Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Aleš je prostě vyzrálý frajer. Evidentně mu rodina hodně určila životní postoje a priority :clap: :clap: :clap: :clap:
I ve včerejším večerním rozhovoru bylo znát že pro něj závodění už není jedničkou a že ho to občas i nebaví řešit celý rok jen závody. Věřím že chlapi jsou rozumní a pochopili se. :hands:
Naposledy upravil(a) herrywood dne pát led 18, 2019 10:24 am, celkem upraveno 1 x.
pát led 18, 2019 8:09 am

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Jen pro zajímavost. Letos to dopadlo úplně opačně než loni. Loni nedojel pouze Aleš. A letos přesně naopak...

Koukal jsem, že pro poslední etapu posloužila Šoltysova tatra jako dárce orgánů pro Kolomajzovu tatru.
pát led 18, 2019 8:33 am

pát led 18, 2019 8:37 am

jezek_obecny
Příspěvky: 89
Registrován: stř pro 19, 2012 11:34 pm
Bydliště: Czech

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Asi něco z predni masky po tom jak chtěl MK postrčit ten zapadnutý MAZ.... :)
pát led 18, 2019 9:07 am

msifa
Příspěvky: 2104
Registrován: pát bře 03, 2006 8:32 am
Bydliště: Jižní čechy

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Kolomajz měl na maděru nárazník a na fotkách už je Šoltysova tatra na podvalníku právě bez nárazníku :D
pát led 18, 2019 9:19 am

pekos dakar
Příspěvky: 302
Registrován: čtv úno 13, 2014 4:16 pm
Bydliště: příbor

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

nero: Já se každopádně přiklonuji k názoru Aleše L. S těma problémama co měl kdyby se k M Šoltysovi pustil tak tam zůstanou oba. A co se jedná o tu prasklou kloubovku tak ja si myslím že MŠ
měl uzávěrku předku zařazenou už když se do toho průseru dostal. Vloni na videu když MŠ ukazoval ovládání přístrojů v kabině tak řekl něco že uzávěrku předku dává za jízdy.
Po zhlédnutí videa jsme měli s filipem stejný názor že to je blbost. Tím odrovná kloubovku.Vemte si kolik to je skoků. A pokud uzávěrku MŠ měl zapnutou při přejezdu dun tak při každém doskoku to je na kloubovku strašný náraz. Můžu tam uzávěru mít ,v kritických situacích ale při doskoku musím jít po plynu a nebo po spojce. Při větších rychlostech lépe po spojce. MK to umí. Ale MŠ není tak vyjetý jak MK. A dá se to naučit. Ale ne všichni to umí. Já říkám jedno: Někdo jezdí půl roku a je dobrý řidič. Někdo 5 let. A někdo ještě déle a řidič z něho nikdy nebude. To zkrátka musíš mít v sobě. A to MK a Aleš mají. Ale to opět můj názor a nějaká zkušenost.
pát led 18, 2019 2:06 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Co ten Kalina říká, že je Aleš nepřekonal ve výsledku v Jižní Americe, vždyt byl na Dakaru 2015 na 4.místě, takže vyrovnal to jejich umístění už asi taky trochu nějaký věci, který se nehodí do krámu zapomíná...
pát led 18, 2019 2:45 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

pekos dakar: Díky za komentář! Bral jsem, že tu uzávěrku tam mají, když se plazí v písku. Nikdy jsem vlastně neuvažoval nad tím, že s ní i skáčou v těch dunách nebo ji používají ve vyšších rychlostech a pak je potřeba být citlivý při práci s plynem nebo spojkou, aby neodrovnali kloubovku. Prasklou kloubovku jsem si představil typicky v těžkým písku při zahrabání jako důsledek toho, že na to někdo šlape, aniž by vzal v potaz ten obrovský kroutící moment motoru.
pát led 18, 2019 3:09 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Předpokládám že na Phoenixech Dakar nemají reduktory jak ve VVNkách :think:
pát led 18, 2019 4:37 pm

nero
Příspěvky: 3960
Registrován: stř bře 29, 2006 11:54 pm
Bydliště: Brno, Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Ne, nemají.
pát led 18, 2019 4:49 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Tak při tom výkonu a krouťáku se stím musí zacházet dost opatrně :) kor v rejdu nebo když je váha moc
na jedno koleso
pát led 18, 2019 5:01 pm

Jirka X
Příspěvky: 521
Registrován: ned lis 26, 2017 11:33 am

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Tak buggyra se to ještě snaží zachránit... Aneb na takovéto slova není nikdy pozdě a snad budou ponaučeni do příště. Za mě palec nahoru!


Buggyra Racing
2 min ·
Tým Tatra Buggyra Racing gratuluje Aleš Loprais Dakar Live k výbornému pátému místu na Dakar Rally. 👏Věříme že naše korektní a přátelské vztahy budou i nadále zachovány. 🇨🇿🏁
pát led 18, 2019 5:23 pm

Dalby
Příspěvky: 668
Registrován: čtv led 21, 2016 7:57 pm
Bydliště: Praha

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Tak na facebooku, ještě proběhla menší výměna názoru mezi Aldou a Kalivodou, kdy Alda vyčetl Kalinovi, že pouští dezinformace..

Aleš Loprais · 4:37 Mily Pepiku mam te rad, ale meles v poradu nesmysly. Ja byl na Dakaru 3. i 4. takze jsem vas s Macikem uz davno predjel. Samozrejme nemuzeme pocitat tve uspechy s Karlem, ktere jsou vyjimecne. Takze priste bych prosil lepsi pripravu pred vypoustenim dezinformaci. Dakaru zdar. Ales ;)

Johny Ka · 0:00 Aleš Loprais a tohle jsou ty tvoje pozitivni media? Mozna by to chtelo trochu respektu ke starymu panovi!😉

Aleš Loprais · 0:00 Ja ho mam rad. Jel jsem s nim Dakar. Uctu k ne mu vam velikou. Vidame se i mimo Dakar. Jen kluci neprekrucujte vysledky a nestydte se uznat chybu a obcas se i omluvit, kdyz slapnete vedle. Vsichni delame chyby i ja 😉 Preji stastny navrat domu ✌️
pát led 18, 2019 9:16 pm

Uživatelský avatar
Basstl
Příspěvky: 98
Registrován: sob led 18, 2014 6:40 pm
Bydliště: Teplice

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Podle mýho názoru Aleš hodně vyzrál a to jak jezdecky, tak lidsky.
Nemá už ty velkohubý kecy že nic kromě prvního místa pro něj není úspěch.
Jeho komentář k incidentu s BGR je rozumnej a pochopitelnej.
Naopak u BGR to podle mne skřípe a je vidět že tam jde někomu o židli...
Macík je fajn. Umí jezdit, má na to auto a média zvládá na jedničku.
O to víc zamrzí ten nešťastnej skok.
Jinak všem našim co dojeli do cíle, tak gratulace a maximální respekt.

Co očekávat na příští rok?
MP by mohl s trochou štěstí být v první pětce. Má na to jezdecky i technikou.
Aleš staví nový auto. Snad se mu podaří vše vyladit a vychytat. Po těch letech neúspěchů by si zasloužil bednu.
MM taky staví nový auto. tam věřím že bude konkurence schopný a bude ještě víc šlapat na paty Kamazům.
Doufám že bude mít týmovou dvojku.
Rozpačitej jsem z BGR.
Ten tým měl velký ambice a předpoklady, ale nějak mi nesedí jejich přístup.
S novým šéfem týmu by to snad mohlo být lepší. Jezdci na to mají a když budou mít včas postavený a odladěný auta, tak by to mohlo být dobrý...
Těším se na Dakar 2020. :)
pát led 18, 2019 10:15 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2019 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Me mile překvapil Macík. Jezdí fakt s rozumem, práce s médii a marketing na jedničku. Viz třeba jeho zivaky před Dakarem atd. Možná se někomu nelíbí, že se zaměřuje na širokou masu lidi a i na holky, ale o tom to prave je. Kdo asi kupuje Big Shocky atd.? Bylo tady zmíněno, že je to frajer, ale já si to úplně nemyslím vzhledem k jeho věku. Co říká, má hlavu a patu a v jeho věku byl podle mě Loprais větší frajer. Možná v tom hraje roli, že ho krotí Macík starsi. Na nové auto se těším, ale nejsem si úplně jistý, jestli je to dobrý krok. S Frantou stačil i Kamazum, chtělo by to spíš tu spolehlivost. S novým autem přijdou určitě zase i dětské nemoci.
pát led 18, 2019 10:30 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů