise organizacniho razu...jak to bude s prepravou techniky na start do SA? A druha je technickeho razu...jak je to doopravdy s vahou Tatry vs pevne napravy?
Diky
ned říj 06, 2019 9:15 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ale musím znova říct, že Aleš posunul laťku opravdu vysoko, co se týče komunikace s fanouškama, těd nemyslím ty všeobecný, ale ty co třeba našli tohle forum a chtějí se dozvědět ještě víc. Za mě osobně je obrovská čest být tu s takovým člověkem, pro mě osobně nejlepším českým jezdcem v kamionech(nikomu to nenutím, každý má svého favorita :wink: ). Díky němu jsme se dnes dozvěděli plno zajímavých věcí, o které se tady podělil. Díky ještě jednou :)
ned říj 06, 2019 9:51 pm

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aleši dík že jsi tady, poklona.
Jinak ta Paragovka, no, nemůžu říct že to vypadá špatně, ale prostě by to měla být Tatra. Já chápu všechny důvody, chápu jak se k tomu postavila Tatra, chápu že podpora od Pragy asi bude zásadní pro tým, ale přesto všechno, tohle se těžko skalnímu fandovi a Tatrovákovi skousává. Snad bude v budoucnu líp. :(
ned říj 06, 2019 10:03 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aleši, ješte jsem si vzpomnel na dve otazky a to:

1. Kdo je hlavnim konstukterem? Stale pan Holan nebo nekdo jiny?
2. Motor bude tedy Iveco a tlumice Reiger?

Dekuji
ned říj 06, 2019 10:32 pm

Honza991
Příspěvky: 142
Registrován: stř led 10, 2018 7:48 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aleši díky za takhle přímou komunikaci!
Zajímá mě budoucnost Pragy.
Plánuje Praga-Loprais stavět závodní kamiony? Přemýšlím, kde pro Pragu díra na trhu a rally trucky mi přijdou jako zajímavá myšlenka, zvlášť pro arabské trhy.
ned říj 06, 2019 10:41 pm

Honza991
Příspěvky: 142
Registrován: stř led 10, 2018 7:48 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aleši díky za takhle přímou komunikaci!
Zajímá mě budoucnost Pragy.
Plánuje Praga-Loprais stavět závodní kamiony? Přemýšlím, kde pro Pragu díra na trhu a rally trucky mi přijdou jako zajímavá myšlenka, zvlášť pro arabské trhy.
Naposledy upravil(a) Honza991 dne pon říj 07, 2019 1:05 am, celkem upraveno 1 x.
ned říj 06, 2019 10:43 pm

DEEREman
Příspěvky: 167
Registrován: ned led 01, 2017 10:02 pm
Bydliště: Kde se dá!

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Vítám Tě zde Aleši! Udělal jsi mi velikánskou radost. :)

A hnedka přikládám pár otázek, a chápu, že mi možná neodpovíš. Ale poslední dobou si myslím, že si buggyra nezaslouží tovární podporu. Výsledky nejsou na takové úrovni jaké bych očekával, ale hlavně výroky vedení buggyry na značku Tatra mi připadají dost neuctivé na to, že tovární podporu mají!

1) Budeš se jako tým ucházet v případném výběrovém řízení o tovární podporu Tatry?

2) Popřípadě je nějak časově vymezena spolupráce s Pragou?

3) Dále mě zajímá, zda se bude v průběhu času měnit i Praga V4S, nebo za dva roky přijde nový vůz, který bude mít již kabinu shodnout ze serie? Možná i pevné nápravy? (Zajímá mě budoucnost spolupráce Loprais - Praga)

4) Praga V4S je podvozkově Tatra, došlo k nějakým změnám oproti Queen 69?

Držím palce a doufám, že se práce stihnou. :wink:
ned říj 06, 2019 11:04 pm

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aleši, díky za ochotu k diskuzi zde na TF :clap:

S update predpisů očekávám i účast Kamaze - čumákovce na Dakaru 2020

Je na čase, aby Tatra začala přemýšlet o přesunu motoru ze "zakabiny" zpět před kabinu pod čumák :wink: Že to těm vojákům nevadí? 8)
pon říj 07, 2019 12:35 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Rusové nasadí v Saúdské Arábii čtveřici trambusových Kamazů 43509.
pon říj 07, 2019 1:03 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Pavel Novák a 21 hostů