Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Díky za info. Už to dříve naťuk Macík senior. Okomentoval jsem to, že si myslím, že jde možná o vysavač (SxS).
čtv dub 30, 2020 6:35 am

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Rozhovor s Alešem. Redaktor se ho ptá, zda s královnou pojede český jezdec se zkušenostmi s rallye Dakar. Na to odpovídá ano! Takže podle mnohých zde nejžhavější kandidát Kresta padá. To neni dakarský závodník:)

Takže se nabízí kdo?
Martin Kolomý
Marek Spáčil
Vlasta Vildman
Karel Trněný, ale ten odjel asi jednu etapu...
Filip Škrobánek
Honza Tománek. Ten s Alešem už jednou jel, ale nevím jak je na tom zdravotně a spíš je to špičkový navigátor...
A dal už mě nikdo nenapadá, co vy na to?


https://www.motolevel.com/clanek-10818- ... wY8l0l_DME
pon kvě 04, 2020 9:44 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Martin Kolomý - pochopil jsem, že na tom není zdravotně zrovna skvěle. A pokud bude, že chce pokračovat s Prokopem.
Marek Spáčil - snad už pochopil, že závodník není
Vlasta Vildman - Říkal, když jsem ho otravoval na nějaké akci, že už asi nikdy s nikým. A pokud, věřím, že u Macíků.
Karel Trněný, ale ten odjel asi jednu etapu... No, ten asi ne.
Filip Škrobánek - Škrobánek je mechanik, kterýho k tomu onehdá posadili, ne?
Honza Tománek - To by mi znělo rozumně. Jako hobík dobrý.

Valtr má nový Iveco...
S Vrátným se nerozešli úplně v dobrým, takže by mě to překvapilo. Ale vyloučit se nedá nic.
Tomáš Tomeček si pojede svoje a jinde, předpokládám.

Co Štajf?
Michal Honda?

Nebo různý fantasmagorie jako když navigoval Pabiška toho Poláka.
pon kvě 04, 2020 10:11 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Vzdyt to muze byt i nekdo kdo byl na Dakaru jako navigator nebo cokoliv. Ja bych to videl zase na obnoveni rychle asistence a spoluprace s Tomankem a Kasparkem, to mi dava nejvetsi logiku. Ale na druhou stranu bych se nezameroval jen na ceske jezdce. Ales ma spoustu kamaradu v zahranici. Nedivil bych se kdyby za to sedl nekdo z nizozemi na zkousku. Treba Van Kasteren.
pon kvě 04, 2020 10:37 pm

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

nevím, mluvilo se o českém jezdci nebo ne?
úte kvě 05, 2020 6:04 am

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ono hlavně v rozhovoru to vypadá takto:

Na nadcházející ročník 2021 byste chtěl vyslat jak Lady Pragu, tak také Královnu. Můžete prozradit, zda-li ji bude pilotovat český jezdec se zkušenostmi s Rallye Dakar?
„Ano, takový je plán.“

Což je docela podstatné. Když se to vezmeme do důsledku, tak Aleš nic neřekl. Pouze částečně potvrdil jemu podsunutou myšlenku redaktora. Za mě tam nevidím žádný nový informační přínos. Jsme stále, tam kde jsme byli. Chtějí, aby Queen jela Dakar a jednají s možnými zájemci, nejlépe z ČR. :wink:
Filip Nikl
úte kvě 05, 2020 8:46 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

..... můj tip na drivera pro Queenu je Vojtěch Štajf. S Alešem už jel jako navigátor, rallyman je to hodně slušnej, závodil i na blízkým východě, prachy díky bigamistovi Janečkovi též nejsou problém, o účast na Dakaru dlouhodobě usiluje. Jestli by chtěl jet s truckem ovšem netuším. Nicméně, vyjma Kolomajze, Macíka a asi i Šoltyse(kdyby se trošku kousnul) se obávám, že v ČR aktuálně není nikdo, kdo by byl schopen jet s Queenou stabilně v Top10, což je pozice, kterou si Lopre představuje zejména kvůli co nejrychlejší případné pomoci na trati. Jsem fakt zvědav, kdo a co z toho nakonec vyleze a jaká bude skutečná realita té "závodní" asistence..... :hvizd:
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
úte kvě 05, 2020 7:08 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

U Mammoetu se pustili do nejake stavby nebo prestavby. Ze by konec spoluprace s MKR?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zdroj:
https://www.facebook.com/10870030588133 ... sn=scwspmo
Naposledy upravil(a) zemi8 dne čtv kvě 07, 2020 9:26 am, celkem upraveno 4 x.
stř kvě 06, 2020 9:23 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To si nemyslím. Pokud ta kabina patří k tomu podvozku, tak to auto rozhodně není žádný rychlík. Podvozek je technicky tak někdy rok 2007 :D
Jestli dobře koukám, tak ta kabina je Volvo FMX.
Podle mě tedy vytáhli z kopřiv jejich starší Ginaf X2223, co jim jezdil rychlou asistenci - tento - a budou ho oživovat a transformovat na Volvo. Vzhledem k tomu, že Renault Trucks je vlastněný právě Volvem, tak by asistenční FMX docela i dávalo smysl. :wink:
Filip Nikl
stř kvě 06, 2020 9:46 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jirka Vintr psal, že Mario Kress by měl být vázán spoluprací s Renaultem tuším do letošního (již odjetého) Dakaru. Tak je možné, že toto Volvo s tím také bude nějak souviset.
čtv kvě 07, 2020 1:57 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aldův střípek k dakaru 2017
A nějaký rozhovor https://www.motolevel.com/clanek-10818- ... 1ZvDvYjYmw

Aleš Loprais Dakar Live
5 hod ·
Dakar 2017 právě na ČT SPORT 🙈

Jeden z nejhorších ročníků, které jsem absolvoval. Fatální chyba týmu, nefunkční servo pumpa, která znamenala nemožnost zatočení volantem se stala přesně 7x během Dakaru. Dlouho po závodě jsem si vyčítal, že jsem v dané souťěži neodstoupil a riskoval život. Jednou se volant zaseknul ve výšce 3tis metrů nad mořem při přejezdu hor. Stáli při nás všichni strážní Andělé jelikož stroj se zastavil na úpatí hory. Kdyby byl v tu chvíli volant natočený jen lehce na druhou stranu, tak máme po srandě jelikož tam nás čekala propast v hloubce několika kilometrů.
A to doslova. Pamatuji, jak po dalším zaseknutém volantu a výletu mimo pistu ( jelikož v tu chvíli je 10ti tunový truck neovladatelný ) jsem v erzetě zastavil a zeptal se kluků v kabině Jirky Strosse a Jendy Tománka... kluci, tady jde o život a já vás nemohu nutit do tohoto nesmyslu Hazardu se životem. Jakou důvěru máte vůči tomuto autu a tomu, že se to za chvíli nestane zase? Jenda Tománek odpověděl nulovou, Jirka to samé. Máme všichni rodiny, děti, pokud někdo z vás řekne nepokračuji, končíme, já to pochopím a souhlasím, dodal jsem.

Nicméně my všichni 3 stejní magoři jsme se v tu chvíli dohodli, že to dokončíme. Nakonec jsme dojeli jako nejlepší česká posádka na 7. místě, ale za to riziko to prostě nestálo. Ještě rok jsem měl myšlenky co se stane se zaseknutým volantem jen při běžné jízdě osobním autem. Dlouho jsem se toho nemohl zbavit. Zdánlivě banální porucha pro nás mohla být fatální.

Děkuju za to jak to dopadlo a že jsme to zvládli ve zdraví.
čtv kvě 07, 2020 9:47 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A mohla za to diletantskost na straně Buggyry, o které nejspíš Aleš nesmí mluvit.
pát kvě 08, 2020 12:28 am

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Aby každý nemusel do slovníku jako já;)

Diletantismus=neodbornost, samouctví, amaterismus, povrchnost
pát kvě 08, 2020 7:14 am

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Mě to přijde dostatečné: "Fatální chyba týmu".... Co k tomu říkat víc....
pát kvě 08, 2020 10:45 am

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Diky Filipe za info. To Volvo by vubec nemuselo byt spatne i kdyz to bude jen treba doprovod.
pát kvě 08, 2020 10:02 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů