Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Aleš to zajel skvěle a dosáhl super výsledku, takže si myslím, že i u něho panuje spokojenost :)
čtv led 17, 2019 8:16 pm

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Dakar 2019 je minulostí a jak ho zhodnotit?

Celkově byl povedený a hodně náročný, konečně se vrátily etapy, kde nebyl problém schytat na pár kilometrech ztrátu přes 30 minut.

A teď k našim:

Aleš se první částí dakaru vyloženě protrápil a kdo by to byl řekl po prvních třech etapách, že nakonec Aleš bude na 5. místě a dokonce i do poslední chvíle se bude rvát o bramboru. Jeho přístup (a celého jejich týmu) byl příkladný, na nic se nevymlouvali a snažili se až do konce. I videa byla špičková a věcná.
Macík po loňském dakaru potvrdil, že je rychlý a nyní jel i bez zbytečných závad. Jeho útok na Top3 zastavil jediný okamžik – těžko říct jestli šlo o závadu, jezdeckou chybu nebo jen o souhru náhod, takový je bohužel dakar. Videa také parádní.

Buggyra – asi by šlo říct, že jí provázela smůla, ale to by se podobný scénář nesměl opakovat již několikátý rok.
Kolomý opět rychlý, ale opět fatální závady. Když už ne motor tak se objeví něco nového. Letos z dakaru odpadl v podstatě dvakrát. Prvně hned ve třetí etapě – to je výsledek, který neobstojí a je otázka kam povedou jeho kroky pro příští dakary dál, jestli se bude dál trápit ve stejných šlépějích neb ozkusí novou cestu.
Šoltys, ze začátku překvapivě velice rychlý a držel se špičky, pak začal ztrácet a nakonec ho potopila opět technická závada.
Kalina – super nápad a super reportáže. Za to palec nahoru. Ale občas bylo cítit, že je byl dirigovaný Buggyrou a o některých věcech nemluvil a o některých naopak zbytečně moc. Bylo by super, kdyby měl možnost do budoucna dělat takovou práci, ale bez závislosti na nějakém týmu.

Buggyra jako tým, to bylo zklamání. Na jednu stranu se tváří jako profesionálové a pak nedokážou přijmout neúspěch a snaží se pozornost za každou cenu nasměrovat někam jinam.

Kategorie semidakaru/malého dakaru: tam jsem skeptický, prakticky byla pro nás zajímavá, že tam jel Mates a Kolomajz. Bez nich by po té kategorii u nás neštěk ani pes. Navíc v této kategorii nejasná pravidla (lze pomáhat nebo ne?, za jakých podmínek lze pokračovat po nedojetí etapy?.....) a pak startování souběžně s normálním závodem a někdy i před ním. To bych spíš bral, kdyby byl umožněn start dále s velkou penalizací ve své kategorii na konci závodního pole.
čtv led 17, 2019 8:35 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Aldo GRATULACE :banana: :wave: Ještě poladit motůrek a ono to půjde i s tímto autem. A dát si záležet na stavbě nového vozu, bude to asi boj s tím automatem dát vše dohromady a celé to poskládat k nějaké spolehlivosti, ale věřím že se dílo podaří a jestli další nebo až D21 v nové queen hrr na továrny :dance:
Gratuluji taky MM a týmu za skvělé odvedenou práci, kterou pokazila jen jedná nešťastná momentka, jinak famózně odjetý závod, který byl na bednu :clap: :clap:
BGR gratuluji že aspoň jedno auto někam dojelo :D a budu věřit že letošní rok tomu dají trošku více a snad bude i D20 se dvěma vozy které budou útočit aspoň k top 5
Ještě bych rád vyzdvihl Honzu Veselého pač to je ten největší APAČ v JA dojet půlku dakaru se zlomenými žebry a ještě v male moto to je na klobouček :clap: :clap: :clap:
Škoda Brabčákovy penalty jinak se ten kluk nemá za co stydět, neboť to bylo parádní sledovat jak si tu motorku umí vodit.
Engel se taky krásně vyšvihl :clap:
MP Neskutečný jak dokáže pořád držet krok se špičkou a jak jsou schopni připravovat auto aby to odjelo bez závažných poruch. Už se těším co předvede na příštím dakaru :clap: :clap:
A Holky si zaslouží samozřejmě taky uznání že to v tomhle hardcore dakaru doválčili až do cíle :banana: :onfire: :wave: :wave:

A přidávám jeden dnešní brutální jump
https://www.facebook.com/dakar/videos/5 ... 78999/?t=1
čtv led 17, 2019 8:47 pm

Uživatelský avatar
Marley
Příspěvky: 365
Registrován: úte led 07, 2014 12:27 am
Bydliště: Tábor

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Nějaký přenos večerního pódia? :)
čtv led 17, 2019 9:17 pm

ALUMAN
Příspěvky: 25
Registrován: ned zář 18, 2016 10:15 am
Bydliště: Liberec

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

msifa píše:
čtv led 17, 2019 8:35 pm
Dakar 2019 je minulostí a jak ho zhodnotit?

Kalina – super nápad a super reportáže. Za to palec nahoru. Ale občas bylo cítit, že je byl dirigovaný Buggyrou a o některých věcech nemluvil a o některých naopak zbytečně moc. Bylo by super, kdyby měl možnost do budoucna dělat takovou práci, ale bez závislosti na nějakém týmu.
Kalina tam byl za peníze Buggyry a jeho hlavním úkolem bylo propagovat Buggyru, ta nevyváženost se dá pochopit. Buďte rádi, že tam vůbec byl a reportoval i o ostatních z ČR.
čtv led 17, 2019 9:30 pm

jezek_obecny
Příspěvky: 89
Registrován: stř pro 19, 2012 11:34 pm
Bydliště: Czech

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Pepa si to zkusil s mikrofonem, zdálo se že ho to baví, tak třeba příští rok může v ČT dělat na dakaru dvojku Mroviecovi a když se mu nebude chtít nikam letět tak může ve studiu dělat dvojku Zítovi :).

Dakar má v ČT hodně prostoru a kdyby dělal Pepa reportéra z bivaku, no to by bylo :housle:
čtv led 17, 2019 9:49 pm

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Podle toho, jak jsem sledoval reakce všech týmů se snad pořadatelům konečně povedlo navrátit tak trochu Dakaru ducha... . Jízda v dunách ,ať už souvislá, či v kruzích se opakující se, skýtala více, než "wrc" .!!! Doufám, že v tomto duchu by se do budoucna dalo u Jakaru popřemýšlet - tímto po letech skládám poklonu i organizátorům za pohyb z místa !!! Jen tak dál...
čtv led 17, 2019 9:57 pm

Brabo
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 08, 2014 3:05 pm
Bydliště: kraj liberecký

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Díky za napínavý Dakar všem našim posádkám, především za super výsledky Aldovi i Martinov :clap: :clap: :clap: koloběžkářům a všem kdo se na tom jakkoliv podíleli. Za mě i super tratě.
Ještě bych chtěl popřát TATŘE, aby si uvědomili, že auto s čumákem je taky Tatra a to že její výrobní program už nic takového nenabízí, neznamená že ji nemůže dostatečně prezentovat. Stejně jako to dělají jiní "čumákovci" od Iveca, Renaultu apod.
čtv led 17, 2019 11:05 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Jenom takový můj mix poznámek, protože spousta věcí tady byla řečena. SEMI-Dakar: je spíš pro jezdce, kteří vypadli, aby nemuseli čekat frustrovaní na konec Dakaru. A také, aby udělali něco pro to, aby se to další rok nestalo, tzn. potrénovali v podmínkách závodu. Také to nestojí zrovna málo a pokud bude "odpad" jak letos, mohlo by to spoustu jezdců odradit. Pepa Kalina: Řekl bych, že se průběžně zlepšoval. Nezlobil bych se, kdyby ty videa pojal jako Artur Ardavičus. Ten navštívil celý bivak. Sice to nebyly živáky, ale Pepa to mohl nakombinovat s Dakarem za oponou. Když jsem viděl fotky s Čaginem nebo de Rooyem, tak jsem si říkal, že budou určitě nějaká videa s nimi. Bohužel nebyla. Ale i tak má mé díky! Buggyra: Něco jsem k tomu napsal v tématu Dakar 2020. Martin Kolomý zřejmě dostává auto na limit Není to podle mně primárně jeho chyba. Myslím, že už se hodně zklidnil, ale zároveň se po něm chce, aby zajížděl výsledky a držel krok s konkurencí. Přes rok musí víc testovat auta a hledat jejich hranice, aby je do příštího Dakaru dostatečně posunuli. Martin Šoltys se jako nováček držel skvěle, ale mám takový názor, že nedojel na technickou závadu, ale na jezdeckou chybu. S krouťákem někde kolem 4.500 Nm není problém při zapadnutí prasknout kloubovku. Tady bych byl rád, kdyby se k tomu třeba vyjádřil Pekos. Ten bude mít hromadu zkušeností s takovými situacemi. Jinak Šoltysovi to nijak nevyčítám. A je možné, že to bylo jinak a byl to důsledek jiných okolností.
čtv led 17, 2019 11:28 pm

Uživatelský avatar
Mara75
Příspěvky: 342
Registrován: ned říj 12, 2014 8:52 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

čtv led 17, 2019 11:51 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Vyjádření Lopraise k Šoltysovi:

Zdravím všechny z cíle Dakaru!

Musím osvětlit příhodu neposkytnutí pomoci Martinu Šoltysovi, jelikož se ozvali fanoušci a novináři a požádali mě o můj pohled na věc. Neměl jsem prostor to řešit dříve, jelikož jsem se plně koncentroval na výsledek. Předně mě mrzí, že za mnou Martin Šoltys nepřišel osobně si celou věc tzv. vyříkat. Vydat se mediální cestou s Buggyrou v době, kdy stále soutěžím, bylo netaktní. Někteří z vás možná postřehli problémy, které jsme měli s motorem, výfukovými svody, turbodmychadlem a vstřiky. V místě, kde svoji jezdeckou chybou Martin Šoltys zapadnul, jsem se za ním vydat tudíž nemohl. Místo bylo úzké a já bych do něj narazil. Dunu bych musel objet a strávit vyprošťováním minimálně 20 min, a to ještě s velkým rizikem, že tam rovněž zůstanu. Což v naší situaci, kdy jsme bojovali o stupně nejvyšší, a to se sníženým výkonem motoru, bylo naprosto správné rozhodnutí. Tatra Buggyra Racing je tým s tovární podporou. Narozdíl od nás má v soutěži 2 ostré kamiony, které si mohou pomáhat. Svalovat vinu na nás, na mě, kdy vlastní jezdeckou chybou zapadli, do tohoto sportu vůbec nepatří. Já sám jsem zapadnul několikrát a minuli mě úplně všichni. Loni v nešťastném dunovém trychtýři, kde kolem projela všechna světová jména a značky, včetně Mazu, Kamazu, Iveca, Liazu i Martina Šoltyse, který sice přibrzdil, ale sdělil, že pomoc nezvládne. A já se za to nezlobil. Pomohli až mí kamarádi z Německa a Belgie. Nešel jsem natáčet videa, jak mi ostatní nepomohli a kde bych dnes byl, kdyby mi pomohli. Na Dakaru se na „kdyby“ nehraje a je to tvrdý sport, kde jsme každý sám za sebe. Já osobně pomáhám, když jde o život, nebo kamarádům, což je automatické u většiny účastníků. Letos jsme si tak pomáhali s několika jezdci napříč všemi kategoriemi. Za jezdeckou chybu Martina Šoltyse se necítím nikterak zodpovědný a nemám vůbec žádné výčitky. Naopak si myslím, že by omluva měla přijít ze strany Tatra Buggyra Racingu za nevhodné osočování a rozdmýchávání atmosféry, která tomuto prostředí vůbec nepomáhá. Proto navrhuji probrat vše bez emocí s lahví Budvaru a již bez médií, prosím. Aleš
pát led 18, 2019 1:36 am

d@rkWolf
Příspěvky: 640
Registrován: stř pro 30, 2015 7:08 pm
Bydliště: Přerov

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Co dodat, gratulace Aldovi, že to s těma neustálýma problémama a defektama dotáhli na 5. fleku. Stejně tak Martinu Prokopovi s Tomášem Ouředníčkem, vypadá to, že Martin jde správným směrem, ty auta od Míry Zapletala laděj k velmi solidním výkonům a spolehlivosti, Ollie to dotáhla do cíle, na to, že to stavěli pomalu ještě v Peru a do doby s tím v podstatě nejela je to dobré, nerozbila to, jestli pojede příští rok, tak to může být lepší. Kubiena jel topku dokud mu to jelo, ale písek v motoru? Jednomu se chce říct-neměl by to čekat, že tam bude písek? Je tam potřetí a dycky technika jestli se nepletu(nebo tam jednou byla bouračka?). Maj tyhle problémy i ty Yamahy co převládají ve startovce? Jesltli ne, asi by stálo zjistit, jak mají řešené filtry... Motorkáři jeli na co měli, Milan Engel možná lehce nad očekávání, Brabčák mířil do podobných pozic nebýt té penalizace se zmatenou navigací. Asi daň za pořád ještě nováčkovství, navíc spojená s tím, že pořadatel motal křížící se tratě na malém prostoru, viz. podobný problém Gabča, kde jí to osmu ke konci etapy píplo koncovým bodem a nazdar.

Obecně to každodenně plní program ČT Sport, dokonce s následným vyhrazeným Buggyráckým propagáčem pár minut, celkově to vypadá, že do propagace sebe sama Buggyra narve víc, než do testování aut a podle toho výsledek vypadá. Nebo prostě jezdí Kolomajz jako prase... Dělám s webem, kde je propagace a reklama nedílnou součástí a nerozumím tomu, co přesně má Tatra ze spolupráce s Buggyrou... Okruhový závodní tým, který logicky podvozky Tatra nepoužíval - na okruhy je to nesmysl nastoupí s tím, že bude jedno auto, napřesrok 2 auta a útok na beduína, potom 3 auta a konkurence Kamazu a tuny dalších PR keců a logicky by z propagace měla těžit Tatra, efektivně jediný, co sem za 3 roky viděl jako pozitivní propagaci byla Kolomajzova jízda na tříkolce. To mělo sílu...tady na Východě to asi dost lidí ví, že se tak s Tatrou dá jet, ale na Západ od nás to bylo evidentně výživné téma. Zbytek jsou jen poruchy, kecy a poruchy nastřídačku. Ještě, že ty nejvalitnější kecy a útoky na ostatní vesměs dolehnou spíš jen v ČR bez výraznějšího přesahu mimo co by Tatru víc poškozovalo. A výsledná reklama, že Tatra je auto, co nevydrží ani 2 dny... Tak dle mě vyznívá reklamní přínos. Aleš tomu taky moc nepomůže s tím Jamalem, nicméně ten snad ani s nějakou podporou továrny nejede jak sem pochopil?

Obecně by kategorii "truck", pardon "velká buggy" prospělo vrácení sériových předpisů. Současná parodie na terénní nákladní vozy tomu škodí.
pát led 18, 2019 2:13 am

Uživatelský avatar
Fino
Příspěvky: 929
Registrován: stř říj 17, 2012 2:24 pm
Bydliště: Bechyně

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

zemi8 : Děkuji za to, že jsi to tu dal. Já osobně si myslím, že Aleš jel celou soutěž velmi soustředěně a velmi pečlivě se vyhýbal právě těmto tématům, páč už to prostě zná..., a to je dobře. A ještě jednou děkuji, žes to sem dal. Čau za rok... ;-)
pát led 18, 2019 2:32 am

mirou
Příspěvky: 1507
Registrován: pát pro 16, 2011 11:49 am
Bydliště: Strakonice

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Tak lépe to dopadnout nemohlo .... Aleš se k tomu postavil nadmíru profesionálně!!!

Tohle je ta nejlepší tečka pro českého fanouška: https://www.facebook.com/AlesLopraisDak ... =3&theater


Obrázek
pát led 18, 2019 6:53 am

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Dalo by se říct, že přístup Aleše je takový hodně profesionální :D
pát led 18, 2019 7:52 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů