Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: KNIHY

Příspěvek

Publikace BDP na Africa Eco Race 2017 s fotkami Petra Luska online zde: https://issuu.com/feshfesh.group/docs/a ... ce___2017_
úte pro 26, 2017 1:41 am

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Re: KNIHY

Příspěvek

Díky, dobrý úlovek. Dá se tam najít i třeba tato brožurka od Riwaldu
https://issuu.com/riwalddakar/docs/riwa ... nwerk-3-co
Nebo pak oficiální knihy ze starších ročníků Silk Way
úte pro 26, 2017 10:25 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: KNIHY

Příspěvek

Na dnešní akci v Sosnové Buggyra prodávala publikaci k Dakaru 2018, po Playboyi další záležitost. Částečně to supluje tu dřívější Dokumentaci, toto je pojaté vysloveně jako obrazová knížka. Fotografie jsou sice často známé, ale celé je to vybaveno v hezké grafické ambaláži a opravdu to působí docela hodnotně, to vše se prodávalo za skvělou cenu 350,- Kč. Mohu doporučit.
ned bře 18, 2018 6:33 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: KNIHY

Příspěvek

Já jenom doplním, že dokumentace také bude.
ned bře 18, 2018 6:56 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: KNIHY

Příspěvek

Posilam fotku vydanych veci od Martina Prokopa

Obrázek
úte dub 10, 2018 8:17 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: KNIHY

Příspěvek

Tak tu máme zase nějaké ty novinky:

DAKAR 2018 - FOTOKNIHA - TOMÁŠ OUŘEDNÍČEK

Obrázek Obrázek Obrázek

Info: 86 stran nádherných fotografií fenomenálního Mariána Chytky a brazilských fotografů Fotop doplněných texty zachycující vzpomínky na Dakar 2018.
Tomáš s Davidem zdolali rallye DAKAR 2018, nejtěžší ročník v historii, navzdory všem technickým problémům. Mnohdy si sáhli na dno, ale bojovali do poslední chvíle, aby dodrželi své motto „nikdy to nevzdám“.
Vychutnejte si fotografie úchvatné krajiny a momentů nejslavnějšího závodu z Peru přes extrémní nadmořské výšky v Bolívii až do horké Argentiny.

Jazyk: CZ/ENG
Počet stran: 86
Formát: A4 na šířku (29,7 cm x 21,0 cm)
Vazba: V8 – šitá

Hodnocení: Už jí mám doma, ale jsem z ní docela zklamán. Dle mého názoru fotky nebyly vybrány úplně šťastně a není zde žádná fotka obytnáku a zázemí. Pouze pořád FORD. Což si myslím, že je celkem škoda, ale jsem rád, že týmy vůbec něco vydávají. Kniha má jinak oproti fotoknihy Buggyry a Martina Prokopa pevné desky.

Cena: 390 Kč

Zde k prodeji: https://imusicdata.cz/dakar-2018-fotokn ... ourednicek

Dále pak Buggyra vydala dvě dokumentace:

Dokumentace Dakar 2018

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Info: Knižní dokumentace (260 stran) závodního týmu TATRA BUGGYRA RACING z Rallye Dakar 2018, včetně 2x DVD nosiče (fotogalerie, youtube videa,TV filmy)

Hodnocení: Zatím mi nepřišla, ale je to už taková ta klasika. Součástí opět 2 DVD s fotkama, videama atd.

Cena: 1380 Kč

Dokumentace 2017

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Info: Knižní dokumentace (512 stran) závodního týmu BUGGYRA RACING v sezóně 2017 (od dubna do prosince zahrnující závody FIA ETRC, RALLY, CTR) , včetně 32G USB (fotogalerie, youtube videa, TV filmy)

Hodnocení: Také na ní čekám. Je to takový nový formát Buggyra - snaží se pokrýt veškeré aktivity týmu FIA ETRC, SilkWay Rally, BAJA, CTR atd. Místo DVD je tam 32 GB flashka. Vypadá to pěkně, jen ta cena je celkem raketa, ale asi se to nechá vzhledem k tomu, že je přiložena flashka a dokumentace má 512 stran pochopit.

Cena: 2300 Kč

Obě dokumentace možno zakoupit na eshopu Buggyry zde:
http://www.buggyra.com/eshop
sob kvě 12, 2018 11:59 pm

Pitris
Příspěvky: 694
Registrován: pát kvě 16, 2008 9:17 pm

Re: KNIHY

Příspěvek

Připravuje se kniha Sám přes duny do Dakaru
http://ww.iolympia.cz/nakladatelstvi/28 ... -do-dakaru
čtv lis 08, 2018 8:46 am

Dody
Příspěvky: 317
Registrován: čtv led 24, 2008 8:41 pm

Re: KNIHY

Příspěvek

Vyzera to, ze Tatra vydala dalsiu novu knihu
Obrázek
čtv pro 13, 2018 4:14 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: KNIHY

Příspěvek

Ano, je to o 635, psal jí Radek Smolka.
čtv pro 13, 2018 4:39 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: KNIHY

Příspěvek

Tak knihu o Tatře 635 mám doma a na rovinu se přiznám, že se mi po tolika nákupech modelů už nechtělo vyflajznout 1200 Kč za další zátěž do vitríny. vždy´t téma je sice velmi hezké, ale "vše" už o něm řečeno bylo, tak proč ještě tlustá bichle...

To by ovšem byla velká chyba! Realita má očekávání předčila přinejmenším o 635%. A každý, kdo se o Tatry na Dakaru zajímá celých těch 33 let, zůstane v úžasu stát nad tím, že prakticky každá dvojstrana mu odhalí nové poznání o věcech, které dosud vůbec neznal, byť si o sobě sebevědomě třeba myslí, že o Dakaru už slyšel skoro všechno nebo aspoň hodně. Stihl jsem pouze párkrát prolistovat, ale toto je můj první dojem, který se s četbou jistě ještě prohloubí.

Nesírně detailní je popis příprav vozu v roce 1985, včetně dobových výkresů, ale hlavně nových 3D vizualizací jak barevných, tak i 3D pérovek, s nimiž si dal Radek Smolka bezesporu ohromně moc práce, na které je ovšem vidět, jak moc ho bavila. S velkým zaujetím předkládá netušené detaily, které zjistil nejen archívním pátráním, ale i dotazováním u pamětníků. Lahůdkou jsou vizualizace detailů technických úprav, například postupná stavba nástavby a věcí na ních uložených, jako by kresbami popisoval stavbu nějakého detailního plastikového modelu. Nechybí rozsháhlá kapitola o šlapadlech včetně transkripce všech dokumentů relevantních pro patentovou přihlášku nebo dobových fotografií z prvních testů kdesi v pískovně. Další části knihy popisují detailně účinkování Tatry ve vlastním závodě 1986, další osud vozu, jeho objevení ve Francii, výměnu, rozsáhlá je reportáž z postupu renovace i představení renovovaného vozu. Součástí jsou také portréty konstruktéra J. Krpce, Radka Smolky, celé posádky, rozhovory s jednotlivými protagonisty renovace, zejména techniků, kteří vedli celý renovátorský projekt. Detailem na konec je také podrobný deníček postupu renovace, včetně shánění nebo výroby potřebných dílů...

Malinkou kaňkou je pro mne poněkud narcisní závěrečný rozhovor pana Olšanského se sebou samým, včetně fotografií z jeho profesního života, které jdou mimo téma, ale nad to se lze povznést. Ostatně, bez něj by ta kniha také nebyla.

Kniha je tedy podstatně více nadčasová, není striktně omezena pouze na povídání o jednom voze, ale vztahuje se k Tatře jako takové, mimořádnému postavení T815 v její historii, k lidem okolo. Mezi dakarskou literaturou, vesměs velmi povrchní, má tohle dílko opravdu unikátní postavení, nic podobného tu dosud nebylo a asi ani nebude. Potěší také logická struktura publikace i fakt, že textová a obrazová složka jsou ve vhodné rovnováze a nejde jen o vyplivnutí množiny fotek kamsi s přidáním povrchního textu, jak tomu bývá u některých motoristických publikací zvykem.

Tedy kdo se zajímá o historii tatrováckého závodění na Dakaru a o Tatru samotnou, nechť neváhá. Pokud si myslíte, že jste všechno už viděli v knize Tatra v hlavní roli (mimochodem, je zajímavé, že v ní jsem si stejně vždycky listoval nejvíc v těch kapitolách 1986-98) nebo v reportážích o renovaci samotné, tak to rozhodně není pravda. Díky Radkově zapálení pro věc jde kniha mnohem dál, než bývá zvykem i dobrých publikací strukturovaně popisujících historické vozy. Výhoda tu samozřejmě byla v tom, že rozsah byl dán předem a byl prostor se rozepsat. Díky za ni.


Mimochodem, ve stejnou dobu byl na e-shopu tatry k dostání i nový kalendář, mapující historii Tatry na poli výroby požádních vozidel - od T26 až po titan. Opět velmi pěkné, mám pro hasičská auta slabost. Říkal jsem si, že některé vozy by si možná zasluhovaly přítomnost v kalendáři trochu více (třeba Wildfire), ale je zřejmé, že v dlouhé historii automobilky nebylo možné vybrat vše podstatné, proto je kalendář doplněn ještě indexem s výčtem jiných zajímavých typů , pro které v hlavním kalendáři nezbylo místo.
stř pro 19, 2018 2:17 pm

laco tatra
Příspěvky: 63
Registrován: pát led 01, 2010 3:39 pm
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHY

Příspěvek

Jirko dakujem za vsetkych nerozhodnych,idem do toho tiez. :D
stř pro 19, 2018 4:24 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: KNIHY

Příspěvek

I když se mi moc nelíbí styl psaní pana Olsanskeho, tak knihy má fakt parádní. Dnes mi take dorazila jeho novinka. Byl jsem trochu skeptický, protože jsem si říkal, kolik toho může napsat o jedné Tatře (která ještě byla x let v zahraničí a nikdo o ní nevěděl) a že je to spíše na články, které již vyšly v časopisech, ale kniha mě mile překvapila. Je v ni mnoho krásných fotek, výkresu a rozhovoru. Za mě také rozhodně doporučuji.
pát pro 21, 2018 10:16 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Re: KNIHY

Příspěvek

Jiří Vintr: Add kalendář - dostal jsem kalendář k připomínkování v pdfce, bohužel výběr fotek je dost strašný, pan Olšanský vyjel na jednu akci na Slovensko, tam naflákal fotky a udělal z toho kalendář - fotky vozidel z nastíněné strany do kalendáře skutečně nepatří... Co se týká textů, zejména tedy hasičské/nástavbářské stránky věci, jsou texty plné nesmyslů, nepravd a polopravd, což jsem připomínkoval, leč připomínky nebyly vzaty v potaz. I fotky byly nabídnuty (a to nejen z mé strany) mnohem lepší bez jakéhokoli nároku na honorář, přesto nebyly akceptovány. Nakonec jsem si radši k jubileu 110 let první hasičské Tatry, které připadá na letošní rok, vydal pro přátele svůj vlastní v nákladu 70 kusů, kde kromě nepoměrně lepšícch fotek figurují fakta a ne nesmysly... Pracuju na knize o hasičských Tatrách k tomuto výroči, ale potom, co Radek v Tatře de facto skončil vůbec nevím, co bude dál. Dost by mě mrzelo kdyby hromada práce přišla vniveč, na druhou stranu se děsím, co by s mými texty provedl pan Olšanský, potom co za nesmysly jsem si přečetl v kalendáři...
sob led 26, 2019 12:10 pm

nalim68
Příspěvky: 334
Registrován: stř črc 11, 2012 10:07 am
Bydliště: Kopřivnice-Lubina
Kontaktovat uživatele:

Re: KNIHY

Příspěvek

Můžu potvrdit slova vyčerpávající recenze pana Vintra na novou knihu "635" .
Od koupě v muzeu v neděli jsem ji podrobně přečetl na dva dechy ( dny ). Je v tom i trocha nostalgie, protože v roce 1985 jsem nastoupil na "vývoj" na mechanickou dílnu a tehdy jsme už žili tím, že se na vedlejší montáži montují "nějaká auta na rallye do Afriky"

Oproti předešlých publikacím "faktu" ( TATRA v hlavní roli a nesmrtelná ) má tato kniha "příběh". Vložené medailonky osob zainteresovaných v dobrodružství nalezení a znovuobnovení jednoho z historicky prvních vozů TATRA na rallye Paříž Dakar jenom podtrhují, proč si vše přečíst, připomenout a vhlédnout do té, víc jak 30 let, dávné historie. Zajímavostí je zde hodně a vybral bych například, že je zde zmíněno, jakým směrem se bude vyvíjet model vozu, s kterým by měl startovat v lednu 2020 Tomáš Tomeček na AER a také, jaký historický typ legendárního, nákladního vozidla se momentálně renovuje na dílně Talosy ve Starém Jičíně pro nové muzeum v Kopřivnici.

Cesty lidských osudů jsou nevyzpytatelné a mrzí mne velice, že jednoho ze spoluautorů knihy už potkávám jen mimo areál Tatry a přál bych si, aby ještě měl dále možnost a sílu ovlivňovat právě směřování 3. nejstarší automobilky světa, přestože už v ní, i na této knize, odvedl skvělou práci.
pon led 28, 2019 8:03 pm

green.aligator
Příspěvky: 71
Registrován: pát úno 06, 2009 1:07 pm
Bydliště: Plzeň

Re: KNIHY

Příspěvek

Ahoj, chci se zeptat, dá se ještě někde sehnat rozšířené vydání knihy od Pepíka Kaliny Písek mezi zuby? Ale nee elektronicky.
díky.
stř úno 06, 2019 10:45 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů