Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

Tak auta to dneska měly opravdu nádherné... Fakt se mi ta solná pláň líbila. A jak tam jely v tom vzduchovém pytli za sebou jen pár cm :shock: To jsem na dakaru teda ještě neviděl
U Edy jsem si dneska říkal že podle te ztráty to možná bylo turbo a ono jo :D Tak snad ještě jednou

Důvod proč to Kolomajzovi nejde jak by si představoval ? Zatím jezdil bez zubaté žáby

Obrázek

Jsem zvědavý na Baredu Borta jak to vyřeší s těmi ulomenými řidítky :shock:

Podle španělského magazínu sport.es, viděl Coma pár Barredy, otoči se a vrátil se. Barreda se už zvedal, tak jen zkontroloval že je OK a nic se mu nestalo a dál pokračoval o dost opatrněji. Barreda mu řekl, že letěl vzduchem. Obrázky z parc fermé připomínají Mauritánii nebo Senegal
ned led 11, 2015 11:15 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Ano, dneska se mi to také líbilo. Jinak ale byla ta Bolívie podle mě spíš úlitba politikům za peníze z místních daní a štěstí kamioňáků, že tam nemuseli. Doprovody by se tam dostávaly komplikovaně, tak to vyřešili maratónskou etapou, což by podle mě měli dělat každý rok. je to prvek, který Dakaru vrací původní myšlenku a dnes vidíme u kamionů, jak daleko se dostává ta hranice, kde se už selektují rozdíly, kdy Martin přijede šestý a má ztrátu 3/4 hodiny a zkrátka proto, že ta etapa byla taková. Bolívie je nejchudší země v Jižní Americe, snad jí ten Dakar trošku pomůže po stránce turistického ruchu...

U Barredy si myslím, že mu dá řidítka někdo z týmových kolegů, koho vedení k tmu určí, ale je to nepříjemnost. tady se láme chleba a rozdíly jsou tak těsné. Je to o jedné malé chybě a oba borci jsou na tom hrozně dobře. Pořád si říkám, kdy přijde ten den, kdy Coma zasadí ten rozhodující úder.

I v autech se mi ten souboj o čelo líbí.

A líbí se mi také chování Comy ke svému hlavnímu soupeři, viz kontrast Coma/Roma. Nani asi není u kolegů v týmu příliš oblíben..
ned led 11, 2015 11:39 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Na odlehčenou tu dám jednu fotku z přejímek, která se bude líbit Radku Smolkovi:

copak se asi tak moc líbí japonským soudruhům z Hina na tatrováckém podvozku?


Obrázek
ned led 11, 2015 11:55 pm

JuraF
Příspěvky: 43
Registrován: ned led 08, 2012 6:56 pm
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvek

Dneska jsem si po x době pustil Zítu a koukal sem s otevřenou hubou kdo tam suvéréně chrlí zasvěcené info, než mi to docvaklo :idea: Jiří Vintr :thumbud:
Můžou bý hosté z oboru , ale né vždy se přidá ještě vyjadřovací schopnost jako dneska. Pravda že Kocanda je taky na podobné úrovni pokud si dobře vzpomínám.
Hergot já nevím jak je Zítovo křeslo lukrativní, ale jako poplatník chci ve veřejnoprávním médiu kompetentní osobu ! Mi by nevadilo že neřekne poslední pořadí z livetimingu, ale ten člověk minimálněl byl totálně mimo, jako kadeřník, samé faux-pas.
Gordonův Hummer je vychází z vojenského vozidla, komentář záběrů .. pauza.. rozlehlá krajina a syryl depréééé.. pauza, zatímco zasvěcený člověk by nestíhal chrlit info během těch pár minut Dakaru věnovaným.
Neznalost trackingu.nl ?, stačí letmý pohled na v oboru zcela profláklé TF
Po osobní komunikaci s Černým ovšem těžko čekat sebereflexi u jeho podřízených. Zpravodajství tendenční, vypovídací hodnota z vlastní hlavy mizivá a říkají si veřejnoprávní. Události fungují stejně ? Je mi blbě :)
ned led 11, 2015 11:58 pm

mxx
Příspěvky: 43
Registrován: pon led 07, 2013 10:53 pm
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek

Me přijde zpravodajství celkem dobré. Moderátor nemá nastarosti jen informace o dakaru,ale i tak se celkem dobře orientuje a podává dobré informace.
pon led 12, 2015 12:05 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Sorry, ale mám na to trochu jiný pohled, shovívavější. nemělo by to tak být, ale zpravodajství na ČT je pod velkým tlakem všeobecně a myslím, že v rámci naší TV publicistiky a zpravodajství udává tón, na hony vzdálený od těch zvratků na Nově a jí podobných stanicích. Vždy je to o osobním vkladu toho kterého člověka - Záruba do hokeje, Rejman do biatlonu, Bosák do fotbalu. Zíta toho má v tom motorismu hodně a buďme rádi aspoň za tohle., mohl by se na to fakt vykašlat a upřímně, nikdo z redakce by si to nevzal za své. Každý z nás se zabývá Dakarem prioritně, on jako jednou z věcí. A každý tým tam chce mít to své, každý je uražený, že dostal méně atd atd.. Pokud se přeřekne nebo vypustí nějaký menší smysl, prostě to přejdu, protože stejně vím, že to je jinak.

Pokud jde o trackingdakar, tak je to věc, o které víme jen my tady, novináři netuší. A 99% novinářů netuší ani nic o nějakých waypointech, to mi věřte. Zkrátka, pokud mu trackingdakar pomůže, buďme rádi. těším se na Kocandu, od něj se člověk vždy dozví zajímavosti z motorkářské branže...

Taky je to o tom, kolik které tma dostane prostoru, na Dakaru je těch témat fakt hodně...
pon led 12, 2015 12:11 am

geodet
Příspěvky: 46
Registrován: úte led 07, 2014 6:27 am
Bydliště: Senožaty
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Staci to srovnat s informacemi pred par lety kdy se vecer ve sportovnich zpravach objevil na 5 vterin jeden zaber nakladaku v pousti a reklo se ze se jede Dakar. Dnes je to nesrovnatelne lepsi a obcasna zavadejici informace je v mediich normalni.
Bylo by dobre kdyby mela CT na Dakaru reportera, ale tam je to asi o penezich a preferencich.
pon led 12, 2015 12:24 am

erikdef
Příspěvky: 34
Registrován: čtv říj 24, 2013 11:46 pm
Bydliště: Skalica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zita by mohl mít na čtecí kameře toto forum.... krátké zasvěcené a někdy i bláznivé komentáře by byly pro posluchače napínavou podívanou.... ale nechte Zitu - na Marťasovo největší kladivo se dlouho nezapomene...tak jak se nezapomene na Arturúv komentář Marťasovy jízdy po 2 kolech - u něvo nět mazgá , u něvo jest čip...
Defender 90 Td5
pon led 12, 2015 12:32 am

Solymr
Příspěvky: 698
Registrován: pát led 10, 2014 11:17 pm

Příspěvek

K tomu si připočtěte to, co nám nabízí jednotlivé týmy jako své zpravodajství z Dakaru - krátké či delší zprávy o etapě, fotky, ale zejména videa. Když si pustíte všechna videa od všech týmů (beru i Macíka ml.), tak to dalo na 10 minut, což je velice slušné - máte rozhovory s našimi a není to jen zkráceně Aleš nebo Martin, ale všichni, kdo si video natočí a zveřejní, dostaneme tak záběry z etap, od Vrátného jsem viděl i onboard video. Krásný důsledek online doby podpořené sociálními sítěmi.
pon led 12, 2015 12:34 am

JuraF
Příspěvky: 43
Registrován: ned led 08, 2012 6:56 pm
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvek

Řekl bych že jsem otrlý divák, Horák měl svoje, Richtr u F1 vyloženě perlí(l), na Sky nebo RTL taky nejsou neomylní, slovácí dokážou na roštu představit jezdce jménem Fernando Massa (dakarský ekvivalent by byl Gerrard Stacey), modla Pecháček údajně taky stíl za to (já jej nepamatuju). Ale stejně jako si vybavím vynikající motoristické komentátory (Michal Bursa, Březina mladší, ..), pak normální, ale nejhorší co jsem kdy zažil je z čt a sice Březina starší a Zíta.
Že novinář netuší .. pokud není fanda motorismu i ve volném čase, proč nedělá sadařství ?
U lyžování nebo hokeje mi komentář nepřijde špatný a nemyslím si že to je jenom proto že se o to nezajímám tak do hloubky, jednoduše ať tam je někdo kdo tomu dá víc.
Sorry za OT.
pon led 12, 2015 12:55 am

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Příspěvek

Já informačně závislý na ČT ani na jejich komentátorech nejsem. Rád zkouknu večerní sestřih a nepřesnosti v komentářích v pohodě přejdu, obyčejný divák z toho stejně pochytí tak 10 % těch nejzákladnějších informací a ty bývají většinou správně. Dakarské ozvěny pak už jsou trošku o něčem jiném, tam hraje důležitou roli host, který si to může do určité míry moderovat sám, příp. Zítu opravit (pokud na to všechno bude čas, on při takových rozhovorech strašně letí). Kdysi jsem se nad těmi sestřihy pohoršoval, ale za poslední léta udělal Zíta výrazný pokrok, navíc přibyly ony hodně zajímavé Dakarské ozvěny, v nichž se i uživatel truck-fóra dozví nové informace. Myslím, že nemůžeme čekat, že si ČT sežene člověka jenom na Dakar, který je pro českého diváka naprosto okrajovým sportem.
pon led 12, 2015 1:36 am

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

Včera večer se na FB BonverDakarProjectu všichni rozplývali nad tím, jaký je Vrátný samaritán a pomáhá Den Brinkovi a on zatím řešil vlastní technické problémy. A ve finále když se převrátil, tak ho naopak stavěl na kola právě Den Brink.

Nevím u Vrátného ty technické problémy nemůžou být jen smůla....
pon led 12, 2015 7:11 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

To je fakt. Možná do něho vstoupil ďábel.
pon led 12, 2015 8:04 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

No, velká část materiálu o českých účastnících je vyráběna a posílána samotnými týmy jinak by tam nic nebylo. Ozvěny jsou pak platforma pro jejich odvysílání.
pon led 12, 2015 9:08 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Příspěvek

Nedělal jsi tu náhodou včera někdo srandu o jazycích posádky ?
Spada: Nevíš, jak je na tom Marťasova posádka s jazykama?
spida: Jazyky maj v pořádku. Žádnej překousnutej:)

http://www.buggyra.com/dakar/?page=zpravy&clanek=1199

Prosím raději už nikdo nic nevyslovujte, protože to začiná být fakt divný
Pochválili jsme Kolomajze jak mu to jde v těch prvních etapách a pak se to začlo sr.t
Pochválili jsme Aldu že jede bez problému a ztratil hodinu
Včera srandováni na téma nepřekousnutého jazyka a .... :shock:
pon led 12, 2015 9:09 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů