Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Zamčeno
xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

A ono se smí normálně během závodu telefonovat satelitním telefonem? Já myslel, že to je jen když je nějakej problém.
Tomáš Ďurčo
pon led 07, 2019 12:56 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Nu, snad je to tak. Akorát teda ještě, jak minule Kolomajz postavil Nikolejeva na kola a pak ze všech udělal Nikolajev učedníky, to jsem těžko kousal. Každopádně Villagra jel šílenou kudlu a nakonec tam byly dohady, kdy tankoval a pak to jeho odstoupení. Docela bych uvítal nějakou retro kategorii, kde by se taková kudla nejezdila. A je otázka, kde má hranici, třeba MM. Villagra vypadal, že jede za hranicí života. Minulí rok bylo definitivně jasné, že Macík ztratil třetí místo především kvůli únavě, že už nebyl tak soustředěnej. Samozřejmě, mechanické závady také, ale jinak to bylo s přehledem na bednu.
pon led 07, 2019 12:57 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Rusko, kde zajtra je dnes budú asi trochu inak vybavený S tym navigovanim,nerobím si úplne nadeje, že by pomoc na telefónu nemali :hvizd:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pon led 07, 2019 1:01 pm

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

filip90: Já už jsem to tady psal kdysi. Ještě za éry K.Lopraise jak mi říkal Radek Stachura. Předjeli KAMAZ, jeli a ujeli jim. Asi po 150 km se Kamazaci objevili před něma. A to Kalina nebloudil.
Předloni v Africe vedl v etapě Šibalov a druhý asi 10 km za ním jel druhý Kamaz, který zůstal viset v bahně. Když okolo druhého Kamazu projížděl TT tak už u něj stál Šibalov s lanem.
Jak mohl vědět Šibalov který jel 10 km před ním že kolega zapadl a potřebuje pomoc. Je to na videu. Já si myslím že při dnešní technice jsou oni propojeni přes satelit někdo je navádí.
Viděli jste někdy že by Kamazáci bloudili. Já ne. Dnes když já budu sedět doma u počítače a TT kdyby měl navigátora a ten by měl ve svém zorném poli velkou červenou kontrolku napojenou na tel. tak já ho můžu navádět tady z domu a říkat mu jak si na tom vede a nemůže zabloudit. Teď když se to stalo TT tak jeho mechanici taky nevěděli co se děje až sem jim zavolal na kterém km stojí a jak dlouho stojí.
pon led 07, 2019 1:10 pm

Uživatelský avatar
Kail
Příspěvky: 324
Registrován: ned led 14, 2007 2:03 pm
Bydliště: Soběslav

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Filip90: "Příběh Martina Macíka, jak posádka Kamazu běhala po duně s odmontovanou GPS a hledala průjezdní bod hovoří asi za vše."

To ale přece neznamená vůbec nic, snad jen že bod byl na místě kde bylo nebezpečný najíždět ho autem... Kdybych byl velkej šťoura mohl bych naopak říct, jak ksakru mohli vědět s takovou přesností kde je. :)
pon led 07, 2019 1:25 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

pekos dakar: To jsem jako neslyšel, že podvádíte :D
pon led 07, 2019 1:28 pm

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

A když je to takhle všeobecně známý, ze Kamaz ten satelitni telefon pouziva, proc nekdo nepoda protest... Je mi jasny, ze poradatel, ac to treba tusi, tak to nechava byt... Ale pokud by na to nekdo podal protest, tak uz by to resit museli... Nerikam treba nekdo z ceskych staji, protoze ti chcou byt s Kamazem za dobre, viz Kolomajz tahal Nikolu loni a Loprais byl s Caginem v Praze na kafi a tuším, ze na nejakym dakaru jim vezl za nejaky dobrodiní celou paletu toho nejlepsiho piva (rozumej, nejlepsi pivo je Budvar) Takze Cechy chapu... Ale treba De Rooy, docela srovnatelne velky tym? Ten by podat protest mohl...
pon led 07, 2019 1:30 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

No jo, ale já právě pochybuji, že by to Kamzíci dělali sami. Proto nikdo neprotestuje. ;-)
Tomáš Ďurčo
pon led 07, 2019 1:34 pm

msifa
Příspěvky: 2106
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Tak hlavně by se to těžko prokazovalo.....
pon led 07, 2019 1:35 pm

xtomos
Příspěvky: 1609
Registrován: čtv led 01, 2015 4:15 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Myslím si, že na Dakaru by asi neprošlo, že by se někdo pro někoho vracel. :D
Tomáš Ďurčo
pon led 07, 2019 1:37 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Běhání po dunách s GPSkou už je o metrech, to asi nějak ošidit nejde, tak podrobné ty roadbooky nejsou a z ASO se konkrétní souřadnice jen tak k někomu nedostanou. Studium map na základě zaslaného roadbooku a projíždění tras je spíš o vytipování zkratek, které pak ověří před etapou ještě novinářským autem. SWR a informace týmu Kamaz, to je samozřejmě něco jiného.
pon led 07, 2019 1:45 pm

mirasat
Příspěvky: 1846
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Telefony sebou mají všichni, to víme, no nic.
Koukám, že jednostopaři dneska startujou v opačném pořadí :lol: Pěkný dárek pro naše. :clap:
pon led 07, 2019 1:47 pm

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

No někdo tady vzpomněl satel. tel. To samozřejmě mají na dispečinku, Baléčka, doktoři no a pořadateská auta. Co zajišťují benzín pro moto a kerosin pro vrtulníky.
pon led 07, 2019 1:58 pm

filip 90
Příspěvky: 6367
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

Za dob Karla Lopraise ano... Ono se to jezdilo trochu jinak a nebylo možné auta tak přesně sledovat.

Za druhé, myslíte si co? Že třeba Buggyra nechává posádky osudu. Když to Kolomajz poslal předloni do toho svahu a kurtovali kabinu, tak ten člověk co to točil se tam vzal kde? :D To jako posádka v etapě při poruše nejdřiv vytáhne stativ, kameru a pak jde opravovat? Ono totiž v JA je normálně signál a ani nepotřebují satelitní telefon, si prostě zavolají mobilem. A kde není žalobce... A není, protože to dělají všichni.

Já hlavně nejsem příznivcem konspiračních teorií. To je hlavní důvod. Nemuvím o SWR, tam je to klidně možné, že Kamaz má vlastní roadbook, ale na Dakaru tomu nevěřím. Můj názor je ten, že když někdo nedělá nic jiného, než trénuje, tak se to prostě musí projevit. Posádky Kamazů nedělají celý rok nic jiného, než že se připravují na Dakar.
Vlastně by bylo celkem smutné a zarážející, kdyby nepodávali neuvěřitelné výkony. :wink: To, že se vůbec najde někdo, kdo je schopen je porazit je vlastně dost průšvih! Vzhledem k času, co tomu dají. :wink:
Filip Nikl
pon led 07, 2019 2:09 pm

Tod2
Příspěvky: 1230
Registrován: čtv led 08, 2009 3:22 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Dakar 2019 - průběh 1. poloviny

Příspěvek

myslím, že satelitní telefon dnes mají skoro všichni
pon led 07, 2019 2:10 pm

Zamčeno

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] a 64 hostů