Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
jirkas
Příspěvky: 603
Registrován: pon lis 05, 2007 12:37 pm
Bydliště: Lovosice

Příspěvek

Zdar, tak já se vrátil z hor až teď a nemohl jsem tak být online, ale v rádiu už hlásili, že Aleš obsadil 4. místo. Poslední etapa tedy žádné překvapení nepřinesla.

Takže gratulace všem českým i slovenským posádkám. No a s Dakarem online zase za rok.
sob led 17, 2015 5:35 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Výsledky - kamiony

Příspěvek

Výsledky závěrečné 13. etapy:
Obrázek

Celkové výsledky Rally Dakar 2015:
Obrázek

Jen velice stručně:
Aleš: perfektní a vyrovnaný výkon, jel ve velkém týmu s velmi rychlým Van Vlietem v zádech, vyrovnal nejlepší výsledek v kat. kamionů na Dakaru v JA...
Martin: taktéž parádní výkon, bylo vidět, že hodně chce, vychytat Fat Boye, nasadit další auto do závodu a bude ještě výše příště...
Tomáš: konečně bylo vidět, že závodí, bohužel, ztráty způsobené zastavováním u týmové jedničky ho připravily o TOP 10, má na víc...
Poláci: asi jeli to, na co mají...
Artur: pro mě zklamání, čekal jsem od něho víc, měl sice technické problémy, ale přijde mi, že si s Tatrou příliš nerozumí...
Huzink: Phoenix má na víc...

Všem ale patří smeknutí za to, že ve zdraví dokončili! :clap:
Naposledy upravil(a) Coudy dne sob led 17, 2015 5:43 pm, celkem upraveno 2 x.
sob led 17, 2015 5:35 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Bez osobních útoků tam i tady.
Ještě mám dotaz jak je to s Markem spáčilem? Motá se ještě kolem dakaru, pojede někdy?
sob led 17, 2015 5:40 pm

Solymr
Příspěvky: 698
Registrován: pát led 10, 2014 11:17 pm

Příspěvek

Mé hodnocení bude vesměs příznivé, ale začnu kritikou. Budeme-li neustále omlouvat to, že Kamaz je jinde a že na něj nemáme, tak jej nikdy neporazíme. To není sportovní mentalita. Poslední tým ligy si neřekne, že Real/Barca ve fotbale, Třinec v hokeji jsou jinde a že jej neporazí. To si neřekne ani poslední (ten nejslabší) tým F1. Kdyby si to řekl, tak se tomu konkrétnímu motosportu věnovat nemusí. Ano, mají třeba lepší techniku, ale za volantem pořád sedí člověk a to není bytost neomylná. Málo mi zde chybí o genialitě řidičů Kamazu - mohli udělat gumu, převrátit auto, zabloudit, rozbít jej a hned by byli k poražení. Žel u jejich soupeřů se tyto problémy vyskytovaly častěji.

K Dakaru jako celku a CZE posádkám - jsem spokojen, startovalo 9 jezdců, 7 dojelo.

Máme v motorkách jezdce v TOP 20, navíc nováček, další 24. (Pabiška dojel každý Dakar, kterého se účastnil), 30. dojel další nováček Engel a 39. Veselý, který nemá takové týmové zázemí jako ostatní jezdci - vylepšil o více jak 20 míst své nejlepší umístění. Žel nedojel Gottvald, kterého zradila technika, která nebyla v nejlepším stavu a nejnovější.

V trucích startovaly 4 posádky a dojely 3. Aleš si vyjel svůj nejlepší výsledek na Dakaru v JA, dorovnal výsledek MM st. a navíc technika mu sloužila - ztráty byly většinou zaviněny gumou, zablouděním apod. Ne prasklou hadičkou, odejitým turbem, 4x4 apod. MK dojel 7., ale zde se vyskytovaly i problémy techniky, jeho výsledky byly nemastné neslané. Jednou jel TOP etapu, v další nabíral ztráty, ale umístění v TOP 10, konkrétně 7. místo si zaslouží uznání. Třetím z Čechů ve výsledcích byl Tomáš Vrátný - dlouho bojoval o TOP 10, což by na jeho zkušenosti byl príma výsledek, ale 14. místem si své maximum vylepšil. MM žel nedojel, ani ne v polovině etap se nám předvedl, ale dokázal v některých etapách zajet výsledek v TOP 15, což je na tak mladého a nezkušeného kluka bomba.

K poloČechům/Slovákům - závidím Slovákům, jaké mají jezdce na motorkách. Mají jezdce, pro které je umístění v TOP 10 minimem, pomýšlejí alespoň na bednu, což se žel podařilo jen v etapách, ale mít 5. a 8. z tak malé země je úspěch. V quadech konečně vyhrál Dakar Rafal Sonik, kterému čtyřkolku stavěl Josef Macháček (pokud to je pravda). V autech startoval Čechoaustralan Jerie a dokončil svůj první Dakar, navíc na slušném 42. místě. Z ostatních z trucků - Kasák dojel na 29. místě, což je jeho nejlepší umístění, se domnívám. Polák Szustkowski, jedoucí v BDP týmu, skončil v TOP 20, konkrétně 19. a je to jeho nejlepší výsledek, porazil i Artura - což je asi největší zklámání z Čechů/Slováků a zbytku co má co do činění s ČR. Ten měl bojovat o TOP 10 a přitom neskončil ani v TOP 20 - konkrétně 22. V TOP 10 zajel pouze 2 etapy a 7. se mu nepočítala - proč tedy jel zbytek Dakaru a MM ne? Do 30. místa se umístila i poslední Tatra řízená Nizozemcem Huzinkem, což dokazuje určitou stabilitu této značky - dojely všechny Tatry.

Toliko jak vidím Dakar celkově já. Nemusí se vám to líbit, budu i rád, když budete reagovat.
sob led 17, 2015 6:01 pm

jerab
Příspěvky: 303
Registrován: pát čer 28, 2013 6:24 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

sob led 17, 2015 6:01 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

Co se týče startovních čísel, pořadatelé se v případě Aleše i Martina trefili. : )

Dakar potvrdil mnohý předpoklady. Nadupanost Kamazu, Alešův talent, Martinovo dříčství. Martina mladšího je mi vážně líto. Bylo by hezký ho vidět dojet. Toho, co psal Spida se napříště taky obávám. Miliontý překopávání aut, vyvíjení vyvinutýho a další technický problémy s nějakým tím "a tak snad už příště". Můžeme si aspoň pro letošní rok společně přát v rámci příprav víc peněz nasypaných do českých stájí a co nejvíc štěstí.

PS: Krom obřího úspěchu Slováků se teda náležitě blýsknul Ondra Klymčiw. Snad mu hned zkraje tak hezký umístění neuškodí.
sob led 17, 2015 6:51 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

SUGAWARA

Příspěvek

HINO 16.místo mlaďas
a 32.místo Joshi = velká gratulace a klobouk dolů :finish:
sob led 17, 2015 7:42 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Solymr:
velice pěkně napsané. Reálně se asi nedalo očekávat, že by vyhrál někdo jiný než Kamaz. Ale že nepustí na bednu nikoho jiného... to už je poněkud demoralizující. Doufám, že se toto nestane etalonem let příštích. Druhou věcí, kvůli které se (na rozdíl od ostatních diskutujících) nedokážu na letošní Dakar dívat pozitivně, jsou nesplněné ambice českých posádek. Čtvrté, sedmé a čtrnácté místo jsou samy o sobě skvělá umístění, jenže před Dakarem měli Češi v kamionech o dost větší ambice. Aleš chtěl na bednu, Martin Kolomý (vzhledem k předchozím výsledkům) chtěl určitě minimálně TOP 5, to samé Artur. Tomáš pravděpodobně doufal v TOP 10 a Martin Macík jr. chtěl nasbírat co nejvíce zkušeností a nedojel ani do dun. Takže přísně vzato - nesplnil nikdo. Možná se na to dívám takhle negativně teď a s odstupem času to budu vnímat taky nějak pozitivněji, ale teď jsou ty dojmy ještě příliš čerstvé.
!LIAZ 4life!
sob led 17, 2015 7:53 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Příspěvek

PS: Krom obřího úspěchu Slováků se teda náležitě blýsknul Ondra Klymčiw. Snad mu hned zkraje tak hezký umístění neuškodí.
Přesně tak. Tohohle kluka jsem zvědavě sledoval, a myslím, že překvapil všechny, a asi i sám sebe. Letos byl dle všeho celkem dost limitovanej technikou (x krát vyteklý vidle atd.) a protože je v silách jeho týmu tu techniku posunout o level vejš, tak jsem celkem zvědav na příští rok. Na bednu to samozřejmě nebude, ale jedna, dvě, tři etapy v top10 bych si už představit dokázal :thumbud:
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
sob led 17, 2015 7:55 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Z FB Buggyry 8)

Obrázek
sob led 17, 2015 8:33 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

http://www.sport.cz/moto/rallye/clanek/ ... tion-artcl

V cíli ale přiznal, že je vcelku spokojený. "Byli jsme jedni z mála týmů, které se dokázaly mezi kamazy vklínit, a z toho mám radost. Věřím, že do budoucnosti to posuneme na podium a přímo na nejvyšší příčku. Tým na to má," řekl Loprais, který měl letos pronajatý kamion od nizozemského týmu Veka.
sob led 17, 2015 9:03 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

takže sbohem královno...
sob led 17, 2015 9:14 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Nevěřím. Do toho Jamalu investoval tolik energie a financí a teď by ho poslal "k ledu"???
!LIAZ 4life!
sob led 17, 2015 9:21 pm

Uživatelský avatar
Divad
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 11, 2013 8:10 pm
Bydliště: Hradec Kralové

Příspěvek

To snad né jestli opustí tatru královnu tak to teda podělá.
sob led 17, 2015 9:28 pm

mxx
Příspěvky: 43
Registrován: pon led 07, 2013 10:53 pm
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek

Pokud zůstane Loprais u Manu tak je jasné co by odpověděl na otázku které auto je lepší.
sob led 17, 2015 9:32 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů