Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Příspěvek

Tak v poslední etapě 3 češi v top 10 ... gratulace :wave: :hands: :finish:

3 největší překvapení Dakaru 2016 pro mne = 1) Výkon a konzistence jízdy posádky J. Valtra, 2) Jednoznačně výkon A. Llovery - klobouk dolů, 3) pro mne neznámý F. Villagra + celkový výkon DeRooy Teamu

Radost - byť ne škodolibá - narušení vítězné hegemonie Kamazu.

Jinak samozřejmně gratulace všem - a hlavně našim - co úspěšně dorazili do cíle letošního Dakaru :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands: :hands:
Naposledy upravil(a) Fino dne sob led 16, 2016 5:27 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 16, 2016 4:20 pm

Uživatelský avatar
miker
Příspěvky: 205
Registrován: sob črc 16, 2011 12:43 pm
Bydliště: Zašová

Příspěvek

MK Vrátného nakonec pojezdil!!!
sob led 16, 2016 4:32 pm

hanzs
Příspěvky: 629
Registrován: ned led 06, 2013 8:12 pm
Bydliště: Neratovice

Příspěvek

No za mě letošní Dakar stál za to.
Často římáme, že dakar v JA nestojí za to - ale stále je to nejtěžší dálková rally světa, letos velké bahno, abnormální nadmořská výška,sníh,
k tomu tři etapy v písku se spalujícím vedrem, skály i rychlé úseky na plný plyn. Která jiná rally to nabídne?
K našim:
Aleš smůla - protože Iveca letos šlapaly výborně.
Martin Kolomý - podle mého je prostě střelec, úplně letí s Fat Boyem, ale to riziko mu úplně nevychází.
Jarda Valtr - že dal TOP10 mě nepřekvapuje, vůbec. Super výkon.
Martin Macík - že má na TOP10 mě taky nepřekvapuje, ale to auto už poněkolikáté mělo fatální technické problémy... možná je to jen smůla, nevím.
Bonveráci - odjeli zas stabilně, to co se tak dalo čekat.

Nevětší překvapení je porážka Kamazu - to jsem nečekal, vůbec. Možná si vybrali štěstí v předchozích letech a teď prostě došlo.
Stejně tak odpadl i MAZ.
Další překvapení jsou noví jezdci v TOP10 - taky bych nečekal.
Škoda de Brinkova Renaultu a překvapila i nová Scania.
sob led 16, 2016 5:02 pm

medvěd65
Příspěvky: 143
Registrován: úte led 06, 2015 4:42 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

ještě bych dodal užasný dojezd Alberta :D
sob led 16, 2016 5:08 pm

medved
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 06, 2006 6:59 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

No a deRooyovci - vsichni ctyri v top 10 . On si Loprda vybral tym zjevne dobre...
sob led 16, 2016 5:30 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

Albert Llovera je pro mne vítěz v kategorii kamionů.

Mám dojem, že příští rok bude u deRooy přetlak zájemců o pronájem auta a bude šance vybudovat supesilný tým.
sob led 16, 2016 5:33 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

http://www.kmracing.cz/posadka-martina- ... -18-misto/

V posadce Martina Kolomyho to bude urcite zklamani. Vzpomenme po lonskym (sedmym?) umisteni... Jarda splnil to, pro co prijel. Auto, zda se, taky paradni.
sob led 16, 2016 5:40 pm

Uživatelský avatar
Coudy
Příspěvky: 2876
Registrován: pon zář 07, 2009 11:56 pm

Příspěvek

Ano, už jsem o tom dříve mluvil. Aleš si vybral druhý nejsilnější tým po Kamazu. A zůstane u něj i dál. Myslím, že se sestava moc měnit nebude. Ale nechme se překvapit, kdo a v jakém týmu vyjede na Silk Way Rally 2016.
sob led 16, 2016 5:41 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek

U Martin Kolomého to všechno rozhodla ta sedmá etapa. Bohužel to byl přesně ten typ etapy, kde se dalo málo získat, ale hodně ztratit. Rozdíl pár minut v této etapě nehrál v celkovém umístnění žádnou roli. Dakar se rozhodoval v deváté, desáté a jedenácté etapě.
sob led 16, 2016 5:47 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Zajímavý výrok Nassera:

Two men had me worried before the start of the Dakar: Stéphane [Peterhansel] and Giniel [De Villiers]. In the end, it's the three of us on the podium. Stéphane is very smart and Giniel is very constant, he can do a good job. I'm happy to finish second, a decent performance. I expected to be on the podium when the race started, but I wasn't sure on which step. Second, I'm very happy. I'd like to thank my sponsors for their support. We'll see about the future, I'm free. I haven't got a contract for next year."

Zvláště ta poslední věta. Myslím, že je jasné, kam tím míří. Chce to nejlepší a vždycky chtěl, no a letos to nejlepší představovaly Peugeoty. No a myslím si myslím, že na konci roku 2016 je red Bull na startu nového Dakaru spojí dohromady...
sob led 16, 2016 5:47 pm

Uživatelský avatar
Puťo
Příspěvky: 1111
Registrován: stř lis 23, 2011 11:10 am

Příspěvek

Na tv publica o 14:00 Dakar, po našom 18:00 http://www.tvpublica.com.ar/vivo-2/
Martin Puťo Puterka
sob led 16, 2016 5:49 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Tak kdo by to byl řekl před začátkem Jakaru že nejlepší z našich bude Jarda Valtr 👍 a nejhorší Loprais kterého jako jediného Čecha nedoveze auto do cíle.Je to tak Tatry a Liána jsou v domečku a Iveco za horama 👎.
Gratulace všem co protnou cílovou pásku 👏👐👏
OBROVSKEJ RESPEKT A OBDIV PRO ALBERTA LIOVERU 👍👍👍 dal to bez tréninku a jen rukama 👏👐👏 BOREC 😉
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
sob led 16, 2016 6:00 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Příspěvek

Kdyz se na to tak divam, opet ctvrty misto pro MAN. Versluis taky nakonec hezky. Kdyz vidim De Baara, rikam si -kdyby kdyby- jak by asi dojel vdB. Toho je velka skoda. A ani by mi v te desitce nevadil ten Ales.
sob led 16, 2016 6:09 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Máme to letos opět zdárně za sebou a bylo to nakonec až nečekaně zajímavé. Zde je souhrn událostí, které mne letos nejvíce zaujaly.
- Absolutně největší pochvalu si zaslouží Štefan Svitko. Udělat na Dakaru bednu v kategorii motorek, to je naprosto parádní, neuvěřitelné, skvělé... Nemám slov!
- Iveco: připraveným štěstí přeje a tým de Roy opět dokázal využít (doposud plně neobjasněného) zaváhání týmu Kamaz. Škoda, že si Aleš vytáhl černého Petra a z bojů byl vyřazen tak brzy.
- Villagra a van Genugten - jejich premiéru vystihuje pouze jediné slovo: Mazec!
- de Baar - dlouho nic a pak šok v podobě etapového vítězství ve správný čas, díky čemuž se posunul na šesté místo. Klobouk dolů!
- Scania - další velké překvapení. Čekal jsem, že se bude motat spíše někde kolem patnáctého až dvacátého místa.
- Buggyra - kráčí vytrvale vpřed. Letos získala první etapové vítězství a přidala do týmu druhý kamion, který jeho posádka po úvodních potížích nakonec dokázala dotlačit do TOP10. Bude-li mít Buggyra příští rok na startu třetí kamion, může jí to opět o nějaký krok přiblížit ke špičkovým dakarským týmům.
- BDP - ve druhé části soutěže se Bonveráci blýskli sérií velmi solidních etapových výsledků a posunuli se v celkovém pořadí významně dopředu. Jsem zvědavý, jakým směrem se tento tým bude ubírat dále a zda-li v něm nadále setrvá Artur.
- KMR - talent, rychlost a nesmírná vůle vystihují letošní start Martina Macíka juniora na straně jedné. Na straně druhé spousta defektů pneumatik, zapadání v písku, troška smůly s šutrem v motoru a nakonec i zrada techniky. Otázkou zůstává, nakolik za technické závady v uplynulých ročnících mohou skryté vady v materiálu a nakolik případné chyby při konstrukci sedlčanských speciálů. Věřím, že v příštích letech budou mít u KMR více štěstí při výběru součástek a lépe se jim podaří předcházet poruchám, tak aby mohl Mates úspěšně bojovat naplno po celou soutěž.

Gratuluji všem, kteří letos dokázali naplnit své ambice, jakož i těm, kteří dokázali překonat všechny strasti letošního Dakaru i přes nepřízeň osudu.
!LIAZ 4life!
sob led 16, 2016 6:18 pm

jerab
Příspěvky: 303
Registrován: pát čer 28, 2013 6:24 pm
Bydliště: Pardubice

Příspěvek

sob led 16, 2016 6:18 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JarekF, PtrialM a 9 hostů