Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
Uživatelský avatar
Basstl
Příspěvky: 98
Registrován: sob led 18, 2014 6:40 pm
Bydliště: Teplice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Kamazy Shibalov se Sotnikovem asi dojeli spolu, tj. 12. a 13. kamion v cíli.
stř led 10, 2018 12:22 am

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

JJ, vypadá to, že dorazili pospolu.

Ale furt chybí 2 Renaulty a Alda.
stř led 10, 2018 12:24 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Alda asi jen tak rychle nedojede :( a zase je to okolo narozeninového dne. Dneska ma narozky
stř led 10, 2018 12:26 am

Uživatelský avatar
Basstl
Příspěvky: 98
Registrován: sob led 18, 2014 6:40 pm
Bydliště: Teplice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

No nic, jdu spát.
Doufám že se Alda do cíle dostane.
stř led 10, 2018 12:32 am

KudlaCZ
Příspěvky: 144
Registrován: sob pro 29, 2012 3:54 pm
Bydliště: Kudlovice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Martin Macík:
"Teror jako dneska jsem dlouho nezažil. Takhle má ale vypadat Dakar! Hledali jsme asi 3 body, ty musíte vážně hodně hledat... Bylo to drsný, ale jsme v cíli," dodal s úlevou.
stř led 10, 2018 12:41 am

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Ollie Roučková dorazila, sice skoro s 6ti hodinami na prvního, ale je v cíli. Se 4 hodinami dorazil i Boris Vaculík, v cíli už je i Vasilevsky a Van Genugten se ztrátama kolem 3 hodin.

Z těch co jeli po trase speciály zbejvá Alda, 2 Renaulty, Vishneuski a pak MANy a DAFy, u kterých nevím, jestli jsou závodící, nebo jsou to asistence.


Díval sem se k MAZu na FB a ohledně Vishneuského:

Четвёртый этап не порадовал участников ралли-марафона "Дакар-2018" погодой, наверняка многие сегодня столкнулись с проблемами на спецучастке. Вот и экипаж Алексея Вишневского подстерегла неудача - пробит поддон двигателя.
Однако экипаж Алексея готов к различным ситуациям, надеемся, что опытный механик Андрей Неверович устранит эту проблему и совсем скоро мы увидим ребят на финише."

Rusky neumím, auto-překlad...:
Čtvrtá fáze " Dakaru-2018 " Rallye v maratonu " Dakaru-2018 " se dnes potýká s problémy s specučastke. Tady je posádka Alexej višněvský přepadl selhání - prasklá pánev motoru.
Nicméně, posádka Alexej je připravena na různé situace a doufá, že zkušený mechanik Andrej Neverovič tento problém odstraní a velmi brzy uvidíme kluky na cílové čáře.

(prasklá pánev motoru dle FB překladu-google tvrdí olejová vana)


k Renaultům ani Aldovi sem nic nenašel
stř led 10, 2018 2:17 am

Gavius
Příspěvky: 887
Registrován: úte led 20, 2015 4:20 pm
Bydliště: Prostějov

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Tak Alda skutečně lezi v dunovem trychtyri.
Queena je bez posilovace rizeni a bez turba. To pry snad vymeni, ale asi bude konec?! Tak to je sakra skoda, kdy to vlastne Ales naposledy prevratil?
stř led 10, 2018 4:51 am

levak
Příspěvky: 647
Registrován: ned led 03, 2010 4:48 pm
Bydliště: čr

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Dnešní live vysílání bohužel nebude.
Nocujeme dnes v dunovém poli v poslední části erzety.

Queen lehla na bok v dunovém trychtýři.

Já osobně duny miluju a vždy v nich hodně vydělalváme. Jenže dnes to bylo o něčem jiném.
Odešel hned po startu posilovač řízení a v jednom velkém stoupání nám do toho ještě turbo vypovědělo poslušnost. Zvažovali jsme zda se vůbec pustíme do dun a následně to riskli. Jeli jsme na 40% výkonu a zvládli téměř 90% dun, těch zbývajících 10 se nám bohužel stalo osudným. Celou dobu jsme jeli na želvu a nejnižší možný stupeň s 1 atmosferou tlaku v pneumatikách. Jiná volba nebyla. Poslal jsem Queenu do jednoho trychtýře, který bychom za normálních okolností lehce zvládli, ale v dané konstalaci to prostě nevyšlo. Sesunula se z prudké duny, měl jsem plyn na podlaze, ale výkon tam nebyl. Protiduna byla velmi strmá ale pád byl relativně do měkkého, takže nás nic kromě duše nebolí.
Crash je vetšinou vina pilota a já se k ní hlásím. Rozhodnutí pokračovat i za těchto neoptimálních podmínek jsem si udělal sám ikdyž kluci v kabině nic nenamítali.

Pohádka skončila. Děkujeme všem fanouškům, partnerům a rodině, která byla při nás a v neposlední řadě 3 kamionům, které se snažily Queenu vyprostit.

V noci vyměníme turbodmychadlo a ráno vyrazíme do bivaku.

Speciální DÍKY patří naší posádce Lukáši Jandovi, který jako “nováček” fungoval famózně a rovněž Ferranovi jehož navigace je brilantní.
Rovněž tak i týmu, který makal s maximálním vypětím a ikdyž jsme vysněného cíle nedosáhli, není všem dnům konec.

Aleš Loprais
INSTAFOREX LOPRAIS TEAM
stř led 10, 2018 5:59 am

Uživatelský avatar
mc.imi
Příspěvky: 359
Registrován: sob čer 26, 2010 12:50 pm
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Tak Aleš mě opravdu mrzí. Moc sem jim přál aby jim to vycházelo :(
*** TATRAweb ***
*** DAKAR Competitors ***
*** TATRA a DAKAR ***
stř led 10, 2018 6:18 am

hanzs
Příspěvky: 629
Registrován: ned led 06, 2013 8:12 pm
Bydliště: Neratovice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

K Aldovi: ad turbo - nedávno se to řešilo, že všechny naše posádky si vozí sebou náhradní turba a dokáží je za cca 1-2h vyměnit v etapě. Tak proč to včas neudělali? :think:
...nebo se to dá chápat tak, že prostě zvolili variantu, jet bez turba dál a ta nevyšla...
stř led 10, 2018 6:34 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Artur se pry snažil dostat queen na kola ale nešlo to. Škoda. Zaprděný gyrtech a jeho turba :evil:
A jet v dunach bez turba ? No to asi byl velmi blbý nápad který má ten nejhorší následek :doh: :evil: :wall:
stř led 10, 2018 6:37 am

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Proč turbo nevyměnili taky nechápu, to už by mohla fungovat zkušenost z 2011, ale do toho nemá cenu kecat. Spíš mi zaráží to servo ... bez serva jsem myslel, že se jet nedá...??? Nebo to bylo myšleno odešlo servo >> opravili a pak ještě turbo?
Herry: GYrrtecha mají od Buggyry ale turbo si dávají svoje ne? Myslím od té firmy Special Turbo (zrovna se někde chlubili že tam má Alda od nich něco spešl s kuličkovými ložisky :-( )

Velká škoda pro Aleše ... ta první vyhraná etapa fakt asi "... z kapsy vyhání" je to k nasrání, rozjeté to bylo solidně i s tou ztrátou ze 3.etapy :(
Naposledy upravil(a) mirou dne stř led 10, 2018 6:50 am, celkem upraveno 1 x.
stř led 10, 2018 6:44 am

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Aldy mi je moc líto. :( :( :(
stř led 10, 2018 6:45 am

hanzs
Příspěvky: 629
Registrován: ned led 06, 2013 8:12 pm
Bydliště: Neratovice

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

herrywood: to víme teď, ale já bych tak kritický nebyl- mohlo mu to vyjít a podle mezičasů mohl dojet cca s 1h ztráty na čtvrtém místě a bylo by to super. Akorát to prostě nevyšlo - škoda.
stř led 10, 2018 6:51 am

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2018 Průběh 1. poloviny

Příspěvek

Mirou ajo máš pravdu, :D ale stejně je ten motor mordor. Největší výhra letošního dakaru je na straně Macíka že si vyvinuli svůj motor. A mají defakto klid. U gyrtechu si furt jednou nohou v hrobě.
Zajímavé bude video od Artura jak ho tahal. Artur sice neudělá moc velký výsledek, ikdyž včera ho udělat mohl, za to bude největším gentlemanem dakaru :!: je to frajer
stř led 10, 2018 6:57 am

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů