Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Odpovědět
mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Nevím, na kom viselo rozhodnutí o prodloužení tovární podpory, ale přišlo pozdě. Martinovo auto prošlo kompletní výměnou kabeláže...Taky si myslím, že jeho Phoenix není bohužel ještě hotovej. Asi lze dost dílů pro něj otestovat i na FatBoyovi.
Na nějaké navigační chyby u Šoltysovo navigátora musíme být připraveni.

Mám dojem, že Macíkové po Aragonu vykuchali ,,vystýlku,, kabiny a taky už to moc neotestujou. Jak jsem pochopil, další soutěžní vozidlo asi letos nebude.

Letos bude Aleš na bedně a kdekoliv s ním v první pětce ještě jedna česká posádka.
Musíme veriť. :hvizd:

Taky jsem zvědavej ne obsazení AER, když říkáte, že v Peru bude málo kamionů.
sob říj 27, 2018 11:13 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Aleš 1x Hodonín a pak ještě jednou Polsko
Zas Aleš odjel asi nejvíce KM po Macíkovi takže ten má i splněno a bylo to i s dobrým výsledkem s dobrou konkurencí což u ostatních 2 týmu bylo všechno bez konkurence
Nedělám si moc velké iluze o nějakém senzačním umístění pokud někdo z naších 3 borců nebude mít fakt z prd..e kliku. :think:
ned říj 28, 2018 8:13 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Buďte rádi, že někdo vůbec někam jede.

Podivovat se, že jedou posádky trénovat, i když tomu říkaj pro mě za mě testování, snad taky není potřeba.

A ono otestovat na starým autě třeba novou mapu motoru, chladič, nebo podobně, to taky jde. Než abysme tady v listopadu sejčkovali, že "blbec rozflákal v Africe auto a teď nemá s čím startovat"...
ned říj 28, 2018 8:32 am

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Ono je to poměrně dost snadný. :lol: V týmech nejsou blbci (ať už je to Lopík, Macík, Buggyra, BDP) a moc dobře vědí, co by bylo potřeba. To, že se to neuskutečnilo má jediný zcela prostý důvod. Nejsou na to peníze a nebo čas, protože je potřeba sehnat / vydělat peníze alespoň na ten Dakar.

A v dnešní době, kdy marketing vládne světu nelze říct: "No víte my na to prostě nemáme, tak to tam pošleme na hulváta a ono to nějak dopadne." Je potřeba se s tím smířit a pak se dá docela pěkně fandit. :wink: Jak říká laik, buďme rádi, že se děje vůbec něco.
Filip Nikl
ned říj 28, 2018 10:14 am

Marko
Příspěvky: 1114
Registrován: pát bře 14, 2008 2:02 pm

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

mirasat: V Peru nebude malo kamionov - ja som si to spisal a zatial je viac-menej potvrdenych 26 - prakticky cela minulorocna zostava, vratane dvojice novych Fordov (alebo aj dvojice de Rooyovch Powerstarov naviac).
Stale este visi otaznik nad belgickymi MANmi RTS (Rotsaert/Ingels), Juvantenym, alebo Sabatem s novym Unimogom.
Stale sa neda vylucit, ze nakoniec uvidime nejaky ten MAN teamu VeKa....(aj ked teraz sa to zda nepravdepodobne)
Dalsou otazkou je pocet inych, ako holandskych sukromnikov, a hlavne rychlych asistencnych kamionov.

Aj keby islo len tych 26 kamionov (co nepojde, urcite ich bude nad 30), cela sirsia sutazna zostava bude v takom pocte, ako minuly rok.
Inak, celkovy pocet kamionovych posadok minuly rok bol 44, z toho 20 boli asistencie a mali sukromnici, ktori "nerobia" sutaz. :wink:
ned říj 28, 2018 4:16 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Aha, díky. A kapotnik od Kamazu ?
Vzhledem k tomu, že etap bude málo, bylo dobré, aby byly všechny byly v dunách včetně první a poslední.
pon říj 29, 2018 8:17 am

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Kamazy budou myslím všechny stejného typu: nový 43509, lišit se budou asi jen použitím automatické převodovky u jednoho )dvou) z nich.
Co jsem se ve Valkenswaardu díval, de Rooy měl na všech třech předvedených autech automatickou převodovku, dvě tuhá torpeda zůstala ještě na dílně, ale usuzuji, že Villagra taky pojede s automatem, vd Heuvel nevím.

A na závěr malý návrh: pojďme diskusi k Dakaru 2019 přesunout do sekce k Dakaru 2019.
pon říj 29, 2018 9:06 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Co se stalo Gábině, že jí vezl MŠ kamionem motorku ?
úte říj 30, 2018 6:26 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Hele mám pocit že v poslední nebo předposlední etapě Šolťák zastavoval u zraněného motorkáře a nechal tam 3 hod. předpokládám že to byla Gabina... čekali tak dlouho na pořadatelský vůz... Myslím že spadla a helma ji roztrhla obočí tak tekla krev, pokud si dobře pamatuji, co jsem tak při prolétávání informaci našel. Tak ji tu motorku pak asi odvezli
úte říj 30, 2018 7:41 pm

Uživatelský avatar
zemi8
Příspěvky: 1257
Registrován: ned led 05, 2014 8:50 pm
Bydliště: Vlašim

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Gabriela psala na facebooku tohle:
No, tak tentokrát to, bohužel, nevyhraju 😉.

Ač jsem byla první, po problému v minulé etapě (trochu banálně jsem si rozsekla obočí o helmu) jsem musela dlouho čekat a nakonec se svézt s organizátorem. To už nejde dohnat... Škoda.

‼️ Ale byl to nádherný závod ‼️ Spousta cenných zkušeností, zejména s měkkým pískem, které se budou na Dakaru hodit. Navíc se ověřilo, že motorka funguje úžasně, což je skvělá zpráva.

Už teď se těším na další 👍
a tohle je napsáno na sportu:
Zdraví je na prvním místě
Martin Šoltys v předposlední etapě upřednostnil zdraví před závoděním. „Závod jsme měli celkem dobře rozjetý, bojovali jsme o Top 3. V sedmé etapě jsme se přimotali k nehodě Gábiny Novotné a čekali několik desítek minut na doktora. Jelikož jsme jí pak ještě odváželi motorku do depa, tak jsme etapu nedokončili. Nemrzí mě to, ani chvilku jsem neváhal. Zdraví je na prvním místě," ujišťuje.

Zdravotní problémy sehrály roli i před poslední rychlostní zkouškou, do které nakonec posádka Tatry Phoenix po vzájemné dohodě nenastoupila. „Náš palubní mechanik Šiky dostal v noci z neděle na pondělí ledvinovou koliku. Doktoři mu píchali nějaké injekce, ale moc to nepomáhalo. Nemělo cenu zahrávat si s jeho zdravím," poukazuje Šoltys.

Veškerá technika je teď na cestě zpět do vývojového centra v Roudnici nad Labem. Do nalodění na Rally Dakar 2019 ve francouzském Le Havre, které proběhne 22.-23. listopadu, nezbývá už mnoho času. Finální složení posádek bude odhaleno před naloděním 19. listopadu. Nadcházející ročník Rally Dakar pak startuje slavnostním pódiem v hlavním městě Peru 6. ledna a končí 17. ledna opět v Limě.
úte říj 30, 2018 8:13 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Jsem si říkal proč Šiky není na slavnostním nástupu :think: Tak snad bude brzy zase ready :pray:
úte říj 30, 2018 9:39 pm

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Aha, díky za info. Hlavně, že bude moct nastoupit do Dakaru, jestli teda sežene peníze. Třeba si zvládne i upravit helmu.
stř říj 31, 2018 6:06 am

laik
Příspěvky: 2575
Registrován: čtv říj 04, 2012 2:30 pm
Bydliště: Zeměkoule

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

TATRA BUGGYRA RACING - EL CHOTT 2018

pon lis 05, 2018 11:22 am

mirasat
Příspěvky: 1844
Registrován: sob led 06, 2018 10:59 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Jsem zvědav, na navigátorské trio BGR + Jipocar.
Plus, mám tomu rozumět tak, že Jipocar postaví dvě auta na start Jakaru ?
stř lis 07, 2018 7:25 pm

Uživatelský avatar
herrywood
Příspěvky: 3888
Registrován: úte lis 06, 2012 2:14 pm
Bydliště: Kde se dá ... hlavně doma

Re: Transafricane Classic, Transorientale, další podobné soutěže

Příspěvek

Tak navigátorské trio je asi jasné, nebo aspoň já tipuji Tománka u Prokopa zase (teď si jen odskočil ve volné chvíli) Šoltys má teď nového tak tam to je taky jasné (bloudění bude asi součástí, ale tak naučit se to musí) a jedinou nejistou otázkou je Kolomajzník a tam já tipuji zase Rosťu jak letos

Myslím si že od Prokopa pojedou 2 auta... Z fotek kde má napsáno makáme bez přestání je vidět že makají na obou autech. Kdyby jelo jedno tak se toho druhého ani nedotknou pač by na to nebyl čas ...

Zase se to rychle blíží. Za chvíli už se odjíždí do Le Havru :dance:
stř lis 07, 2018 8:33 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů