Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Kamaz je ale úplně někde jinde, než zbytek světa. Nikdy se naši nedostanou na takovou úroveň a nikdy nebudou mít takové možnosti. Jinak v zásadě souhlasím. Jen s tím roubováním automatu to tak jednoduše nevidím...
úte led 21, 2020 11:02 am

petazavinac
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 16, 2010 11:02 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Hlavně už žádné stavění nových aut! :hand: To už tu taky bylo. Vždycky se odjel ročník s novým autem, kde se jako že testovalo, pak druhý nedopadl podle představ a na třetí, kdy už to auto mělo by zajeté, vyzkoušené a všechny mouchy vychytané, se místo toho vyjelo zase s jiným novým autem. A celé to začalo nanovo. Takže tohle už ani omylem, to je mor českých dakarských týmů :wall:
Aleš i Mates mají fungl nový auto, letos si oba ověřili, že se jim hodně dobře povedlo a je konkurenceschopné :clap: Tak ať Mates pořeší převodovku, Aleš motor, oba ať dotáhnou, co letos nebylo OK. Na příští rok ať si zkusí zajistit druhý kamion jako asistenci. Vím, jsou to další šílený prachy navíc, ale Aleš má Queen, Macík nevim jak na tom teď je se staršími auty. A můžou se s klidem prát v TOP5.
Jezdecky na to oba mají. Teď to chce pár let držet evoluci, žádnou revoluci! To je cesta do pekel :evil:
Naposledy upravil(a) petazavinac dne úte led 21, 2020 2:32 pm, celkem upraveno 1 x.
úte led 21, 2020 2:17 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

něco málo o Hybrid Renault C460 na rallye Dakar
http://samochody-specjalne.pl/2020/01/2 ... GBGg15u4nc
úte led 21, 2020 2:21 pm

petazavinac
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 16, 2010 11:02 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Jo, a ať už všichni konečně zapomenou na beduíny a poražení Kamazů. Letošní ročník jasně ukázal, že Kamaz je momentálně k neporažení. Víc než třetí místo pro naše není reálné, když Kamaz jede se čtyřmi zcela shodnými auty a čtyřmi top špičkovými piloty. A je jedno, jestli je to pista, šutr, písek nebo duny. Ty časy, kdy rusové neuměli jezdit v dunách, jsou už dávno pryč. Tenhle tým momentálně vyhraje na čemkoli proti komukoliv. Ostatní ho můžou třeba zlobit, s trochou štěstí připravit o třetí místo, ale na zlato to nikdy nebude.

Ono je taky třeba si uvědomit, proti komu stojíme. To není jen o jezdcích a tovární podpoře. Vidět je taky za tím třeba toho sakra silného a vlivného sponzora a hlavně - samotný ruský stát. Vyhrát Dakar je pro Kamaz státním zájmem, je to další způsob, jak ovlivňovat veřejné mínění a šířit proruskou propagandu po světě.
Kdo chce porazit Kamaz, chce ve skutečnosti porazit Putina. A to je hodně silné kafe :-)
úte led 21, 2020 2:31 pm

Uživatelský avatar
jsafra
Příspěvky: 732
Registrován: úte pro 01, 2009 12:11 am
Bydliště: Pardubice

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

To je jak za totálu v hokeji :lol:
úte led 21, 2020 5:58 pm

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Ale ona ta síla Kamazu ani tak nespočívá v technice (i když to taky hraje nemalou roli samozřejmně), hlavní "problém" vidím v tom že je jich tam prostě moc. Bejt tam od nich jedno auto jako od našich tak nevím nevím jestli by to bylo tak jednoznačný. Chyby taky dělaj, poruchy taky maj, ale prostě z těch 4 špičkových aut/posádek se vždycky aspoň 2 chytnou + možnost taktizování a pomáhání si to všechno spolu souvisí.
Ono mít tam 4 Aleše nebo 4 Macíky taky se pravděpodobně aspoň jednomu z nich zadaří. :)
úte led 21, 2020 6:20 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1258
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Letos slo take o to, ze na ne nikdo poradne netlacil. Villagra a de Rooy dokazali jet temer stejne tempo a meli i dalsi kamiony, takze Kamaz rovnez chyboval a zaroven letos dost pilotu ze spicky chybelo...
úte led 21, 2020 6:30 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Pěknej článek o tom Hybridu. Hlavně mě zaujalo, že všechny podstatný komponenty auta jsou pojmenovaný včetně parametrů. Super. Je vidět, že to jde. Jaký to rozdíl od českého dakarského rybníčka, kde je všechno ultra tajný a zahalený hustým mlžením... Stále si kladu otázku proč tomu tak je?? :think: Že by to bylo z konkurenčních důvodů, tak tomu se mi věřit moc nechce. Na to je ten rybníček moc malej a kaprů je taky pomálu. Nejspíš to teda bude proto, aby človíčkové, kteří všechno vědí, ale nemůžou o ničem mluvit, nepřišli o svou vyjímečnost..... :lol:

btw: zdá se, že Prokop má problém, kterej větším budgetem na sezónu těžko vyřeší..... :?
..... spíše jsem měl na paměti to, že člověk není nesmrtelný," přiznal.Sedmatřicetiletý pilot navíc sám před Dakarem vážně havaroval a zranil se jeho navigátor Jan Tománek. "Takže jsem za sebou měl dvě nehody, kdy jsem nakládal své kamarády do vrtulníku, a to z hlavy vymazat nejde," řekl Prokop a připustil, že nehody ovlivnily jeho výkon."Ubralo mi to na razanci. Snažili jsme se zjistit, co bylo za problém. Proč v rychlosti nestíháme. Jediné, co jsem si uvědomil, je, že mi chybí razance. Že přes překážky nepřejíždím tak razantně jako dříve. Nedokázal jsem udržovat auto ve stresu, šetřil jsem ho. A podvědomě jsem šetřil sebe. Nechtěl jsem přijít do momentu, kdy by hrozilo něco jako v Maroku," poukázal na svoji říjnovou nehodu.
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
úte led 21, 2020 7:06 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Kail: Ano mám stejný názor, je to statistika. Být tam dva Kamazy, tak jeden z nich mohl být Nikolaev s rozbitým motorem a druhý Sotnikov. No a to není nic moc. Ale jsou tam čtyři a tam už je malá šance, že všichni budou mít problém. Ono se samozřejmě vidí jen to, že zase vyhrál Kamaz, ale to, že z těch 4 každý rok minimálně jeden nějak "vypadne" ať už chybou nebo kvůli závadě se neříká.

Sdílení informací: Napadlo vás třeba důvod, že ti, co ty informace sdílejí s veřejností ty technické detaily prostě nevědí. :wink:
Filip Nikl
úte led 21, 2020 7:25 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

petazavinac.....

je to další způsob, jak ovlivňovat veřejné mínění a šířit proruskou propagandu po světě.,,, takže když bude vyhrávat TATRA, tak šíří pročeskou propagandu ..... bože ty seš ne tele, ale řádnej vůl .... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :lol: :lol: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 21, 2020 7:29 pm

petazavinac
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 16, 2010 11:02 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

martin440 píše:
úte led 21, 2020 7:29 pm
petazavinac.....

je to další způsob, jak ovlivňovat veřejné mínění a šířit proruskou propagandu po světě.,,, takže když bude vyhrávat TATRA, tak šíří pročeskou propagandu ..... bože ty seš ne tele, ale řádnej vůl .... :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :lol: :lol: :lol: :lol:
...naše Tatra že by mohla šířit někde nějakou českou propagandu? :D Jako fakt? Že by to opravdu někdo mohl chápat takhle...?? :wink: No tak jo... 8) :lol: :lol: :lol:
úte led 21, 2020 11:37 pm

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

tak tady skutečně píšou o dalším autě u MM
https://www.bigshockracing.cz/pro-tym-b ... nzZzvTPqgY
stř led 22, 2020 7:57 am

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Sice píšou, ale to bude podobně jako s Frantou nebo Karlem, kdy ty auta stavěli 2 - 3 roky, ne?
Někde jsem četl, že mají v plánu snad tříletý plány, tzn. že ještě 2 roky pojede Dakar Karel a pak vyjede nové auto?
Tomáš Ďurčo
stř led 22, 2020 9:25 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

A není už tajemstvím, že budeme stavět i další závodní auto, které bude zase o generaci dál,“ říká Martin Macík starší.
.... mě by celkem zajímalo, jak bude vypadat něco, co by mělo být o generaci dál.... :think: :think: Nějak si nedovedu představit, s čím tak zásadním by mohli v tento okamžik přijít. Těžko sami vyvinou nějakou převratnou koncepci podvozku aj.... Za další generaci lze nepochybně označit Renault Hybrid. Ale tam zatím nikdo neví,jestli to není další slepá ulička. Nicméně pokud to budou u MKR dále vyvíjet, tak blízká budoucnost ukáže, kudy se třeba budou kozy hnát... :)
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
stř led 22, 2020 12:37 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakarská hospoda

Příspěvek

Asi nějaký vnitřní problémy u BSR :think:
Zdravim vsechny. Po predchozich neshodach s Martinem Macikem jsem se zozhodl nezucastnit se talk show Posedli Dakarem. Ale i tak verim ze si to uzijete. Brabcak
Tomáš Ďurčo
stř led 22, 2020 12:42 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů