Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tak je to tak. Spojka. Snaži se spravit ,ujel 3 km a stojí. Zítra mají volný den tak věřím že to spraví. Měl by pro něho jet P.Foltýn. Má silnější motor a zkušenosti.
sob led 05, 2019 3:29 pm

cernokneznikix
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 02, 2017 12:52 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Me to ukazuje ze jede...nejdriv 51 a ted 40...a cas 4minuty zpet
sob led 05, 2019 3:45 pm

Prokop Siwek
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 18, 2016 1:28 am
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Oranžové balai by bylo lepší, to je fakt. O tom, kdo kam jede nicméně rozhoduje PC Course, a těm se moc nelíbilo Folťasovo počínání v souvislosti s odtahem druhé Tatry. Roztroušené techniky po trati je dost pro obě balai. Ještěže je zítra ten volný den.
sob led 05, 2019 3:48 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

No, vypadá to, že Toma a dvě motorky už baléčko ,,naložilo,,.
Naposledy upravil(a) mirasat dne sob led 05, 2019 4:22 pm, celkem upraveno 2 x.
sob led 05, 2019 3:56 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Tak jsem se po opravdu hodně dlouhé době podíval co se tady děje a nakoukl o pár stránek dozadu. Musím se opravdu smát. Panové Petr Čapka je takový znalec a mechanik Tatry jako nikdo z Vás tady. Opravdu si myslíte že po všem tom ,co kuli tomu ,aby si splnil sen musel vykonat a prožít, Tam nechá tu Tatru jen s nějakou opravitelnou závadou? :shock: Vůbec toho kluka neznáte a berete si ho do pusy jako že to není ten správný improvizák. Tak zase na hodně dlouho si tady od toho asi zase odpočinu :wink:
Obrázek
sob led 05, 2019 4:20 pm

Honza991
Příspěvky: 142
Registrován: stř led 10, 2018 7:48 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Koukal jsem k TT na web a píše tam, že v bílém baléčku je taky 12V. Nebyl tam dřív V8? Nebo je chyba v popisu?
sob led 05, 2019 4:52 pm

PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s penalizací? Nebo s časem v této smolné etapě? Pokud se podaří Tatru opravit a já věřím ,že ano
tak jak je to ošetřeno v řádech AER?
sob led 05, 2019 5:24 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Spida - iba dedukujeme z informácií ktoré boli poskytnuté,zadrety motor je buď dole nebo hore. Pokiaľ si plnim sen,ktorý má stal 2 roky života V garáži a xy penez, asi bych to takto nezabil, je to iba motor, jedine čo ho úplne zastaví a nejde opraviť je asi len diera V bloku, čerpadlo, chladenie ( čerpadlo a vrtuľu S hriadeľou bych mal ako náhr.diel, takže zostáva opäť iba diera V bloku) .... Pána nepoznám, to je fakt ale moc som mu to prial,sám bych si to chcel niekedy skúsiť, myslím Aer, ne Dakar, na to nebudú kopejky do konca zivota :D . Preto mám pocit že to zabil tak nejak zbytočne, prdli nervy, psychika a stres urobia svoje,to je jasne,ale 2r sa v tom aute vŕtal, takže neverím že to nešlo opraviť, akokoľvek poimprovizovat. Preto je to Dakar, ukážka dovednosti auta a človeka poradiť si V úplnej riti... ist tam a veriť že to dopadne? Sabinione improvizoval,aby prežil, jednoducho je ťažké uveriť že to p.Capkovi takto dopadlo a možno použijem drsné slovo,,ale prečo to takto zabalil,,? Jasné, teraz bude honít dopravu, prachy na dopravu, náhradné diely. ...hromada starosti a peňazí. ..nemusel zavodiť, keby to opravil nejak provizórne, ale aspoň by došiel do Dakaru,kde mal zaplatený trajekt a letenku,dôležité je predsa to auto doviezť do cz,ale nevykrvacat u toho finančne,kor keď to taham z vlastného vrecka vsetko :( Ideálne by bolo keby sám povedal čo sa tam stalo. Povedať že motor nejde a že v ňom zaklepalo a ísť domov? To ti príde ako slová človeka čo si plní sen,tatrovaka? Píšeš že je väčší mechos na Tatry ako my tu dohromady, toto na to nevyzerá teda,nehnevaj sa na mňa, ale aby jak tu bolo písané, , sa nikomu do toho motora nechce liezť, , také cosik som este nepočul, ak to mal rozhodene jednou pri oprave,bude to predsa vedieť rozhodit aj po druhý krát. Príde my to vše strašne zvláštne. ... A ak má TT taký istý motor, tak ma snáď aj nahr diely ktoré môže požičať, predať, dať - at už by sa medzi sebou domluvili hociako, furt by bol reálny dojazd do Dakaru. ..

Ako píšem na začiatku, sú to iba dedukcie, všetko môže byť inak
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob led 05, 2019 5:35 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Petr je člověk který se motá kolem dakaru hodně dlouho. dělal mechanika i spolujezdce Alešovi, Tomášovi je to člověk který vždycky dělal všchno pro to aby se udrželi auta v závodě, Když chodili jezdci spát on v noci opravoval auto aby mohlo ráno pokračovat. Ví moc dobře co dělá a co je schpný opravit. ale už nebudu reagovat. S Petrem se znám osobně a vím že by to jen tak nevzdal kdyby to nešlo opravit. Jediné co k tomu můžu napsat je to co dělají všechny týmy. Neříkám že s tím souhlasím, ale prostě to tak je. Skutečná závada se málo kdy dostane na veřejnost aby se nepoškodilo jméno značky. Dělají to tak všichni Buggyra, Aleš.......... Vždycky jsem věděl co se stalo Martinovy mnohem dřív než se to poprvé objevilo na netu a oficiální zprávy teamu mě někdy docela překvapily, protože jsem nechápal proč se neřekne skutečná příčina problémů. No ale myslete si co chcete. Jen si umím Představit co si tady o Vás (nemyslím nikoho konkrétního ) Petr myslí jestli si to čte :-)
Obrázek
sob led 05, 2019 5:54 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Spida - je my jasné že má za sebou toho hromadu, ale pak nesmie povedať že motor zaklepal a nejde, to pak vyzerá trochu divne :wink: jasné že poškodiť nikoho nechce, ale auto si snáď opravoval sám V garáži predsa, tak nejak to bolo prezentované, či nie? Takže teoreticky by nemal poškodiť nikoho :hand: . Tieto tajnosti kolo toho všetkého at už buggyra, ales, p.Capek... to je jak tajomný hrad V Karpatoch, to sa pak nemôže nikto čudovať že vznikajú nejaké teórie a dohady...
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob led 05, 2019 6:08 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Spida: Tak určitě. Jako nic ve zlým, ale pokud něco napíše kontkrétně Pekos, tak já tomu věřím. Pekos a filip90 jsou na tomhle fóru asi jediní dva lidé, kteří když hovoří o technice, tak naprosto přesně ví čem mluví. Pekos má navíc nezpochybnitelnou osobní zkušenost + přístup k relevantním informacím. A není nic špatného na skutečnosti, že Čapka to na místě obrečel a utekl od toho všeho dočasně pryč. Minimálně v mých očích je to furt hodně velikej borec, kterej v rámci svejch možností udělal maximum, aby si splnil sen. Respekt. Tenhle konec snad určitě nebude jeho labutí píseň. To jsem si jistej. Ale rozhodně netřeba ho automaticky instalovat na piedestal geniality, všehoználství a všeumění jen proto, že vyrazil do Dakaru, nebo proto, že jste kluci, co se spolu baví.....A ano, klidně ať si o mě Čapka nebo kdokoliv další myslí cokoliv. S tím dokážu žít, nestydím se za to mít (klidně i mylnej) názor. Od výměny názorů nakonec diskusní fóra jsou. I když je pravda, že někdo to má hlavně o nekritickym obdivu a vzájemném plácání po ramenou :D
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
sob led 05, 2019 6:18 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Pick - amen :thumbud:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob led 05, 2019 6:27 pm

spida
Příspěvky: 1642
Registrován: stř bře 01, 2006 9:28 am
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

rozhodně ho nastavím na nějakej piedestál geniality. Mě jenom mrzí že lidi kteří tam nejsou a neví co se skutečně stalo tak píšou že nemá toho správnýho dakarskýho ducha nebo že není schopný imrovizovat. a sere mě to už jenom pro to že Petra znám a vím jakej je to srdcař.
Obrázek
sob led 05, 2019 6:28 pm

PtrialM
Příspěvky: 1583
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

No a co ten únik oleje kolem držáku altíku? :doh: Prý možná nějaká prasklina :think: motor neměl ten správný tlak....
sob led 05, 2019 6:38 pm

TomZ
Příspěvky: 450
Registrován: čtv led 12, 2017 6:57 pm
Bydliště: Šumperk

Re: AFRICA ECO RACE 2019

Příspěvek

Spida: Já souhlasím a taky se mi zdají reakce tragikomické... Vůbec Čapku neznám, ale... Dělal mechanika předním týmům. Sám si to auto dal kupy... A najednou prostě nemá zlaté české ručičky? Na základě tří zprostředkovaných vět, co si místní borci přečetli?

A informovaný zdroj potvrdil, že mu radil i Tomeček. Takže ten taky neví a má málo zkušeností?
sob led 05, 2019 6:38 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů