Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

O Dakaru 2014

Příspěvek

dále prosím zde :wink:
Obrázek
ned led 19, 2014 11:46 am

Neil
Příspěvky: 482
Registrován: pon led 06, 2014 5:39 pm
Bydliště: Prag

Příspěvek

Po včerejšku emoce odpadly, správce už zamčel 2 půlku Dakaru o), tak si tady ještě vyhodnotím účast našich borců abych to nemusel nosit v hlavě sám.

Motorkáři = exceletní CZ SK, změna týmu se zaměřením na cyklisty Davidovi náramně prospěla, Honza jestli pošilhává po výměně motorky, chce sednout na KTM a vztahy jsou dobré, měl by se k nim přidat.

V autech Pepa M od začátku až do jeho konce učinkování bylo vidět, že jel v surovém autě a těch technických problémů (někdy až atypických) bylo až dost, bohužel to je asi daň za první účast. Ovšem, když už mu to jelo, tak se zdá, že má na to jezdit do první třicítky.

Truckeři: Alda - skvělej pilot, Queen snad stačí už poštelovat (nasbíraných dat, vysypaných skel, ladění podvozku bylo dost) může být v příštím roce příslibem útoku na bednu.

Honza T. - se osvědčil jako šikovný pilot, má na to jezdit Aldovi (pro jeho celkový úspěch) ještě blíž jako nosič, jen mu udělat lepší auto (myslím, že zůstalo i doma)

Jarda V. - já nevím, snad je to největší náš smolař, chtěl bych ho konečně vidět dojet do cíle a vidět, že je opravdu dobrý pilot srovnatelný s konkurencí od nás na západ. Takže příští rok do třetice sednout a jet, s hlavu jako Vlasta a srdcem jako Jarda.

Vlasta V. - když má někdo na Dakaru dojet, tak ho budu hledat umístění v celkových výsledcích.

Artur - pro mě malé překvapení, že dojel s nevyzkoušeným autem, čekal jsem že bude mít nejvíc technických problémů, nepočítám to položení na bok. Pokud se na začátku říkalo, že nepojede letos na plný plyn a dojel jak dojel, zase dobrý příslib na příští Dakar.

Tomáš V. - solidní výkon, zajímalo by mě jeho závodění, kdyby by byl jen čistým jezdcem a neměl starost o celý tým.

Polské piloty jsem bohužel neviděl pořádně v akci, ale když se podívám jak jezdí v jiných kategoriích, měli by to mít v krvi.

Martin K. - škoda, těch smolných okamžiků, tak se budu těšit na příští rok, nasadit ještě jeden truck do tandemu, mít víc štěstí a očekávat souboj o špici.
ned led 19, 2014 11:56 am

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Celkové výsledky Rally Dakar 2014

Příspěvek

Na začátek tohoto vlákna mi dovolte ještě jednou připomenout výsledky 36. ročníku dakarské rally. :finish: :finish: :finish:

Kategorie motocyklů:
Obrázek

Kategorie automobilů:
Obrázek

Kategorie kamionů:
Obrázek
ned led 19, 2014 12:42 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tohle jsem našel na fejsu tak to dám sem
Obrázek
Obrázek
ned led 19, 2014 1:52 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Koukám Vrátný, Ardavichus tradičně oduševnělé fotky.... :valetsesmihy:
Filip Nikl
ned led 19, 2014 2:48 pm

Uživatelský avatar
Tomáš Matyska
Příspěvky: 1897
Registrován: ned bře 11, 2007 6:13 pm
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek

Ale jo, já jsem letos spokojenej. Už to neprožívám tak, jako dřív, takže mi vůbec netrhá srdce, když zase vyhrál modrej ingot. Naopak, já to tomu Karginovi dokonce i přál. Mám ho radši, než Nikolajeva s Mardějevem a jeho výkony jsou dlouhodobě minimálně stejně dobré.

Trochu zklamán jsem z výkonu Hanse Staceyho. Čekal jsem, že bude víc tlačit na špičku, ale nakonec nic moc. Na druhou stranu, po loňském kotrmelci je to krok vpřed.

Mno a pokud jsem trochu zklamán z výkonu Staceyho, tak naprostým zklamáním je výkon jezdců VEKA MAN. Konec první desítky určitě není ani pro ně dostatečně dobrý.

Průser je tabulkovej výsledek továrních GINAFů, ale myslím si, že jsou rádi, že jim jedno úplně nový auto dojelo do cíle a bude už jen líp.

Co se umístění našich týče, tak určité zklamání bylo, když odstoupil Valtr. Vyjma první etapy bylo vidět, že to není ono. Asi chtěl tak moc, že z toho nakonec nebylo nic. Odstoupení Kolomého jsem prorokoval už před Dakarem a bohužel se to vyplnilo, i když jel moc dobře. Alda mě potěšil a potvrdil, že je mezi českými truckery asi nejzkušenější a umí jezdit pekelně rychle.

Pan Vildman je stabilák. Druhá desítka může na první pohled být slabým výsledkem, ale je tam a to se počítá!!! Třetí Dakar, který absolvoval jako šofér a pokaždé dokončil, z toho již podruhé v TOP 15. Tak trochu mi jeho styl připomíná styl Martina Macíka staršího, ačkoliv ten byl přeci jen o něco agresivnější.

Velkým překvapením je pro mě, že dokončil Ardavičus. Stejně jako kolomajzovi, jsem mu prorokoval, že po půlce bude auto KO, ale opak je pravdou a je z toho pěkné 14. místo.

Honza Tománek a Tomáš Vrátný nezklamali. Je sice pravda, že Vrátný se s vozem, který vloni měl na špičku pere s podřadnými DAFy, ale pravda je, že většina z DAFáků má mnohem víc zkušeností a nemají na starost celý tým. Takže u mě dobrý. Jenda Tománek je ještě dakarskej zajíc a myslím si, že půjde nahoru. Osmnáctej flek není ostuda, zvláště se starým autem.

Toť DAKAR 2014 z mého pohledu.
Thierry Sabine by to tak nechtěl!!!
ned led 19, 2014 2:49 pm

jerab
Příspěvky: 303
Registrován: pát čer 28, 2013 6:24 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

rozhovor s Davidem Pabiškou http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3044170
ned led 19, 2014 3:59 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Závěrečné video KM Racingu:

http://www.youtube.com/watch?v=zOSepeFYJWs
ned led 19, 2014 5:31 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Já sem moc nepsal ale sledoval jsem to v podstatě celou dobu. Na mobilu, na PC, rádio, TV....v práci, v autě na červenou na semaforu, na haj...lu, večer v posteli v deset večer(vstával jsem ve dvě ráno :? ) ráno ve tři v práci, v hospodě u pivska.....prostě celý dakar online a to je taky celkem obět ne? :lol: :lol: doma už jsem byl za magora ale jsem rád a celý tenhle letošní dakar jsem si užil . S některýme příspěvkama zde se ztotožnuju, nad některýma sem jen kroutil hlavou ale to všechno k tomu patří a líbila se mi zdejší vyhecovaná atmosféra, místy až na hranici nervů. Mě ale na rozdíl od některých všechny nehty zůstaly :P
Dík všem posádkám jak tady na fóru tak i tam v JA
To jen tak za mě :wink:
ned led 19, 2014 6:34 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

:)
Musím na závěr taky přispět, protože závod sleduji už od zlatých osmdesátých na základce, tehdy sportovní rubriky v novinách, časopis Svět motorů a pozdě v noci Branky body vteřiny s Bakalářem, Škorpilem, Suchánkem a Vichnarem. Dost mě zarazily nadávky a urážky vůči ruským závodníkům a někdy i vůči Rusům všeobecně za to, že mají silný tovární tým. My jsme takový tým (ať už jeden nebo i dva) mohli mít také. Jako důkaz bych uvedl např. tovární tým Škoda Motorsport. Bohužel jsme si odvětví nákladních automobilů zlikvidovali během katastrofálního experimentu známém jako Kuponová privatizace, takže dnes musíme být vděčni našim soukromým týmům, za to nasazení, zapálení pro věc, úsilí při shánění sponzorů a nemalé vlastní finanční prostředky, které tomu věnují. Ale nadávat Rusům není na místě, to bychom v budoucnu mohli nadávat i továrnímu týmu MAZ (až se dotáhnou na špici), že jsou to třeba Lukašenkovi pohůnci nebo tak něco.
Osobně to vítězství A.Karginovovi přeji, protože jel se starým autem, jel pilu a aby o to přišel na závěr kvůli průměrnému závodníkovi v kategorii osobáků, který zablokoval trať, to by asi nebylo spravedlivé. A našim v podstatě chybí jen dotáhnout ty vozy ke spolehlivosti, pak pojedou na špici taky. I když to "jen dotáhnout ke spolehlivosti" bude taky vyžadovat úsilí všeho druhu. :think:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
ned led 19, 2014 6:37 pm

kalfi
Příspěvky: 162
Registrován: úte lis 17, 2009 8:21 pm
Bydliště: louky

Příspěvek

Taky myslím že by si jenda tomanek zasloužil princeznu at je aldovi na dostřel,nebo do té jeho tatry nacpat stjejný motor jako má aleš,to by bylo dělo :driver:
ned led 19, 2014 7:25 pm

MachiSSS
Příspěvky: 54
Registrován: stř led 08, 2014 9:45 am
Bydliště: Šternberk

Příspěvek

Já jsem s letošním Dakarem taktéž spokojený, jen mi je nejvíce líto Martina K., tomu jsem hodně držel pěsti. Nehleď je na to, že to je taky Bruntalák, o to víc jsem s ním soucitěl:-) Kolikrát jsem se v noci probouzel, abych mrkl na výsledky, jak to vypadá, skoro jsem byl vyhozenej z ložnice:-D, ale tento rally svátek naštěstí má drahá polovička toleruje;-) ...musí!!! :lol: :lol:
Jinak Dakar 2014 opravdu připravil pro nás fanoušky spoustu překvapení a zajímavých chvil, taky spousta radosti a občas i zklamání, ale to k tomu patří, takže díky za ně! :wave:
Taky díky všem zde na netu za rychlé a spolehlivé informace v doprovodu různých odkazů, videí a fotek, toho si moc vážím...bohužel to nejde live sledovat v TV, ale aspoň tady na netu je díky vám všem spousta aktuálních informací a dobré fanouškovské atmosféry;-)
A gratulace všem naším posádkám, jste borci!! :wave:
Za necelý rok se budu opět těšit :2d: :onfire: :dance: :clap: :clap: :clap:
ned led 19, 2014 8:47 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Příspěvek

Já jsem si osobně myslel, že Ardavichus vypadne tak nejdéle po 4. etapě a docela mě to překvapilo že dojel když to auto nebylo skoro otestované. Když na to tlačil, tak dokázal jet celkem rychlé časy, takže se docela těším na příští ročník. Doufám, že BDP postaví minimálně ještě aspoň jeden tento speciál. Případně s ním pojedou všichni... Jen se ovšem trochu obávám, aby třeba Ardavichus z týmu neodešel, přeci jen to vždycky vypadá, že s Vratným každý vydrží rok a dost. A uvidíme, jestli pojedou příští rok v BDP poláci, protože asi taky zaplatili nemalý peníze a moc daleko nedojeli....

U Kolomého jsem celkem počítal, že nedojede a to se bohužel stalo. Ovšem až ty mouchy vychytají, myslím si, že by o bednu mohl bojovat. Příští rok možná pojedou ve dvou... Uvidíme

Tománek mě mile překvapil a doufám, že přšítí rok opět pojede a že dostane lepší auto, bud Princeznu nebo Lopraisovci postaví dvě Queeny. Když by měly dva stejné speciály, lépe by to otestovali a mohli pořádně vyladit.

Vildman podal takový klasický výkon a stačilo to na velmi pěkné umístění. Je pěkné, že dojíždí, je to taky možnost, ale moc tam nevidím tu dravost atd. Valtra je mi moc líto že nedojel, protože je to hodně rychlý závodník. Snad si to rozmyslí a příští rok opět pojede...
ned led 19, 2014 9:13 pm

Stanas
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 08, 2011 7:31 pm
Bydliště: Uh. Hradiště

Příspěvek

Gratulace Alešovi,je nejlepší a porážet Čaginovy děcka je výsadou těch nejlepších amatérů, protože rozpočet kamazu by stačil na samostatnou rallye s 1oo kamionama s zozpočtem jaký má Aleš.
Naposledy upravil(a) Stanas dne pon led 20, 2014 12:39 am, celkem upraveno 1 x.
ned led 19, 2014 11:24 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Peterhansel: KM, chápeš? :lol: Dobrej úlovek!
ned led 19, 2014 11:56 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mirou a 11 hostů