Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
petazavinac
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 16, 2010 11:02 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Co letošní videa? Od kterého týmu se vám líbila nejvice?
sob led 18, 2020 7:45 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

za mě určitě Big Shock Racing a pak mi přišla zajímavá od Lopraise. Zklamala mě Buggyra i Prokop.
sob led 18, 2020 9:29 pm

petazavinac
Příspěvky: 24
Registrován: pát črc 16, 2010 11:02 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Za mě podobně. Hodně se mi letos líbila videa od Aleše, jak to bylo sestříhané a taky hudba. A hodně pěkných záběrů na Pragu, hlavně z bivaku. Pěkné, ostré, vkusné. A ze samotného Aleše letos vyzařovala velká skromnost a pokora, řekl bych možná až moc.

Buggyra se mi teda letos nelíbila vůbec. Všechny ty denní sestřihy byly jak přes kopírák. Co mi bralo nervy, jak vždycky Šoltys nebo Machaček dojeli a první se k nim pokaždé hrnul Kalivoda a zeptal se vždycky na to stejné - jaké to dneska bylo. Velice originální. K tomu ty sáhodlouhé záběry na loga sponzorů v každém klipu, Macháčkovo vychvalování panoramat a komfortnosti Cam-Amu. Taky nevím, jak moc fanoušci Buggyry oceňují pravidelný denní sestřih toho, co kdo v týmu řekl ten den na kameru vulgárního. A ta historka s Alonsem, jak se s ním fotili v maratonské etapě, to už byla jen taková třešnička na tom, jak se letos prezentoval nejprofesionálnější český dakarský tým :?
Naposledy upravil(a) petazavinac dne úte led 21, 2020 2:36 pm, celkem upraveno 1 x.
sob led 18, 2020 10:05 pm

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Taková historka mi unikla.
ned led 19, 2020 7:01 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Co se týče letošního Dakaru, neodpustím si ještě několi povzdechů. Berte prosím tento pohled, jako slova slonova, který již některé změny těžko kouše.
Omezit počet startujících napříč kategoriemi :!: To se lehce napíše, ale koho z pořadí vyrazit :think: ? Mladíky je třeba nějak vychovat, staříci jsou nezdolní a zkušenost je dobrým základem pro bezpečnost :wall: :doh: Mnoho z nich tím opravdu žije...
Pokud snížím počet startujících, neznamená to ztrátu konkurence :?: Podle mne nutně ne. Dokážu mít delší a náročnější etapy ? ANO :housle: A co mladíci ? :wall: Pokud jim některé delší etapy zkrátím, musím pro ně udělat ,,newcommer,, pořadí. Budou mi pak mladíci vůbec chtít startovat :?: :( Tak povýším některý ze stávajících závodů na Dakarskou juniorku...už se motám v kruhu...
Slevit v bezpečnostní otázce ? Nechávám na úvahu každého....
Dakar 2020 ,,dojel,, na povinnost pořadatele akceptovat určité podmínky ze strany hostitele (SA), což mělo vést ke zvednutí zájmu o motorsport, což se dá pochopit, ovšem, mělo to vliv na charakter etap. Snad se to povedlo a příští ročník už bude pro ASO svobodnější.
Pokud budou tratě náročnější, určitě bude Kamaz opět navrcholu, ale fňukání, že Darak je těžkej, poslouchám raději, než fňukání, že je lehkej.
My se můžeme zamýšlet jak chceme, ale především by s tím měl něco dělat pořadatel.
Dakar už požral sám sebe a začíná připomínat neřízené a nezřízené pochody na Mont Everest.
ned led 19, 2020 5:12 pm

SmallT
Příspěvky: 573
Registrován: ned pro 19, 2010 8:58 pm
Bydliště: Štramberk

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

No videa... Který tým je měl nejlepší... Upřímně líbili se mi videa všech... ... ... až na Buggyru.

Já nevím, vždycky jsem měl u Šoltyse, jak mluvil takový pocit, že jakmile zhodnotil etapu, co se jelo atp. tak za tou kamerou někdo stál a vehementně artikuloval "a co auto? Ku**a drát do p*dele řekni a co auto, jak bylo mega moc ultra super" a Šoltys spustil: "Jinak auto drželo, nebyl žádný problém...." anebo "Auto jelo dobře, akorát...." a nějaká bagatelizace.
A upřímně velmi podobný scénář i u Machuse, jen tady mi to nepřišlo takové okaté... To jeho klasické odřístání i když ne tak bezprostřední jako v ostatních letech a pak ta fráze o autě, co do toho pasovala jak pěst na oko... :think:
pon led 20, 2020 10:09 pm

Uživatelský avatar
Severnaya
Příspěvky: 1222
Registrován: sob úno 02, 2013 5:43 pm
Bydliště: Příbram

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

trefne shrnuti (ne) rallye:
https://www.buggyra.com/article/2010/bl ... 4ktI3wXbZY

P.S. Zidovicti by meli pro zvyseni vykonu a reklamy vzit do posadky svetovou vedmu v ekologii - GRETL, pak se jim urcite vice zadari
stř led 22, 2020 9:48 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Finální video od BSR :?
https://m.youtube.com/watch?v=nn6PGB6AOTs
Poděkovat je slušnost, to chápu. Chápu, že po zdárném zdolání Dakaru jsou to pár minut před rampou trochu jiné pocity, než během závodu, když se nedařilo. Pro mě jsou stejně nejcennější videa přímo z kamionu, těsně po dojetí etap.
stř led 22, 2020 10:19 am

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Jezdec Martin Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda získali s kamionem Iveco nejvyšší české umístění – 5. místo.

https://www.auto.cz/rallye-dakar-2020-m ... sky-132959
čtv led 23, 2020 6:35 am

Honza 76
Příspěvky: 610
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:33 am

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Zajímavé ...
Citace z článku.:

Poté, co skončil Martin Kolomý u Buggyry, se nabízelo, jestli by nemohl český jezdec startovat třeba za Kamaz, vždyť mezi ním a ruskými závodníky panuje vzájemný respekt. „Jenže oni mezi sebe nikoho cizího nepustí, je to ruský závodní tým,“ řekl k tomu Kolomý ještě před startem letošního Dakaru.

Konec citace.:

https://www.garaz.cz/clanek/dakar-ruske ... 3320?amp=1
čtv led 23, 2020 9:00 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

No ani ne... :roll: Článek je na úrovni debaty v hospodě po 6. pivu.
Motory samozřejmě hodně přes 1000 koní, 16 - stupňové automaty fakt nemají. No a hlavně se všechno mění do rána a stále. Třeba vezou s sebou tedy přes 190 tlumičů a 96 balíků listových pér. :lol: Ovšem mají 3 servisní šestikolky na 4 závodní auta a to jedna ta šestikolka veze jen péra a je ráda. To není nic moc vlastně ne? Každý český tým jede s minimálně šestikolou na auto ne? :think:

Takže asi tak. Ono vlastně každý by mohl závodit v Kamazu. Řidičáky na to mají... Jen kdyby oni chtěli, ale oni nechtějí. :lol:
Naposledy upravil(a) filip 90 dne čtv led 23, 2020 11:04 pm, celkem upraveno 1 x.
Filip Nikl
čtv led 23, 2020 9:46 pm

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Červenku mám rád, je to dobrej novinář, zapálenej petrolhead a jeho články se dobře čtou. Ale Dakar je bohužel oblast, do který by se neměl pouštět..... je bohužel hodně mimo mísu a to tak, až je to trapný.....např.
KAMAZ je jediný tovární tým
....hmm, a MAZ je co?
Když Eduard Nikolajev, týmová jednička, skončil v šesté etapě pro technické problémy, zažádal si jeho tým, aby mohl pokračovat v soutěži v druhé polovině bez nároku na pořadí.
...to Kubiena (a spousta dalších) taky, "překvapivě" mu (jim) to "schválili" a to ani nejezdí za KAMAZ...chjo... :pray:
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
čtv led 23, 2020 10:07 pm

michalCCR
Příspěvky: 716
Registrován: sob úno 09, 2008 7:03 pm
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Když Eduard Nikolajev, týmová jednička, skončil v šesté etapě pro technické problémy, zažádal si jeho tým, aby mohl pokračovat v soutěži v druhé polovině bez nároku na pořadí.
Pick: to by ma zaujímalo, čo je na konštatovaní tejto skutočnosti "mimo mísu" alebo dokonca "trapný"
pát led 24, 2020 8:22 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

Druhá oběť Dakaru 2020. Bohužel opět motorkář.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... %2As%2As-R
pát led 24, 2020 10:12 am

Uživatelský avatar
Pick
Příspěvky: 1391
Registrován: ned led 05, 2014 12:22 pm

Re: Dakar 2020 - průběh 2. poloviny

Příspěvek

michalCCR: je potřeba tu větu vnímat v kontextu celého článku, nikoliv takto vytrženou v kontextu. Věta přichází po ódě na velikost a neskutečné možnosti KAMAZu. Po přečetení této věty tak jak je napsaná, musí čtenář neznalý pravidel nutně nabýt dojmu, že KAMAZu bylo nějak speciálně vyhověno, že má nějaké zvláštní výhody jen proto, že je to velký a mocný tým KAMAZ. Jestli tím chtěl jen říct, že Nikolaev se vrátil do soutěže jen proto, aby byl k ruce ostatním, tak se to určitě dalo formulovat jinak....Věty tohoto typu jen zbytečně vytvářejí animozity směrem ke KAMAZu a Rusku :wink: Ale nakonec je to jen můj subjektivní názor... :)
#JáTaky
#FuckOffBuggyra
pát led 24, 2020 10:59 am

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů